Co je to?
Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Co je to Variace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Variace?

Variace je slovo s více významy. Velmi často se užívá v matematice, teorii pravděpodobnosti a také ve statistice. Nazývá se také rozptyl či disperze, střední kvadratická odchylka nebo fluktuace.
Variace se týká náhodných veličin. Definována je jako charakteristika variability rozdělení pravděpodobnosti této náhodné veličiny, vyjadřující různost rozdělení skupiny náhodných hodnot kolem střední hodnoty.


Co je to Variace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Variace můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Variace je v kategorii matematika

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, Variace, heslo, informace, co to je, význam, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, lexikon, termín, definice, matematika, synonymum, formulace, pojem, odborný výraz


Pojem Variace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Variace dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variace k-té třídy z n prvků je každá uspořádaná k-tice vytvořená z celkového počtu n prvků, přičemž při výběru záleží na pořadí jednotlivých prvků. Rozlišujeme variace s opakováním a bez opakování.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Variace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Variace na Google.cz

Hledat videa s názvem Variace na Youtube

Najít slovo Variace ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Variace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Variace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Variace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Variace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Variace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variace, odpověď na dotaz co je to Variace?. Víte např. kdo to je Viktorie? Znáte a víte kdo je Kněžka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Variace i v jiných kategoriích (než matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..