Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jailbreak. Co znamená pojem Jailbreak z kategorie Software?

Co to je Jailbreak? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jailbreak?

Úprava softwaru v mobilních telefonech značky Apple iPhone se nazývá jailbreak. Slovo pochází z anglického jazyka a dá se rozložit na dvě části: jail (vězení), break (zlomit). V případě softwaru to znamená, že se uživatel chystá prolomit brány uzavřeného operačního systému iOS.
Jakmile se taková softwarová úprava provede, může uživatel instalovat do svého iPhonu i neoficiální aplikace, které mají přístup do souborového systému. Jailbreak se dá provést za pomoci různých nástrojů jako např. Spirit, Limera1n, Absinthe či ZiPhone.


Co je to Jailbreak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jailbreak. Co znamená pojem Jailbreak z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jailbreak je v kategorii Software

Klíčová slova: informace, význam, význam slova, Jailbreak, slovo, terminologie, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, co je to Jailbreak?, vysvětlení, termín, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, Software, slovník


Pojem Jailbreak je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jailbreak? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jailbreak je softwarová úprava mobilního telefonu iPhone.
Po jailbreaku lze do iPhonu instalovat neoficiální aplikace (nevydávané v App Store), které mají přístup do souborového systému. Lze to provést přes aplikace:
• Cydia (pouze u FW 2.0 a novější)
• Installer
• Icy
• Sileo
• Zebra

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Jailbreak ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jailbreak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jailbreak na Youtube

Hledat heslo Jailbreak ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jailbreak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jailbreak ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jailbreak například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Jailbreak? resp. jaká je definice slova Jailbreak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jailbreak, odpověď na dotaz co je to Jailbreak?. Víte např. kdo to je Johann Sebastian Bach? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem