Co je to?
Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Co je to Variace? Význam slova

Co znamená termín Variace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Variace je slovo s více významy. Velmi často se užívá v matematice, teorii pravděpodobnosti a také ve statistice. Nazývá se také rozptyl či disperze, střední kvadratická odchylka nebo fluktuace.
Variace se týká náhodných veličin. Definována je jako charakteristika variability rozdělení pravděpodobnosti této náhodné veličiny, vyjadřující různost rozdělení skupiny náhodných hodnot kolem střední hodnoty.


Co je to Variace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Variace? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Variace je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co znamená, definice pojmu, slovo, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, lexikon, termín, synonymum, Matematika, popis, slovník, význam slova, význam, definice, Variace, formulace, přesný výraz


Pojem Variace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Variace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variace k-té třídy z n prvků je každá uspořádaná k-tice vytvořená z celkového počtu n prvků, přičemž při výběru záleží na pořadí jednotlivých prvků. Rozlišujeme variace s opakováním a bez opakování.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Variace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Variace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Variace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Variace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Variace na Google.cz

Najít výraz Variace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Variace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Variace? resp. co označuje slovo Variace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variace, odpověď na dotaz co je to Variace?. Víte např. kdo to je Vekslák? Znáte a víte kdo je Taxikář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..