Co je to?
Definice výrazu, termínu Kratom. Co znamená odborný pojem Kratom z kategorie Rostliny?

Co je Kratom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kratom

Kratom je název druhu byliny, která nabízí řadu léčivých účinků. Botanický název rostliny je Mitragyna Speciosa. Jejím domovem je jihovýchod Asie, kde ve vlhkých oblastech dorůstá výšky až 30 metrů. Je typickou rostlinou například v Thajsku, Indonésii nebo Malajsii, kde je půda také bohatá na minerály. Kratom se vyznačuje dlouhými tmavými listy s výrazným různobarevným žilkováním. Žilky mohou být zelené, bílé, červené. Listy se usuší a drtí a vznikne výsledný kratom, který může být bílý, zelený, červený nebo žlutý. Každý z těchto druhů vyniká specifickými vlastnostmi. V jihovýchodní Asii jsou tyto listy zařazeny mezi posvátné byliny.
Kratom se využívá při obřadech i v lidovém léčitelství. Přisuzují se mu terapeutické, uklidňující i energizující vlastnosti. Popularita kratomu se stále zvyšuje. Jeho nákup je legální, ale vnitřní užívání není považováno za bezpečné, a proto je v některých zemích zakázáno. Kratom působí jako energetický stimulant, zlepšuje vnímání i náladu, podporuje komunikaci a chuť pracovat, působí proti únavě a depresím, má analgetické a afrodisiakální účinky. Snižuje také chuť na jídlo. Léčivě působí například na krevní tlak, chřipku, imunitu, cukrovku a podobně.


Co je to Kratom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kratom. Co znamená odborný pojem Kratom z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kratom? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kratom je v kategorii rostliny

Klíčová slova: terminologie, význam, přesný výraz, rostliny, co je to Kratom?, heslo, pojem, význam pojmu, definice, informace, přesný význam, vysvětlení, wiki, slovo, odborné názvosloví, slovník, popis, termín


Pojem Kratom je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kratom? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mitragyna speciosa je druh rostliny z čeledi mořenovité. Je to tropický strom se vstřícnými jednoduchými listy a žlutavými květy v kulovitých květenstvích. Plodem jsou drobné tobolky v kulovitém plodenství. Strom se vyskytuje v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie.
Ze sušených listů se v Indočíně a jihovýchodní Asii získává tradiční povzbuzující a léčivý prostředek, známý nejčastěji pod thajským názvem kratom. Hlavními účinnými látkami jsou indolové alkaloidy, zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin. V závislosti na použitém množství je účinek kratomu buď stimulující, nebo euforický a tlumící. Pravidelné užívání může vést k vytvoření tolerance a mírně až středně silné fyzické i psychické závislosti velmi podobné závislosti na mírnějších opiátech, protože také působí na opioidní receptory. Užívání a prodej kratomu nejsou v České republice zakázány, ale poslanci zvažují regulaci této látky, v některých zemích (primárně asijských) však je na seznamu regulovaných látek.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Kratom na Google.cz

Zkusit najít heslo Kratom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kratom ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kratom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kratom ve Wikizdrojích

Najít termín Kratom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kratom například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kratom? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kratom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kratom, odpověď na dotaz co je to Kratom?. Víte např. kdo to je Jára Cimrman? Znáte a víte kdo je Jiří VI? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kratom i v jiných kategoriích (než rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.