Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ležák. Co znamená pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Co to je Ležák? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ležák

Ležák je název druhu piva, vyráběného spodním kvašením a stabilizovaného při nízké teplotě – mezi 8 až 14 stupni Celsia. Nízké teploty přispívají k jeho stabilizaci. Po vykvašení se ležák nechává alespoň měsíc uležet, odtud pochází i jeho označení.
Lze si vybírat mezi tmavými a světlými ležáky, světlý ležák patří k celosvětově nejoblíbenějším druhům piva. Hodnoty ve stupních se pohybují mezi 8 až 17. K nejznámějším druhům patří plzeňský nebo dortmundský typ, Bock, Kellerbier a další.


Co je to Ležák? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ležák. Co znamená pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ležák? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ležák je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: význam, slovník, definice, co je to Ležák?, termín, synonymum, popis, co to je, informace, přesný význam, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, Nápoje, heslo, slovo


Pojem Ležák je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ležák? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ležák je druh piva, který je spodně kvašen a stabilizován při nízkých teplotách. Po procesu kvašení měsíc a déle leží, od toho označení ležák (ve světě označované jako lager z německeho slova pro uskladnění). Stupňovitost má typicky od 8° až 17° (vyšší stupňovitost mají bocky). Světlý ležák je nejvíce konzumovaný a komerčně dostupný styl piva ve světě. Český plzeňský typ, nebo německý Bock, Dortmunder a Märzen jsou všechno různé styly ležáku. Existují také tmavé ležáky, označováné jako černý ležák, Dunkel a Schwarzbier (nejtmavší).

Pilsner Urquell

Pilsner Urquell je nejstarší světlý ležák a naše nejslavnější pivo. Autor: Oleksandr Pyrohov, zdroj: z Pixabay
Pilsner Urquell je nejstarší světlý ležák a naše nejslavnější pivo. Autor: Oleksandr Pyrohov, zdroj: z Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat výraz Ležák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Ležák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Ležák ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ležák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ležák ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ležák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ležák například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ležák? resp. jaká je definice termínu Ležák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ležák, odpověď na dotaz co je to Ležák?. Víte např. kdo to je Zbyněk Stanjura? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ležák v jiné sekci než Nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.