Co je to?
Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Co je to Variace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Variace

Variace je slovo s více významy. Velmi často se užívá v matematice, teorii pravděpodobnosti a také ve statistice. Nazývá se také rozptyl či disperze, střední kvadratická odchylka nebo fluktuace.
Variace se týká náhodných veličin. Definována je jako charakteristika variability rozdělení pravděpodobnosti této náhodné veličiny, vyjadřující různost rozdělení skupiny náhodných hodnot kolem střední hodnoty.


Co je to Variace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Variace s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Variace je v kategorii Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, co je to Variace?, slovník, terminus technicus, synonymum, pojem, wiki, význam slova, odborné názvosloví, co to je, slovo, terminologie, Matematika, význam, formulace, přesný výraz, přesný význam


Pojem Variace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Variace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variace k-té třídy z n prvků je každá uspořádaná k-tice vytvořená z celkového počtu n prvků, přičemž při výběru záleží na pořadí jednotlivých prvků. Rozlišujeme variace s opakováním a bez opakování.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Variace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Variace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Variace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Variace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Variace na Youtube

Vyhledat výraz Variace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Variace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Variace? resp. co se skrývá pod slovem Variace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variace, odpověď na dotaz co je to Variace?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Úřední osoba? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Variace i v jiných kategoriích (než Matematika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..