Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trafika. Co znamená pojem Trafika z kategorie Politika?

Co je to Trafika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Trafika

Trafika je označení, které se po nějaké době znovu vrátilo do veřejné politické mluvy. Původně trafiky dostávali vysloužilí vojáci za své zásluhy a hrdinství, aby měli možnost pracovat. Postupně se však za peníze vybrané z daní odškodňovali i odcházející politici popřípadě významné osobnosti.
Dnes se jako trafika označuje nenáročné místo s řadou výhod, většinou ve veřejné či státní správě, které je uděleno politikovi a jeho zásluhy v prosazování politických cílů. Trafikami se umlčují i lidé s odlišnými názory nebo již nepohodlní členové vedení stran.


Co je to Trafika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trafika. Co znamená pojem Trafika z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Trafika můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Trafika je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam, terminus technicus, co to je, lexikon, Politika, co je to Trafika?, slovník, wiki, vysvětlení, význam slova, přesný význam, přesný výraz, popis, co znamená, heslo, definice, formulace, Politika


Pojem Trafika je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Trafika?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trafika je znovuobjevený pojem v současném veřejném a politickém žargonu.
Historie tzv. politického trafikantství totiž spadá až do 2. pol. 18. století. Rozhodnutím císaře Josefa II. měly koncese z provozování trafik připadnout nejprve válečným veteránům – jednak za prokázané služby a vojenské hrdinství, především se však stát snažil svým vojákům zajistit stabilní práci, která se válečným vysloužilcům po návratu z vojny jen těžko sháněla. Ovšem již za dob Rakouska-Uherska nabyl termín nového rozměru. Z peněz daňových poplatníků měli být nadále odškodňováni i vysloužilí politici. Povýšením do šlechtického stavu, umístěním na politickou kandidátku či trvalým mandátem v zákonodárném sboru byli odměňováni významní politici, podnikatelé nebo umělci, kterým se tak rovněž dostávalo celospolečenského uznání.
Dnes je pojem chápán především ve smyslu výhodného a přitom nenáročného místa ve veřejné či státní správě, jež politik dostane za prokázané služby v politickém mocenském boji. Může ale také jít o kompromisní řešení, kterým se uklidí nepohodlní soupeři nebo celkově lidé s odlišnými názory.

Další zdroje informací o slovu Trafika

Najít heslo Trafika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Trafika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Trafika na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trafika ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Trafika ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Trafika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trafika například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Trafika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Trafika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trafika, odpověď na dotaz co je to Trafika?. Víte např. kdo to je Taťjana Medvecká? Znáte a víte kdo je Zmatkář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.