Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ležák. Co znamená odborný pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Co je to Ležák? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ležák?

Ležák je název druhu piva, vyráběného spodním kvašením a stabilizovaného při nízké teplotě – mezi 8 až 14 stupni Celsia. Nízké teploty přispívají k jeho stabilizaci. Po vykvašení se ležák nechává alespoň měsíc uležet, odtud pochází i jeho označení.
Lze si vybírat mezi tmavými a světlými ležáky, světlý ležák patří k celosvětově nejoblíbenějším druhům piva. Hodnoty ve stupních se pohybují mezi 8 až 17. K nejznámějším druhům patří plzeňský nebo dortmundský typ, Bock, Kellerbier a další.


Co je to Ležák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ležák. Co znamená odborný pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ležák s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Ležák se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam slova, Ležák, přesný význam, názvosloví, význam, formulace, popis, odborný výraz, význam pojmu, heslo, informace, co to je, co je to Ležák?, odborné názvosloví, co znamená, wiki, slovník, nápoje


Pojem Ležák je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ležák?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ležák je druh piva, který je spodně kvašen a stabilizován při nízkých teplotách. Po procesu kvašení měsíc a déle leží, od toho označení ležák (ve světě označované jako lager z německeho slova pro uskladnění). Stupňovitost má typicky od 8° až 17° (vyšší stupňovitost mají bocky). Světlý ležák je nejvíce konzumovaný a komerčně dostupný styl piva ve světě. Český plzeňský typ, nebo německý Bock, Dortmunder a Märzen jsou všechno různé styly ležáku. Existují také tmavé ležáky, označováné jako černý ležák, Dunkel a Schwarzbier (nejtmavší).

Pilsner Urquell

Pilsner Urquell je nejstarší světlý ležák a naše nejslavnější pivo. Autor: Oleksandr Pyrohov, zdroj: z Pixabay
Pilsner Urquell je nejstarší světlý ležák a naše nejslavnější pivo. Autor: Oleksandr Pyrohov, zdroj: z Pixabay


Další zdroje informací o slovu Ležák

Hledat slovo Ležák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ležák ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Ležák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Ležák na Google.cz

Zkusit najít heslo Ležák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ležák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ležák například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ležák? resp. jaký je přesný význam slova Ležák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ležák, odpověď na dotaz co je to Ležák?. Víte např. kdo to je Sean Penn? Znáte a víte kdo je Václav Hollar? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.