Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Co je to Anekdota? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anekdota?

Anekdota je řecký výraz pro texty předávané ústně nebo z nějakých důvodů nezveřejněné. Nejstarší anekdoty bylo možno nalézt v kronikách, kázáních nebo satirách. Později se staly základem, ze kterého vznikaly novely. Po rozšíření tisku se anekdoty nacházely v dalších textech, tiskovinách i kalendářích.
V současnosti je jako anekdota označováno krátké humorné vypravování šířené převážně ústně. Anekdota zesměšňuje nějakého člověka, určitou situaci, dobu, společenskou skupinu a jiné. Od doby svého vzniku jsou anekdoty stále živými útvary.


Co je to Anekdota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Anekdota můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Anekdota je v kategorii literatura

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, slovník, přesný výraz, informace, lexikon, co je to Anekdota?, přesný význam, význam pojmu, formulace, popis, odborný výraz, odborné názvosloví, heslo, definice, co to je, slovo, názvosloví


Pojem Anekdota je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anekdota? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anekdota je oproti vtipu širší termín a v češtině jej lze nahradit synonymem „humorka“. Rozlišujeme tři základní typy anekdot. Tou první jsou anekdotické povídky, což byly převážně pikantní příběhy o panovnících. Tyto příběhy byly šířeny neoficiálními kanály a zesměšňovaly vládce. Typickým příkladem jsou příběhy o Marii Terezii, která údajně sdílela svou náruživost s koňmi. Do anekdot se řadí také vtipné vyprávění. To může být i dlouhé, nemusí obsahovat vtipnou pointu a často zesměšňuje konkrétní skupinu lidí.

Další zdroje informací o slovu Anekdota

Najít heslo Anekdota ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Anekdota ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Anekdota ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Anekdota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Anekdota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Anekdota ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anekdota například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Anekdota? resp. jaký je význam slova Anekdota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anekdota, odpověď na dotaz co je to Anekdota?. Víte např. kdo to je Mentor? Znáte a víte kdo je Psohlavec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.