Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Variace. Co znamená pojem Variace z kategorie Matematika?

Co je Variace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Variace

Variace je slovo s více významy. Velmi často se užívá v matematice, teorii pravděpodobnosti a také ve statistice. Nazývá se také rozptyl či disperze, střední kvadratická odchylka nebo fluktuace.
Variace se týká náhodných veličin. Definována je jako charakteristika variability rozdělení pravděpodobnosti této náhodné veličiny, vyjadřující různost rozdělení skupiny náhodných hodnot kolem střední hodnoty.


Co je to Variace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Variace. Co znamená pojem Variace z kategorie Matematika?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Variace? Potom se o definici podělte s ostatními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Variace se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: co to je, synonymum, definice, formulace, definice pojmu, přesný výraz, informace, význam, odborný výraz, popis, slovník, názvosloví, Variace, lexikon, termín, slovo, heslo, matematika


Pojem Variace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Variace?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Variace k-té třídy z n prvků je každá uspořádaná k-tice vytvořená z celkového počtu n prvků, přičemž při výběru záleží na pořadí jednotlivých prvků. Rozlišujeme variace s opakováním a bez opakování.

Jiné zdroje informací o pojmu Variace

Zkusit najít frázi Variace ve Wikizdrojích

Hledat frázi Variace ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Variace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Variace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Variace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Variace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Variace například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Variace? resp. jaký je význam pojmu Variace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variace, odpověď na dotaz co je to Variace?. Víte např. kdo to je Celní deklarant? Znáte a víte kdo je Čmaňa? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Variace i v jiných kategoriích (než matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..