Co je to?
Definice výrazu, termínu Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Co je Anekdota?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Anekdota

Anekdota je řecký výraz pro texty předávané ústně nebo z nějakých důvodů nezveřejněné. Nejstarší anekdoty bylo možno nalézt v kronikách, kázáních nebo satirách. Později se staly základem, ze kterého vznikaly novely. Po rozšíření tisku se anekdoty nacházely v dalších textech, tiskovinách i kalendářích.
V současnosti je jako anekdota označováno krátké humorné vypravování šířené převážně ústně. Anekdota zesměšňuje nějakého člověka, určitou situaci, dobu, společenskou skupinu a jiné. Od doby svého vzniku jsou anekdoty stále živými útvary.


Co je to Anekdota? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Anekdota je v kategorii literatura

Klíčová slova: význam slova, co to je, heslo, co znamená, lexikon, význam pojmu, informace, formulace, definice pojmu, popis, terminologie, přesný význam, přesný výraz, synonymum, slovo, terminus technicus, co je to Anekdota?, Anekdota


Pojem Anekdota je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Anekdota?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anekdota je oproti vtipu širší termín a v češtině jej lze nahradit synonymem „humorka“. Rozlišujeme tři základní typy anekdot. Tou první jsou anekdotické povídky, což byly převážně pikantní příběhy o panovnících. Tyto příběhy byly šířeny neoficiálními kanály a zesměšňovaly vládce. Typickým příkladem jsou příběhy o Marii Terezii, která údajně sdílela svou náruživost s koňmi. Do anekdot se řadí také vtipné vyprávění. To může být i dlouhé, nemusí obsahovat vtipnou pointu a často zesměšňuje konkrétní skupinu lidí.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Anekdota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Anekdota ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Anekdota ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Anekdota ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anekdota ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Anekdota na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anekdota například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Anekdota? resp. jaká je definice termínu Anekdota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anekdota, odpověď na dotaz co je to Anekdota?. Víte např. kdo to je František Hrubín? Znáte a víte kdo je Pidižvík? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Anekdota i v jiné sekci než je kategorie literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.