Co je to?
Definice výrazu, termínu Wallpaper. Co znamená odborný pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Co je Wallpaper? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Wallpaper?

Wallpaper je anglické slovo označující tapetu. V počítačové terminologii se jedná o obrázek, který se zobrazuje na pozadí pracovní plochy operačního systému (Windows, Linux, Android). Wallpapery mají především estetickou funkci. Při jejich výběru je třeba přihlédnout k rozlišení monitoru proto, aby nebyl obrázek na ploše oříznutý nebo deformovaný. Základní sada wallpaperů bývá součástí operačního systému, další se dají zdarma stáhnout z mnoha internetových stránek. Nejvyhledávanější motivy obrázků na plochu jsou: krásné dívky, auta a příroda.

Doporučujeme:
Tapety na plochu PC
Free wallpapers


Co je to Wallpaper? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wallpaper. Co znamená odborný pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Wallpaper je v kategorii počítače

Klíčová slova: Wallpaper, slovo, wiki, vysvětlení, význam slova, heslo, význam, terminologie, formulace, lexikon, odborný výraz, význam pojmu, slovník, definice, co je to Wallpaper?, přesný výraz, termín, popis


Pojem Wallpaper je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Wallpaper? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wallpaper, množné číslo wallpapers př. wallpapery, znamená v českém významu tapeta na plochu, nebo také pozadí. Jde o grafické obrázky nebo fotografie umisťované na plochu počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Wallpapery se rozdělují podle velikostí rozlišení obrazovky. Jejich účel může být jak informativní (v menšině), tak estetický (většinou).

Více informací o pojmu Wallpaper lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Wallpaper ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Wallpaper ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Wallpaper na Google.cz

Najít slovo Wallpaper ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wallpaper ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Wallpaper ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Wallpaper například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Wallpaper? resp. jaký je význam pojmu Wallpaper? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wallpaper, odpověď na dotaz co je to Wallpaper?. Víte např. kdo to je Arnold Schwarzenegger? Znáte a víte kdo je Tlumočník? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci počítače. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.