Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Co je to Interpretace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Interpretace?

Interpretace má velmi široký význam. Užívá se ve více oblastech a význam se zde může mírně odlišovat. Základní význam je výklad, překlad, posuzování. Jde o porozumění a vyložení myšlenek, textů popř. i jevů.
Poprvé se o interpretaci hovořilo v souvislosti s výklady náboženských textů, které se od sebe odlišovaly podle toho, jak je autor chápal. Intepretace se vyskytuje i v alegoriích, kdy se textu přisuzuje jiný význam než ten ihned viditelný. Věda, která se interpretací zabývá, se nazývá hermeneutika.


Co je to Interpretace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Interpretace sdílejte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Interpretace je v kategorii filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, terminologie, odborné názvosloví, synonymum, definice, filozofie, Interpretace, vysvětlení, slovník, formulace, slovo, co to je, význam, co znamená, termín, názvosloví, lexikon


Pojem Interpretace je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Interpretace? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Interpretace (z lat. interpretari – vykládat, tlumočit, překládat, posuzovat) je slovo s poměrně širokým významem, který se v jednotlivých oborech lidské činnosti může lišit. Obecně znamená výklad (resp. porozumění a chápání) nějakého textu, myšlenky či jevu, avšak například v hudbě či logice se používá v pozměněném významu. Misinterpretace je pak chybný výklad nebo výklad vycházející z nesprávných nebo neúplných předpokladů vedoucí k chybným závěrům. Jako desinterpretace (z franc. désinterpréter) se označuje výklad záměrně nejasný nebo klamný.

Další zdroje informací

Hledat slovo Interpretace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Interpretace na Youtube

Najít pojem Interpretace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Interpretace na Google.cz

Najít heslo Interpretace ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Interpretace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpretace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte co je to Interpretace? resp. co se skrývá pod slovem Interpretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpretace, odpověď na dotaz co je to Interpretace?. Víte např. kdo to je Kamil Střihavka? Znáte a víte kdo je Frank Sinatra? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Interpretace hledat i v jiných kategoriích (než filozofie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.