Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kratom. Co znamená pojem Kratom z kategorie Rostliny?

Co je Kratom?

Co znamená pojem, definice termínu Kratom?

Kratom je název druhu byliny, která nabízí řadu léčivých účinků. Botanický název rostliny je Mitragyna Speciosa. Jejím domovem je jihovýchod Asie, kde ve vlhkých oblastech dorůstá výšky až 30 metrů. Je typickou rostlinou například v Thajsku, Indonésii nebo Malajsii, kde je půda také bohatá na minerály. Kratom se vyznačuje dlouhými tmavými listy s výrazným různobarevným žilkováním. Žilky mohou být zelené, bílé, červené. Listy se usuší a drtí a vznikne výsledný kratom, který může být bílý, zelený, červený nebo žlutý. Každý z těchto druhů vyniká specifickými vlastnostmi. V jihovýchodní Asii jsou tyto listy zařazeny mezi posvátné byliny.
Kratom se využívá při obřadech i v lidovém léčitelství. Přisuzují se mu terapeutické, uklidňující i energizující vlastnosti. Popularita kratomu se stále zvyšuje. Jeho nákup je legální, ale vnitřní užívání není považováno za bezpečné, a proto je v některých zemích zakázáno. Kratom působí jako energetický stimulant, zlepšuje vnímání i náladu, podporuje komunikaci a chuť pracovat, působí proti únavě a depresím, má analgetické a afrodisiakální účinky. Snižuje také chuť na jídlo. Léčivě působí například na krevní tlak, chřipku, imunitu, cukrovku a podobně.


Co je to Kratom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kratom. Co znamená pojem Kratom z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kratom s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kratom se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: význam, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, co je to Kratom?, co to je, přesný význam, odborný výraz, wiki, definice, termín, co znamená, rostliny, rostliny, lexikon, přesný výraz, synonymum, význam pojmu


Pojem Kratom je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kratom?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mitragyna speciosa je druh rostliny z čeledi mořenovité. Je to tropický strom se vstřícnými jednoduchými listy a žlutavými květy v kulovitých květenstvích. Plodem jsou drobné tobolky v kulovitém plodenství. Strom se vyskytuje v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie.
Ze sušených listů se v Indočíně a jihovýchodní Asii získává tradiční povzbuzující a léčivý prostředek, známý nejčastěji pod thajským názvem kratom. Hlavními účinnými látkami jsou indolové alkaloidy, zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin. V závislosti na použitém množství je účinek kratomu buď stimulující, nebo euforický a tlumící. Pravidelné užívání může vést k vytvoření tolerance a mírně až středně silné fyzické i psychické závislosti velmi podobné závislosti na mírnějších opiátech, protože také působí na opioidní receptory. Užívání a prodej kratomu nejsou v České republice zakázány, ale poslanci zvažují regulaci této látky, v některých zemích (primárně asijských) však je na seznamu regulovaných látek.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Kratom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Kratom ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Kratom na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kratom ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Kratom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Kratom na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kratom například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co to je Kratom? resp. co přesně znamená slovo Kratom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kratom, odpověď na dotaz co je to Kratom?. Víte např. kdo to je Gauner? Znáte a víte kdo je Oldřich Nový? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kratom hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, bonsaj mlha, kratom, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.