Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Co je to Anekdota? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Anekdota

Anekdota je řecký výraz pro texty předávané ústně nebo z nějakých důvodů nezveřejněné. Nejstarší anekdoty bylo možno nalézt v kronikách, kázáních nebo satirách. Později se staly základem, ze kterého vznikaly novely. Po rozšíření tisku se anekdoty nacházely v dalších textech, tiskovinách i kalendářích.
V současnosti je jako anekdota označováno krátké humorné vypravování šířené převážně ústně. Anekdota zesměšňuje nějakého člověka, určitou situaci, dobu, společenskou skupinu a jiné. Od doby svého vzniku jsou anekdoty stále živými útvary.


Co je to Anekdota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Anekdota s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anekdota se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, formulace, definice, význam slova, co znamená, heslo, slovník, termín, synonymum, přesný význam, wiki, definice pojmu, co je to Anekdota?, terminus technicus, význam pojmu, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Anekdota je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anekdota? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anekdota je oproti vtipu širší termín a v češtině jej lze nahradit synonymem „humorka“. Rozlišujeme tři základní typy anekdot. Tou první jsou anekdotické povídky, což byly převážně pikantní příběhy o panovnících. Tyto příběhy byly šířeny neoficiálními kanály a zesměšňovaly vládce. Typickým příkladem jsou příběhy o Marii Terezii, která údajně sdílela svou náruživost s koňmi. Do anekdot se řadí také vtipné vyprávění. To může být i dlouhé, nemusí obsahovat vtipnou pointu a často zesměšňuje konkrétní skupinu lidí.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Anekdota ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Anekdota ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anekdota ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Anekdota na Youtube

Vyhledat heslo Anekdota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Anekdota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anekdota například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Anekdota? resp. co přesně označuje termín Anekdota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anekdota, odpověď na dotaz co je to Anekdota?. Víte např. kdo to je Luterán? Znáte a víte kdo je Konfident? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.