Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Wallpaper. Co znamená pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Co to je Wallpaper? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Wallpaper?

Wallpaper je anglické slovo označující tapetu. V počítačové terminologii se jedná o obrázek, který se zobrazuje na pozadí pracovní plochy operačního systému (Windows, Linux, Android). Wallpapery mají především estetickou funkci. Při jejich výběru je třeba přihlédnout k rozlišení monitoru proto, aby nebyl obrázek na ploše oříznutý nebo deformovaný. Základní sada wallpaperů bývá součástí operačního systému, další se dají zdarma stáhnout z mnoha internetových stránek. Nejvyhledávanější motivy obrázků na plochu jsou: krásné dívky, auta a příroda.

Doporučujeme:
Tapety na plochu PC
Free wallpapers


Co je to Wallpaper? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Wallpaper. Co znamená pojem Wallpaper z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Wallpaper se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: lexikon, Počítače, terminologie, pojem, popis, odborné názvosloví, informace, co je to Wallpaper?, co to je, definice, co znamená, definice pojmu, synonymum, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, formulace


Pojem Wallpaper je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Wallpaper? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wallpaper, množné číslo wallpapers př. wallpapery, znamená v českém významu tapeta na plochu, nebo také pozadí. Jde o grafické obrázky nebo fotografie umisťované na plochu počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Wallpapery se rozdělují podle velikostí rozlišení obrazovky. Jejich účel může být jak informativní (v menšině), tak estetický (většinou).

Jiné informační zdroje o pojmu Wallpaper

Vyhledat heslo Wallpaper ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Wallpaper ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Wallpaper ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wallpaper ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Wallpaper ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Wallpaper ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wallpaper například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Wallpaper? resp. jaký je význam slova Wallpaper? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wallpaper, odpověď na dotaz co je to Wallpaper?. Víte např. kdo to je Domovník? Znáte a víte kdo je Keanu Reeves? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Wallpaper v jiné sekci než Počítače. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.