Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wallpaper. Co znamená odborný pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Co je to Wallpaper? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Wallpaper?

Wallpaper je anglické slovo označující tapetu. V počítačové terminologii se jedná o obrázek, který se zobrazuje na pozadí pracovní plochy operačního systému (Windows, Linux, Android). Wallpapery mají především estetickou funkci. Při jejich výběru je třeba přihlédnout k rozlišení monitoru proto, aby nebyl obrázek na ploše oříznutý nebo deformovaný. Základní sada wallpaperů bývá součástí operačního systému, další se dají zdarma stáhnout z mnoha internetových stránek. Nejvyhledávanější motivy obrázků na plochu jsou: krásné dívky, auta a příroda.

Doporučujeme:
Tapety na plochu PC
Free wallpapers


Co je to Wallpaper? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wallpaper. Co znamená odborný pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Wallpaper s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Wallpaper je v kategorii počítače

Klíčová slova: pojem, přesný význam, slovo, formulace, terminus technicus, popis, lexikon, co to je, heslo, názvosloví, co je to Wallpaper?, počítače, informace, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, termín, odborný výraz


Pojem Wallpaper je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Wallpaper dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Wallpaper, množné číslo wallpapers př. wallpapery, znamená v českém významu tapeta na plochu, nebo také pozadí. Jde o grafické obrázky nebo fotografie umisťované na plochu počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Wallpapery se rozdělují podle velikostí rozlišení obrazovky. Jejich účel může být jak informativní (v menšině), tak estetický (většinou).

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Wallpaper na Google.cz

Hledat videa s názvem Wallpaper na Youtube

Zkusit najít pojem Wallpaper ve Wikislovníku

Hledat slovo Wallpaper ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Wallpaper ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Wallpaper ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wallpaper například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Wallpaper? resp. co se skrývá pod slovem Wallpaper? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wallpaper, odpověď na dotaz co je to Wallpaper?. Víte např. kdo to je Michal Šmarda? Znáte a víte kdo je Účetní? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.