Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Co je to Anekdota? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Anekdota

Anekdota je řecký výraz pro texty předávané ústně nebo z nějakých důvodů nezveřejněné. Nejstarší anekdoty bylo možno nalézt v kronikách, kázáních nebo satirách. Později se staly základem, ze kterého vznikaly novely. Po rozšíření tisku se anekdoty nacházely v dalších textech, tiskovinách i kalendářích.
V současnosti je jako anekdota označováno krátké humorné vypravování šířené převážně ústně. Anekdota zesměšňuje nějakého člověka, určitou situaci, dobu, společenskou skupinu a jiné. Od doby svého vzniku jsou anekdoty stále živými útvary.


Co je to Anekdota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Anekdota doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anekdota se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, lexikon, názvosloví, definice, vysvětlení, co je to Anekdota?, Literatura, odborné názvosloví, slovo, wiki, formulace, informace, význam, význam slova, terminus technicus, co znamená, definice pojmu


Pojem Anekdota je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anekdota? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Anekdota je oproti vtipu širší termín a v češtině jej lze nahradit synonymem „humorka“. Rozlišujeme tři základní typy anekdot. Tou první jsou anekdotické povídky, což byly převážně pikantní příběhy o panovnících. Tyto příběhy byly šířeny neoficiálními kanály a zesměšňovaly vládce. Typickým příkladem jsou příběhy o Marii Terezii, která údajně sdílela svou náruživost s koňmi. Do anekdot se řadí také vtipné vyprávění. To může být i dlouhé, nemusí obsahovat vtipnou pointu a často zesměšňuje konkrétní skupinu lidí.

Pro další informace o termínu Anekdota zkuste tyto odkazy

Najít heslo Anekdota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Anekdota na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anekdota ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Anekdota ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Anekdota ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Anekdota na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anekdota například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Anekdota? resp. co se skrývá pod slovem Anekdota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anekdota, odpověď na dotaz co je to Anekdota?. Víte např. kdo to je Vlasta Parkanová? Znáte a víte kdo je Puškař? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anekdota v jiné sekci než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.