Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Trafika. Co znamená pojem Trafika z kategorie Politika?

Co je Trafika? Význam slova

Co znamená termín Trafika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Trafika je označení, které se po nějaké době znovu vrátilo do veřejné politické mluvy. Původně trafiky dostávali vysloužilí vojáci za své zásluhy a hrdinství, aby měli možnost pracovat. Postupně se však za peníze vybrané z daní odškodňovali i odcházející politici popřípadě významné osobnosti.
Dnes se jako trafika označuje nenáročné místo s řadou výhod, většinou ve veřejné či státní správě, které je uděleno politikovi a jeho zásluhy v prosazování politických cílů. Trafikami se umlčují i lidé s odlišnými názory nebo již nepohodlní členové vedení stran.


Co je to Trafika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Trafika. Co znamená pojem Trafika z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Trafika se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: synonymum, heslo, co znamená, co to je, pojem, termín, definice, terminus technicus, slovo, politika, terminologie, co je to Trafika?, význam slova, politika, přesný význam, odborné názvosloví, popis, informace


Pojem Trafika je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Trafika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Trafika je znovuobjevený pojem v současném veřejném a politickém žargonu.
Historie tzv. politického trafikantství totiž spadá až do 2. pol. 18. století. Rozhodnutím císaře Josefa II. měly koncese z provozování trafik připadnout nejprve válečným veteránům – jednak za prokázané služby a vojenské hrdinství, především se však stát snažil svým vojákům zajistit stabilní práci, která se válečným vysloužilcům po návratu z vojny jen těžko sháněla. Ovšem již za dob Rakouska-Uherska nabyl termín nového rozměru. Z peněz daňových poplatníků měli být nadále odškodňováni i vysloužilí politici. Povýšením do šlechtického stavu, umístěním na politickou kandidátku či trvalým mandátem v zákonodárném sboru byli odměňováni významní politici, podnikatelé nebo umělci, kterým se tak rovněž dostávalo celospolečenského uznání.
Dnes je pojem chápán především ve smyslu výhodného a přitom nenáročného místa ve veřejné či státní správě, jež politik dostane za prokázané služby v politickém mocenském boji. Může ale také jít o kompromisní řešení, kterým se uklidí nepohodlní soupeři nebo celkově lidé s odlišnými názory.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Trafika na Youtube

Vyhledat výraz Trafika ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Trafika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Trafika ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Trafika ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Trafika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trafika například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Trafika? resp. jaký je význam slova Trafika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trafika, odpověď na dotaz co je to Trafika?. Víte např. kdo to je Petr Lexa? Znáte a víte kdo je Optometrista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Trafika v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.