Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wallpaper. Co znamená odborný pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Co je to Wallpaper? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wallpaper

Wallpaper je anglické slovo označující tapetu. V počítačové terminologii se jedná o obrázek, který se zobrazuje na pozadí pracovní plochy operačního systému (Windows, Linux, Android). Wallpapery mají především estetickou funkci. Při jejich výběru je třeba přihlédnout k rozlišení monitoru proto, aby nebyl obrázek na ploše oříznutý nebo deformovaný. Základní sada wallpaperů bývá součástí operačního systému, další se dají zdarma stáhnout z mnoha internetových stránek. Nejvyhledávanější motivy obrázků na plochu jsou: krásné dívky, auta a příroda.

Doporučujeme:
Tapety na plochu PC
Free wallpapers


Co je to Wallpaper? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wallpaper. Co znamená odborný pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Wallpaper) můžete sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Wallpaper patří do kategorie počítače

Klíčová slova: formulace, co to je, Wallpaper, definice pojmu, wiki, počítače, počítače, slovo, informace, význam, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, pojem, co znamená, slovník, synonymum


Pojem Wallpaper je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wallpaper? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wallpaper, množné číslo wallpapers př. wallpapery, znamená v českém významu tapeta na plochu, nebo také pozadí. Jde o grafické obrázky nebo fotografie umisťované na plochu počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Wallpapery se rozdělují podle velikostí rozlišení obrazovky. Jejich účel může být jak informativní (v menšině), tak estetický (většinou).

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wallpaper ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wallpaper ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Wallpaper ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Wallpaper ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Wallpaper ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Wallpaper ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Wallpaper například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Wallpaper? resp. co označuje slovo Wallpaper? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wallpaper, odpověď na dotaz co je to Wallpaper?. Víte např. kdo to je Vegan? Znáte a víte kdo je Céline Dion? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci počítače Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.