Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kratom. Co znamená pojem Kratom z kategorie Rostliny?

Co to je Kratom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kratom

Kratom je název druhu byliny, která nabízí řadu léčivých účinků. Botanický název rostliny je Mitragyna Speciosa. Jejím domovem je jihovýchod Asie, kde ve vlhkých oblastech dorůstá výšky až 30 metrů. Je typickou rostlinou například v Thajsku, Indonésii nebo Malajsii, kde je půda také bohatá na minerály. Kratom se vyznačuje dlouhými tmavými listy s výrazným různobarevným žilkováním. Žilky mohou být zelené, bílé, červené. Listy se usuší a drtí a vznikne výsledný kratom, který může být bílý, zelený, červený nebo žlutý. Každý z těchto druhů vyniká specifickými vlastnostmi. V jihovýchodní Asii jsou tyto listy zařazeny mezi posvátné byliny.
Kratom se využívá při obřadech i v lidovém léčitelství. Přisuzují se mu terapeutické, uklidňující i energizující vlastnosti. Popularita kratomu se stále zvyšuje. Jeho nákup je legální, ale vnitřní užívání není považováno za bezpečné, a proto je v některých zemích zakázáno. Kratom působí jako energetický stimulant, zlepšuje vnímání i náladu, podporuje komunikaci a chuť pracovat, působí proti únavě a depresím, má analgetické a afrodisiakální účinky. Snižuje také chuť na jídlo. Léčivě působí například na krevní tlak, chřipku, imunitu, cukrovku a podobně.


Odborný termín, výraz, slovo Kratom. Co znamená pojem Kratom z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s ostatními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Kratom se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: rostliny, popis, co to je, co znamená, význam, synonymum, rostliny, wiki, informace, pojem, heslo, význam pojmu, definice pojmu, slovník, Kratom, vysvětlení, definice, lexikon


Pojem Kratom je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kratom?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mitragyna speciosa je druh rostliny z čeledi mořenovité. Je to tropický strom se vstřícnými jednoduchými listy a žlutavými květy v kulovitých květenstvích. Plodem jsou drobné tobolky v kulovitém plodenství. Strom se vyskytuje v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie.
Ze sušených listů se v Indočíně a jihovýchodní Asii získává tradiční povzbuzující a léčivý prostředek, známý nejčastěji pod thajským názvem kratom. Hlavními účinnými látkami jsou indolové alkaloidy, zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin. V závislosti na použitém množství je účinek kratomu buď stimulující, nebo euforický a tlumící. Pravidelné užívání může vést k vytvoření tolerance a mírně až středně silné fyzické i psychické závislosti velmi podobné závislosti na mírnějších opiátech, protože také působí na opioidní receptory. Užívání a prodej kratomu nejsou v České republice zakázány, ale poslanci zvažují regulaci této látky, v některých zemích (primárně asijských) však je na seznamu regulovaných látek.

Jiné zdroje informací o pojmu Kratom

Vyhledat termín Kratom ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kratom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kratom na Google.cz

Hledat videa s názvem Kratom na Youtube

Vyhledat heslo Kratom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Kratom ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kratom například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Kratom? resp. jaký je význam pojmu Kratom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kratom, odpověď na dotaz co je to Kratom?. Víte např. kdo to je André Rieu? Znáte a víte kdo je Apoštol? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Kratom i v jiné sekci než je kategorie rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.