Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klenba. Co znamená pojem Klenba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Klenba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Klenba

Klenba je druh stavební konstrukce. Jejími typickými znaky jsou samonosnost a vypouklý tvar směrem nahoru. Používá se k zakrytí určitého prostoru nebo jako strop. Klenba přenáší váhu na svislé i vodorovné podpory.
Použití kleneb bylo náročné a nákladnější, bylo však možno používat nehořlavé materiály a zastropovat i vysoké a velké prostory. Od 19. století byly klenby nahrazovány jednoduššími konstrukcemi, nosníky z oceli a železobetonem.


Co je to Klenba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Klenba. Co znamená pojem Klenba z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Klenba patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, formulace, popis, terminologie, odborný výraz, slovník, informace, Klenba, Stavebnictví, slovo, co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, termín, terminus technicus, definice pojmu, heslo, co to je


Pojem Klenba je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Klenba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Klenba ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Klenba na Youtube

Vyhledat slovo Klenba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klenba ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Klenba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Klenba například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Klenba? resp. jaký je význam slova Klenba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klenba, odpověď na dotaz co je to Klenba?. Víte např. kdo to je Workoholik? Znáte a víte kdo je Pastafarián? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.