Co je to?
Definice výrazu, termínu Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Co je to Kinofilm? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kinofilm

Kinofilm může označovat filmový pás nebo formát filmu. Jako formát filmu je kinofilm filmem pro pořizování fotografií se šířkou 35 mm. Jde o pás z plastu, který je pokrytý emulzí. Ta obsahuje látky, které určují výslednou citlivost a rozlišení filmu.
Kinofilm jako filmový pás má stejnou šířku, ale jedná se o pružný průhledný materiál s citlivou fotografickou vrstvou. Tento pás má po stranách perforaci, umožňující posun kinofilmu v promítačce nebo filmové kameře.


Co je to Kinofilm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kinofilm s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kinofilm je v kategorii Technika

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, termín, pojem, co to je, slovo, odborný výraz, synonymum, heslo, Kinofilm, definice pojmu, terminus technicus, Technika, wiki, definice, informace, terminologie, Technika


Pojem Kinofilm je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Kinofilm

Zkusit najít pojem Kinofilm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kinofilm ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kinofilm ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kinofilm ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kinofilm ve Wikimedia Commons

Najít heslo Kinofilm na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kinofilm například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kinofilm? resp. co znamená Kinofilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinofilm, odpověď na dotaz co je to Kinofilm?. Víte např. kdo to je Aneta Langerová? Znáte a víte kdo je Nadija Savčenková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kinofilm i v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.