Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Co je to Interpretace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Interpretace?

Interpretace má velmi široký význam. Užívá se ve více oblastech a význam se zde může mírně odlišovat. Základní význam je výklad, překlad, posuzování. Jde o porozumění a vyložení myšlenek, textů popř. i jevů.
Poprvé se o interpretaci hovořilo v souvislosti s výklady náboženských textů, které se od sebe odlišovaly podle toho, jak je autor chápal. Intepretace se vyskytuje i v alegoriích, kdy se textu přisuzuje jiný význam než ten ihned viditelný. Věda, která se interpretací zabývá, se nazývá hermeneutika.


Co je to Interpretace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Interpretace se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: heslo, přesný význam, definice, přesný výraz, lexikon, vysvětlení, informace, definice pojmu, co znamená, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, význam, význam slova, slovo, wiki, odborné názvosloví, formulace


Pojem Interpretace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Interpretace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interpretace (z lat. interpretari – vykládat, tlumočit, překládat, posuzovat) je slovo s poměrně širokým významem, který se v jednotlivých oborech lidské činnosti může lišit. Obecně znamená výklad (resp. porozumění a chápání) nějakého textu, myšlenky či jevu, avšak například v hudbě či logice se používá v pozměněném významu. Misinterpretace je pak chybný výklad nebo výklad vycházející z nesprávných nebo neúplných předpokladů vedoucí k chybným závěrům. Jako desinterpretace (z franc. désinterpréter) se označuje výklad záměrně nejasný nebo klamný.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interpretace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Interpretace na Youtube

Vyhledat heslo Interpretace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interpretace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Interpretace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Interpretace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpretace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Interpretace? resp. co přesně označuje termín Interpretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpretace, odpověď na dotaz co je to Interpretace?. Víte např. kdo to je Slibotechna? Znáte a víte kdo je Adónis? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.