Co je to?
Definice výrazu, termínu Ležák. Co znamená odborný pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Co je Ležák?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ležák

Ležák je název druhu piva, vyráběného spodním kvašením a stabilizovaného při nízké teplotě – mezi 8 až 14 stupni Celsia. Nízké teploty přispívají k jeho stabilizaci. Po vykvašení se ležák nechává alespoň měsíc uležet, odtud pochází i jeho označení.
Lze si vybírat mezi tmavými a světlými ležáky, světlý ležák patří k celosvětově nejoblíbenějším druhům piva. Hodnoty ve stupních se pohybují mezi 8 až 17. K nejznámějším druhům patří plzeňský nebo dortmundský typ, Bock, Kellerbier a další.


Co je to Ležák? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ležák. Co znamená odborný pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ležák se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Ležák je v kategorii nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, lexikon, formulace, nápoje, slovo, odborný výraz, význam slova, terminologie, co to je, informace, terminus technicus, názvosloví, co je to Ležák?, wiki, termín, definice, synonymum


Pojem Ležák je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ležák? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ležák je druh piva, který je spodně kvašen a stabilizován při nízkých teplotách. Po procesu kvašení měsíc a déle leží, od toho označení ležák (ve světě označované jako lager z německeho slova pro uskladnění). Stupňovitost má typicky od 8° až 17° (vyšší stupňovitost mají bocky). Světlý ležák je nejvíce konzumovaný a komerčně dostupný styl piva ve světě. Český plzeňský typ, nebo německý Bock, Dortmunder a Märzen jsou všechno různé styly ležáku. Existují také tmavé ležáky, označováné jako černý ležák, Dunkel a Schwarzbier (nejtmavší).

Pilsner Urquell

Pilsner Urquell je nejstarší světlý ležák a naše nejslavnější pivo. Autor: Oleksandr Pyrohov, zdroj: z Pixabay
Pilsner Urquell je nejstarší světlý ležák a naše nejslavnější pivo. Autor: Oleksandr Pyrohov, zdroj: z Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Ležák

Najít heslo Ležák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ležák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ležák ve Wikislovníku

Hledat slovo Ležák ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Ležák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Ležák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ležák například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ležák? resp. co znamená Ležák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ležák, odpověď na dotaz co je to Ležák?. Víte např. kdo to je Dominik Lakatoš? Znáte a víte kdo je Stevie Nicks? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.