Co je to?
Odborný výraz, definice slova Glukóza. Co znamená pojem Glukóza z kategorie Chemie?

Co je to Glukóza? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Glukóza?

Glukóza neboli hroznový či krevní cukr je monosacharid, který v lidském těle funguje jako základní zdroj energie.


Co je to Glukóza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Glukóza. Co znamená pojem Glukóza z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Glukóza patří do sekce Chemie

Klíčová slova: co znamená, slovo, definice, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, Glukóza, co je to Glukóza?, přesný výraz, přesný význam, slovník, pojem, heslo, význam, definice pojmu, Chemie, názvosloví, informace


Pojem Glukóza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glukóza? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glukóza (dříve běžně glukosa) (z řec. γλυκύς, tj. glykys, česky sladký nebo γλευκος, gleukos, česky mošt, sladké víno), v běžné řeči označovaná jako hroznový cukr nebo krevní cukr, je jedním z monosacharidů ze skupiny aldohexóz. V chemických vzorcích oligosacharidů a polysacharidů se značí symbolem Glc. V čistém stavu je glukosa bílá krystalická látka sladké chuti. V přírodě běžná konformace glukózy je D-glukóza, která stáčí polarizované světlo doprava, odtud pochází její staré označení dextróza, které se doposud běžně používá v lékařské literatuře.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glukóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Glukóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glukóza ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Glukóza na Youtube

Hledat heslo Glukóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Glukóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glukóza například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Glukóza? resp. co přesně znamená slovo Glukóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glukóza, odpověď na dotaz co je to Glukóza?. Víte např. kdo to je Pizda? Znáte a víte kdo je Pravdoláskař? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.