Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Co je Kinofilm? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kinofilm?

Kinofilm může označovat filmový pás nebo formát filmu. Jako formát filmu je kinofilm filmem pro pořizování fotografií se šířkou 35 mm. Jde o pás z plastu, který je pokrytý emulzí. Ta obsahuje látky, které určují výslednou citlivost a rozlišení filmu.
Kinofilm jako filmový pás má stejnou šířku, ale jedná se o pružný průhledný materiál s citlivou fotografickou vrstvou. Tento pás má po stranách perforaci, umožňující posun kinofilmu v promítačce nebo filmové kameře.


Co je to Kinofilm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kinofilm? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Kinofilm je v kategorii technika

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, přesný význam, terminologie, technika, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, technika, význam slova, co to je, definice, pojem, wiki, význam pojmu, lexikon, Kinofilm


Pojem Kinofilm je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kinofilm píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kinofilm je termín s více významy:

♦ fotografický film o šířce 35 mm (typ 135), viz článek formát filmu
♦ filmový pás standardního formátu o šířce 35 mm, případně i jiného formátu, určený pro snímání či promítání pohyblivých záběrů (například ve filmové kameře či promítacím přístroji)

Více informací o slovu Kinofilm doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Kinofilm ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kinofilm ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Kinofilm ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kinofilm ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kinofilm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Kinofilm ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kinofilm například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kinofilm? resp. jaký je význam pojmu Kinofilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinofilm, odpověď na dotaz co je to Kinofilm?. Víte např. kdo to je Ryan Gosling? Znáte a víte kdo je Jan Železný? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.