Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvasnice. Co znamená pojem Kvasnice z kategorie Jídlo?

Co je to Kvasnice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kvasnice

Kvasnice, jinak také droždí, je organizmus složený z kvasinek. Tyto mikroorganizmy lze vidět pouze pod mikroskopem. Po smíchání s tekutinou a moukou a při odpovídající teplotě (max. 40 stupňů) se kvasinky rychle namnoží. Při kynutí (pučení) kvasnic se přeměňuje cukr v mouce na oxid uhličitý a alkohol. Oxid uhličitý je při pečení odpovědný za zvýšení velikosti těsta.
Kvasnice se dále využívají i k přípravě dalších pokrmů - polévek, knedlíčků či pomazánek.


Co je to Kvasnice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvasnice. Co znamená pojem Kvasnice z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kvasnice doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kvasnice se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, Jídlo, wiki, co to je, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, lexikon, vysvětlení, heslo, co znamená, co je to Kvasnice?, synonymum, slovo, význam, Kvasnice, definice, pojem


Pojem Kvasnice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Kvasnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kvasnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kvasnice ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Kvasnice na Google.cz

Zkusit najít termín Kvasnice ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvasnice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvasnice například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kvasnice? resp. co je to Kvasnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvasnice, odpověď na dotaz co je to Kvasnice?. Víte např. kdo to je Velekněz? Znáte a víte kdo je Dobrodruh? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kvasnice hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?