Co je to?
Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Co je to Tragédie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tragédie

Tragédie je literární pojem označující jeden z dramatických žánrů. České označení pro tragédii je truchlohra. Je považována za nejvýraznější a nejvýznamnější druh dramatu. Má vážný obsah, celkové pojetí a výstup jsou tragického ladění.
Tragédie vznikla již v období antiky, kdy měla přesně danou strukturu. Aristoteles stanovil tyto části tragédie – expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa. Tato struktura se s obměnami udržuje stále.


Co je to Tragédie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tragédie? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tragédie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, co to je, terminus technicus, Literatura, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, Tragédie, názvosloví, lexikon, význam slova, formulace, definice, wiki, přesný význam, odborný výraz


Pojem Tragédie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tragédie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tragédie (z řec. tragóidiá – zpěv kozlů, tragos – kozel, óidé – zpěv) je forma dramatu s vážným obsahem. Hrdina se obvykle dostane do neřešitelného konfliktu s vlastním osudem, v marném boji následně podléhá a je dohnán k záhubě.
Vznik i rozvoj tragédie do své plné šíře se uskutečnil v antickém Řecku a Římě. Nejcennějším pramenem pro seznámení se s teoretickými poznatky a vývojovým přehledem tragédie je Aristotelova Poetika.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Tragédie ve Wikislovníku

Najít pojem Tragédie na Google.cz

Zkusit najít heslo Tragédie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Tragédie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Tragédie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tragédie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tragédie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Tragédie? resp. co to je Tragédie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tragédie, odpověď na dotaz co je to Tragédie?. Víte např. kdo to je Boromir? Znáte a víte kdo je Bigamista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!