Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jailbreak. Co znamená pojem Jailbreak z kategorie Software?

Co to je Jailbreak? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Jailbreak?

Úprava softwaru v mobilních telefonech značky Apple iPhone se nazývá jailbreak. Slovo pochází z anglického jazyka a dá se rozložit na dvě části: jail (vězení), break (zlomit). V případě softwaru to znamená, že se uživatel chystá prolomit brány uzavřeného operačního systému iOS.
Jakmile se taková softwarová úprava provede, může uživatel instalovat do svého iPhonu i neoficiální aplikace, které mají přístup do souborového systému. Jailbreak se dá provést za pomoci různých nástrojů jako např. Spirit, Limera1n, Absinthe či ZiPhone.


Co je to Jailbreak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jailbreak. Co znamená pojem Jailbreak z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jailbreak se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: názvosloví, informace, Jailbreak, přesný výraz, Software, synonymum, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, Software, co je to Jailbreak?, slovník, co znamená, terminologie, popis, odborný výraz, význam slova, terminus technicus


Pojem Jailbreak je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Jailbreak?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jailbreak je softwarová úprava mobilního telefonu iPhone.
Po jailbreaku lze do iPhonu instalovat neoficiální aplikace (nevydávané v App Store), které mají přístup do souborového systému. Lze to provést přes aplikace:
• Cydia (pouze u FW 2.0 a novější)
• Installer
• Icy
• Sileo
• Zebra

Další zdroje informací o slovu Jailbreak

Hledat heslo Jailbreak ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Jailbreak na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jailbreak ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Jailbreak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jailbreak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Jailbreak ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jailbreak například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Jailbreak? resp. co se skrývá pod slovem Jailbreak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jailbreak, odpověď na dotaz co je to Jailbreak?. Víte např. kdo to je Mohamed? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem