Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anekdota. Co znamená pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Co je to Anekdota? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anekdota

Anekdota je řecký výraz pro texty předávané ústně nebo z nějakých důvodů nezveřejněné. Nejstarší anekdoty bylo možno nalézt v kronikách, kázáních nebo satirách. Později se staly základem, ze kterého vznikaly novely. Po rozšíření tisku se anekdoty nacházely v dalších textech, tiskovinách i kalendářích.
V současnosti je jako anekdota označováno krátké humorné vypravování šířené převážně ústně. Anekdota zesměšňuje nějakého člověka, určitou situaci, dobu, společenskou skupinu a jiné. Od doby svého vzniku jsou anekdoty stále živými útvary.


Co je to Anekdota? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anekdota. Co znamená pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anekdota? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Anekdota je v kategorii literatura

Klíčová slova: Anekdota, popis, terminologie, heslo, slovník, definice, lexikon, slovo, synonymum, terminus technicus, přesný výraz, pojem, literatura, význam, význam pojmu, význam slova, přesný význam, informace


Pojem Anekdota je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anekdota? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anekdota je oproti vtipu širší termín a v češtině jej lze nahradit synonymem „humorka“. Rozlišujeme tři základní typy anekdot. Tou první jsou anekdotické povídky, což byly převážně pikantní příběhy o panovnících. Tyto příběhy byly šířeny neoficiálními kanály a zesměšňovaly vládce. Typickým příkladem jsou příběhy o Marii Terezii, která údajně sdílela svou náruživost s koňmi. Do anekdot se řadí také vtipné vyprávění. To může být i dlouhé, nemusí obsahovat vtipnou pointu a často zesměšňuje konkrétní skupinu lidí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anekdota ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Anekdota na Youtube

Najít pojem Anekdota ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anekdota ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Anekdota ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Anekdota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anekdota například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Anekdota? resp. co přesně znamená slovo Anekdota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anekdota, odpověď na dotaz co je to Anekdota?. Víte např. kdo to je Vendula Pizingerová? Znáte a víte kdo je Chamtivec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Anekdota hledat i v jiných kategoriích (než literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.