Co je to?
Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Co je to Tragédie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tragédie

Tragédie je literární pojem označující jeden z dramatických žánrů. České označení pro tragédii je truchlohra. Je považována za nejvýraznější a nejvýznamnější druh dramatu. Má vážný obsah, celkové pojetí a výstup jsou tragického ladění.
Tragédie vznikla již v období antiky, kdy měla přesně danou strukturu. Aristoteles stanovil tyto části tragédie – expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa. Tato struktura se s obměnami udržuje stále.


Co je to Tragédie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tragédie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, terminologie, popis, co je to Tragédie?, Literatura, informace, přesný výraz, termín, názvosloví, pojem, definice, wiki, definice pojmu, synonymum, terminus technicus, lexikon, odborný výraz


Pojem Tragédie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tragédie dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tragédie (z řec. tragóidiá – zpěv kozlů, tragos – kozel, óidé – zpěv) je forma dramatu s vážným obsahem. Hrdina se obvykle dostane do neřešitelného konfliktu s vlastním osudem, v marném boji následně podléhá a je dohnán k záhubě.
Vznik i rozvoj tragédie do své plné šíře se uskutečnil v antickém Řecku a Římě. Nejcennějším pramenem pro seznámení se s teoretickými poznatky a vývojovým přehledem tragédie je Aristotelova Poetika.

Zkuste zjistit více informací o slovu Tragédie v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Tragédie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Tragédie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Tragédie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tragédie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Tragédie na Youtube

Zkusit najít slovo Tragédie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tragédie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Tragédie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tragédie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tragédie, odpověď na dotaz co je to Tragédie?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je Strýc? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!