Co je to?
Definice výrazu, termínu Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Co je to Kinofilm? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kinofilm?

Kinofilm může označovat filmový pás nebo formát filmu. Jako formát filmu je kinofilm filmem pro pořizování fotografií se šířkou 35 mm. Jde o pás z plastu, který je pokrytý emulzí. Ta obsahuje látky, které určují výslednou citlivost a rozlišení filmu.
Kinofilm jako filmový pás má stejnou šířku, ale jedná se o pružný průhledný materiál s citlivou fotografickou vrstvou. Tento pás má po stranách perforaci, umožňující posun kinofilmu v promítačce nebo filmové kameře.


Co je to Kinofilm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kinofilm je v kategorii Technika

Klíčová slova: synonymum, formulace, Technika, význam, terminologie, heslo, přesný výraz, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, termín, odborný výraz, názvosloví, význam slova, lexikon, slovník, slovo, Technika


Pojem Kinofilm je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kinofilm? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kinofilm je termín s více významy:

♦ fotografický film o šířce 35 mm (typ 135), viz článek formát filmu
♦ filmový pás standardního formátu o šířce 35 mm, případně i jiného formátu, určený pro snímání či promítání pohyblivých záběrů (například ve filmové kameře či promítacím přístroji)

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Kinofilm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Kinofilm na Google.cz

Hledat videa s názvem Kinofilm na Youtube

Zkusit najít slovo Kinofilm ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kinofilm ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kinofilm ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kinofilm například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kinofilm? resp. co přesně znamená slovo Kinofilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinofilm, odpověď na dotaz co je to Kinofilm?. Víte např. kdo to je Rekvizitář? Znáte a víte kdo je Pavel Tykač? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.