Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Co je to Anekdota? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anekdota

Anekdota je řecký výraz pro texty předávané ústně nebo z nějakých důvodů nezveřejněné. Nejstarší anekdoty bylo možno nalézt v kronikách, kázáních nebo satirách. Později se staly základem, ze kterého vznikaly novely. Po rozšíření tisku se anekdoty nacházely v dalších textech, tiskovinách i kalendářích.
V současnosti je jako anekdota označováno krátké humorné vypravování šířené převážně ústně. Anekdota zesměšňuje nějakého člověka, určitou situaci, dobu, společenskou skupinu a jiné. Od doby svého vzniku jsou anekdoty stále živými útvary.


Co je to Anekdota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anekdota. Co znamená odborný pojem Anekdota z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Anekdota můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anekdota je v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, termín, terminologie, wiki, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, význam, slovo, co znamená, terminus technicus, význam slova, definice pojmu, přesný význam, pojem, Literatura, co je to Anekdota?


Pojem Anekdota je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anekdota? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anekdota je oproti vtipu širší termín a v češtině jej lze nahradit synonymem „humorka“. Rozlišujeme tři základní typy anekdot. Tou první jsou anekdotické povídky, což byly převážně pikantní příběhy o panovnících. Tyto příběhy byly šířeny neoficiálními kanály a zesměšňovaly vládce. Typickým příkladem jsou příběhy o Marii Terezii, která údajně sdílela svou náruživost s koňmi. Do anekdot se řadí také vtipné vyprávění. To může být i dlouhé, nemusí obsahovat vtipnou pointu a často zesměšňuje konkrétní skupinu lidí.

Hledejte pojem Anekdota v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Anekdota ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Anekdota na Youtube

Zkusit najít výraz Anekdota ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Anekdota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Anekdota ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anekdota ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anekdota například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Anekdota? resp. co je to Anekdota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anekdota, odpověď na dotaz co je to Anekdota?. Víte např. kdo to je Gejša? Znáte a víte kdo je Puškař? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.