Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wallpaper. Co znamená pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Co je Wallpaper? Význam slova

Co znamená termín Wallpaper? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Wallpaper je anglické slovo označující tapetu. V počítačové terminologii se jedná o obrázek, který se zobrazuje na pozadí pracovní plochy operačního systému (Windows, Linux, Android). Wallpapery mají především estetickou funkci. Při jejich výběru je třeba přihlédnout k rozlišení monitoru proto, aby nebyl obrázek na ploše oříznutý nebo deformovaný. Základní sada wallpaperů bývá součástí operačního systému, další se dají zdarma stáhnout z mnoha internetových stránek. Nejvyhledávanější motivy obrázků na plochu jsou: krásné dívky, auta a příroda.

Doporučujeme:
Tapety na plochu PC
Free wallpapers


Co je to Wallpaper? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wallpaper. Co znamená pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Wallpaper sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Wallpaper patří do sekce počítače

Klíčová slova: terminologie, počítače, heslo, co to je, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, termín, terminus technicus, počítače, význam, Wallpaper, pojem, slovník, vysvětlení, wiki, přesný význam, přesný výraz


Pojem Wallpaper je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Wallpaper?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Wallpaper, množné číslo wallpapers př. wallpapery, znamená v českém významu tapeta na plochu, nebo také pozadí. Jde o grafické obrázky nebo fotografie umisťované na plochu počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Wallpapery se rozdělují podle velikostí rozlišení obrazovky. Jejich účel může být jak informativní (v menšině), tak estetický (většinou).

Více informací o slovu Wallpaper doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Wallpaper ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Wallpaper na Google.cz

Hledat termín Wallpaper ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Wallpaper ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Wallpaper ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Wallpaper ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wallpaper například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Wallpaper? resp. co se přesně ukrývá za slovem Wallpaper? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wallpaper, odpověď na dotaz co je to Wallpaper?. Víte např. kdo to je Miroslav Toman? Znáte a víte kdo je Údržbář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.