Co je to?
Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Co je to Tragédie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tragédie

Tragédie je literární pojem označující jeden z dramatických žánrů. České označení pro tragédii je truchlohra. Je považována za nejvýraznější a nejvýznamnější druh dramatu. Má vážný obsah, celkové pojetí a výstup jsou tragického ladění.
Tragédie vznikla již v období antiky, kdy měla přesně danou strukturu. Aristoteles stanovil tyto části tragédie – expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa. Tato struktura se s obměnami udržuje stále.


Co je to Tragédie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tragédie patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, slovník, Tragédie, Literatura, co je to Tragédie?, pojem, vysvětlení, význam, co znamená, informace, názvosloví, terminus technicus, popis, význam slova


Pojem Tragédie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Tragédie na Youtube

Zkusit najít pojem Tragédie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tragédie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Tragédie na Google.cz

Najít termín Tragédie ve Wikislovníku

Najít pojem Tragédie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tragédie například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Tragédie? resp. jaká je definice termínu Tragédie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tragédie, odpověď na dotaz co je to Tragédie?. Víte např. kdo to je Denzel Washington? Znáte a víte kdo je Strýc? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!