Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trafika. Co znamená pojem Trafika z kategorie Politika?

Co je to Trafika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Trafika?

Trafika je označení, které se po nějaké době znovu vrátilo do veřejné politické mluvy. Původně trafiky dostávali vysloužilí vojáci za své zásluhy a hrdinství, aby měli možnost pracovat. Postupně se však za peníze vybrané z daní odškodňovali i odcházející politici popřípadě významné osobnosti.
Dnes se jako trafika označuje nenáročné místo s řadou výhod, většinou ve veřejné či státní správě, které je uděleno politikovi a jeho zásluhy v prosazování politických cílů. Trafikami se umlčují i lidé s odlišnými názory nebo již nepohodlní členové vedení stran.


Co je to Trafika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trafika. Co znamená pojem Trafika z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Trafika s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trafika je v kategorii Politika

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, formulace, Politika, co znamená, odborný výraz, synonymum, slovo, přesný výraz, wiki, význam pojmu, definice, význam, termín, význam slova, co to je, heslo, odborné názvosloví


Pojem Trafika je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trafika? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Trafika je znovuobjevený pojem v současném veřejném a politickém žargonu.
Historie tzv. politického trafikantství totiž spadá až do 2. pol. 18. století. Rozhodnutím císaře Josefa II. měly koncese z provozování trafik připadnout nejprve válečným veteránům – jednak za prokázané služby a vojenské hrdinství, především se však stát snažil svým vojákům zajistit stabilní práci, která se válečným vysloužilcům po návratu z vojny jen těžko sháněla. Ovšem již za dob Rakouska-Uherska nabyl termín nového rozměru. Z peněz daňových poplatníků měli být nadále odškodňováni i vysloužilí politici. Povýšením do šlechtického stavu, umístěním na politickou kandidátku či trvalým mandátem v zákonodárném sboru byli odměňováni významní politici, podnikatelé nebo umělci, kterým se tak rovněž dostávalo celospolečenského uznání.
Dnes je pojem chápán především ve smyslu výhodného a přitom nenáročného místa ve veřejné či státní správě, jež politik dostane za prokázané služby v politickém mocenském boji. Může ale také jít o kompromisní řešení, kterým se uklidí nepohodlní soupeři nebo celkově lidé s odlišnými názory.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Trafika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trafika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Trafika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trafika ve Wikimedia Commons

Hledat termín Trafika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Trafika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trafika například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Trafika? resp. co to je Trafika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trafika, odpověď na dotaz co je to Trafika?. Víte např. kdo to je Pluto? Znáte a víte kdo je Jiří Paroubek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.