Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ležák. Co znamená pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Co to je Ležák? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ležák?

Ležák je název druhu piva, vyráběného spodním kvašením a stabilizovaného při nízké teplotě – mezi 8 až 14 stupni Celsia. Nízké teploty přispívají k jeho stabilizaci. Po vykvašení se ležák nechává alespoň měsíc uležet, odtud pochází i jeho označení.
Lze si vybírat mezi tmavými a světlými ležáky, světlý ležák patří k celosvětově nejoblíbenějším druhům piva. Hodnoty ve stupních se pohybují mezi 8 až 17. K nejznámějším druhům patří plzeňský nebo dortmundský typ, Bock, Kellerbier a další.


Co je to Ležák? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ležák. Co znamená pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Ležák můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ležák je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, definice pojmu, definice, popis, formulace, terminologie, co je to Ležák?, pojem, slovo, význam pojmu, heslo, názvosloví, informace, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, význam


Pojem Ležák je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ležák?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ležák je druh piva, který je spodně kvašen a stabilizován při nízkých teplotách. Po procesu kvašení měsíc a déle leží, od toho označení ležák (ve světě označované jako lager z německeho slova pro uskladnění). Stupňovitost má typicky od 8° až 17° (vyšší stupňovitost mají bocky). Světlý ležák je nejvíce konzumovaný a komerčně dostupný styl piva ve světě. Český plzeňský typ, nebo německý Bock, Dortmunder a Märzen jsou všechno různé styly ležáku. Existují také tmavé ležáky, označováné jako černý ležák, Dunkel a Schwarzbier (nejtmavší).

Pilsner Urquell

Pilsner Urquell je nejstarší světlý ležák a naše nejslavnější pivo. Autor: Oleksandr Pyrohov, zdroj: z Pixabay
Pilsner Urquell je nejstarší světlý ležák a naše nejslavnější pivo. Autor: Oleksandr Pyrohov, zdroj: z Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ležák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Ležák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ležák na Youtube

Zkusit najít slovo Ležák ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Ležák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Ležák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ležák například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ležák? resp. co znamená výraz Ležák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ležák, odpověď na dotaz co je to Ležák?. Víte např. kdo to je Diletant? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.