Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Co je to Interpretace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Interpretace?

Interpretace má velmi široký význam. Užívá se ve více oblastech a význam se zde může mírně odlišovat. Základní význam je výklad, překlad, posuzování. Jde o porozumění a vyložení myšlenek, textů popř. i jevů.
Poprvé se o interpretaci hovořilo v souvislosti s výklady náboženských textů, které se od sebe odlišovaly podle toho, jak je autor chápal. Intepretace se vyskytuje i v alegoriích, kdy se textu přisuzuje jiný význam než ten ihned viditelný. Věda, která se interpretací zabývá, se nazývá hermeneutika.


Co je to Interpretace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interpretace. Co znamená odborný pojem Interpretace z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Interpretace s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Interpretace se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: formulace, lexikon, definice, odborné názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, slovo, pojem, informace, co je to Interpretace?, definice pojmu, odborný výraz, popis, Filozofie, přesný význam, význam pojmu, Interpretace


Pojem Interpretace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Interpretace dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interpretace (z lat. interpretari – vykládat, tlumočit, překládat, posuzovat) je slovo s poměrně širokým významem, který se v jednotlivých oborech lidské činnosti může lišit. Obecně znamená výklad (resp. porozumění a chápání) nějakého textu, myšlenky či jevu, avšak například v hudbě či logice se používá v pozměněném významu. Misinterpretace je pak chybný výklad nebo výklad vycházející z nesprávných nebo neúplných předpokladů vedoucí k chybným závěrům. Jako desinterpretace (z franc. désinterpréter) se označuje výklad záměrně nejasný nebo klamný.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Interpretace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interpretace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Interpretace na Google.cz

Zkusit najít heslo Interpretace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Interpretace ve Wikizdrojích

Hledat výraz Interpretace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpretace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Interpretace? resp. jaká je definice slova Interpretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpretace, odpověď na dotaz co je to Interpretace?. Víte např. kdo to je Katy Perry? Znáte a víte kdo je Nevolník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Interpretace i v jiných kategoriích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.