Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Wallpaper. Co znamená pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Co to je Wallpaper? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Wallpaper?

Wallpaper je anglické slovo označující tapetu. V počítačové terminologii se jedná o obrázek, který se zobrazuje na pozadí pracovní plochy operačního systému (Windows, Linux, Android). Wallpapery mají především estetickou funkci. Při jejich výběru je třeba přihlédnout k rozlišení monitoru proto, aby nebyl obrázek na ploše oříznutý nebo deformovaný. Základní sada wallpaperů bývá součástí operačního systému, další se dají zdarma stáhnout z mnoha internetových stránek. Nejvyhledávanější motivy obrázků na plochu jsou: krásné dívky, auta a příroda.

Doporučujeme:
Tapety na plochu PC
Free wallpapers


Co je to Wallpaper? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Wallpaper. Co znamená pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Wallpaper s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Wallpaper je v kategorii Počítače

Klíčová slova: popis, Počítače, co je to Wallpaper?, vysvětlení, Počítače, formulace, lexikon, význam slova, pojem, synonymum, definice pojmu, co to je, termín, význam, informace, slovník, terminus technicus, slovo


Pojem Wallpaper je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Wallpaper?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wallpaper, množné číslo wallpapers př. wallpapery, znamená v českém významu tapeta na plochu, nebo také pozadí. Jde o grafické obrázky nebo fotografie umisťované na plochu počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Wallpapery se rozdělují podle velikostí rozlišení obrazovky. Jejich účel může být jak informativní (v menšině), tak estetický (většinou).

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wallpaper ve Wikimedia Commons

Najít heslo Wallpaper ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Wallpaper ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Wallpaper ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Wallpaper ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Wallpaper ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wallpaper například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Wallpaper? resp. co se přesně ukrývá za slovem Wallpaper? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wallpaper, odpověď na dotaz co je to Wallpaper?. Víte např. kdo to je Alice Bendová? Znáte a víte kdo je Nicolas Cage? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.