Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvasnice. Co znamená pojem Kvasnice z kategorie Jídlo?

Co je to Kvasnice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kvasnice?

Kvasnice, jinak také droždí, je organizmus složený z kvasinek. Tyto mikroorganizmy lze vidět pouze pod mikroskopem. Po smíchání s tekutinou a moukou a při odpovídající teplotě (max. 40 stupňů) se kvasinky rychle namnoží. Při kynutí (pučení) kvasnic se přeměňuje cukr v mouce na oxid uhličitý a alkohol. Oxid uhličitý je při pečení odpovědný za zvýšení velikosti těsta.
Kvasnice se dále využívají i k přípravě dalších pokrmů - polévek, knedlíčků či pomazánek.


Co je to Kvasnice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvasnice. Co znamená pojem Kvasnice z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kvasnice s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kvasnice je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, popis, slovo, význam slova, význam, Jídlo, přesný význam, slovník, názvosloví, co je to Kvasnice?, co to je, heslo, Jídlo, odborné názvosloví, vysvětlení, pojem, terminologie, synonymum


Pojem Kvasnice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Kvasnice na Youtube

Vyhledat slovo Kvasnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kvasnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Kvasnice ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kvasnice ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kvasnice ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvasnice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kvasnice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kvasnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvasnice, odpověď na dotaz co je to Kvasnice?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Dobrodruh? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?