Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Co je to Anekdota? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anekdota

Anekdota je řecký výraz pro texty předávané ústně nebo z nějakých důvodů nezveřejněné. Nejstarší anekdoty bylo možno nalézt v kronikách, kázáních nebo satirách. Později se staly základem, ze kterého vznikaly novely. Po rozšíření tisku se anekdoty nacházely v dalších textech, tiskovinách i kalendářích.
V současnosti je jako anekdota označováno krátké humorné vypravování šířené převážně ústně. Anekdota zesměšňuje nějakého člověka, určitou situaci, dobu, společenskou skupinu a jiné. Od doby svého vzniku jsou anekdoty stále živými útvary.


Co je to Anekdota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Anekdota) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anekdota patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: význam, wiki, přesný výraz, Anekdota, definice, co znamená, význam pojmu, pojem, terminologie, heslo, lexikon, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, Literatura, vysvětlení, co to je, odborný výraz


Pojem Anekdota je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Anekdota?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anekdota je oproti vtipu širší termín a v češtině jej lze nahradit synonymem „humorka“. Rozlišujeme tři základní typy anekdot. Tou první jsou anekdotické povídky, což byly převážně pikantní příběhy o panovnících. Tyto příběhy byly šířeny neoficiálními kanály a zesměšňovaly vládce. Typickým příkladem jsou příběhy o Marii Terezii, která údajně sdílela svou náruživost s koňmi. Do anekdot se řadí také vtipné vyprávění. To může být i dlouhé, nemusí obsahovat vtipnou pointu a často zesměšňuje konkrétní skupinu lidí.

Pro více informací o heslu Anekdota zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Anekdota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anekdota na Youtube

Hledat termín Anekdota na Google.cz

Vyhledat heslo Anekdota ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Anekdota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Anekdota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anekdota například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Anekdota? resp. co se skrývá pod slovem Anekdota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anekdota, odpověď na dotaz co je to Anekdota?. Víte např. kdo to je Miroslava Němcová? Znáte a víte kdo je Paroháč? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.