Co je to?
Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Co je Variace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Variace?

Variace je slovo s více významy. Velmi často se užívá v matematice, teorii pravděpodobnosti a také ve statistice. Nazývá se také rozptyl či disperze, střední kvadratická odchylka nebo fluktuace.
Variace se týká náhodných veličin. Definována je jako charakteristika variability rozdělení pravděpodobnosti této náhodné veličiny, vyjadřující různost rozdělení skupiny náhodných hodnot kolem střední hodnoty.


Co je to Variace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Variace můžete sdílet s přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Variace je v kategorii matematika

Klíčová slova: Variace, definice pojmu, přesný výraz, matematika, co je to Variace?, synonymum, názvosloví, co to je, lexikon, termín, slovo, matematika, informace, význam pojmu, popis, slovník, odborné názvosloví, pojem


Pojem Variace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Variace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Variace k-té třídy z n prvků je každá uspořádaná k-tice vytvořená z celkového počtu n prvků, přičemž při výběru záleží na pořadí jednotlivých prvků. Rozlišujeme variace s opakováním a bez opakování.

Další informace o pojmu Variace hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Variace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Variace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Variace ve vyhledávači Yandex

Najít termín Variace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Variace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Variace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Variace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Variace? resp. co přesně znamená slovo Variace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variace, odpověď na dotaz co je to Variace?. Víte např. kdo to je Chalupář? Znáte a víte kdo je Kejklíř? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Variace v jiné sekci než matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..