Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Co je to Kinofilm? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kinofilm

Kinofilm může označovat filmový pás nebo formát filmu. Jako formát filmu je kinofilm filmem pro pořizování fotografií se šířkou 35 mm. Jde o pás z plastu, který je pokrytý emulzí. Ta obsahuje látky, které určují výslednou citlivost a rozlišení filmu.
Kinofilm jako filmový pás má stejnou šířku, ale jedná se o pružný průhledný materiál s citlivou fotografickou vrstvou. Tento pás má po stranách perforaci, umožňující posun kinofilmu v promítačce nebo filmové kameře.


Co je to Kinofilm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Kinofilm) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kinofilm patří do kategorie technika

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, slovo, termín, Kinofilm, definice, pojem, slovník, technika, přesný význam, odborný výraz, terminologie, co je to Kinofilm?, co to je, význam slova, technika


Pojem Kinofilm je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kinofilm dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kinofilm je termín s více významy:

♦ fotografický film o šířce 35 mm (typ 135), viz článek formát filmu
♦ filmový pás standardního formátu o šířce 35 mm, případně i jiného formátu, určený pro snímání či promítání pohyblivých záběrů (například ve filmové kameře či promítacím přístroji)

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Kinofilm ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Kinofilm ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Kinofilm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kinofilm na Youtube

Hledat heslo Kinofilm na Google.cz

Hledat termín Kinofilm ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kinofilm například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená Kinofilm? resp. jaká je definice termínu Kinofilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinofilm, odpověď na dotaz co je to Kinofilm?. Víte např. kdo to je Demokrat? Znáte a víte kdo je Karel Komárek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci technika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.