Co je to?
Odborný výraz, definice slova Interní oddělení. Co znamená slovo Interní oddělení z kategorie Lékařství?

Co je Interní oddělení?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Interní oddělení

Interní oddělení, jinak také lidově interna, je oddělení, které se zaměřuje především na diagnostikování a převážně na nechirurgickou léčbu různých onemocnění vnitřních orgánů u dospělých jedinců.
U dětí se nepoužívá pojem interní oddělení, jejich onemocněními – i těch na vnitřních orgánech – se zabývá pediatrie. Oddělení vnitřního lékařství se věnuje léčbě celého lidského organizmu, i když jeho specialitou jsou především vnitřní orgány.


Co je to Interní oddělení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Interní oddělení. Co znamená slovo Interní oddělení z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Interní oddělení s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Interní oddělení patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: lékařství, synonymum, co znamená, přesný výraz, popis, pojem, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, význam, lexikon, přesný význam, heslo, informace, wiki, co je to Interní oddělení?, názvosloví, co to je


Pojem Interní oddělení je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Interní oddělení? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vnitřní lékařství (také interní medicína, hovorově též interna) je jeden ze základních oborů klinické medicíny. Zabývá se diagnózou a převážně nechirurgickou léčbou onemocnění vnitřních orgánů u dospělých. Interními chorobami dětí se zabývá pediatrie a proto může být považována také za obor vnitřního lékařství. Přestože termín vnitřní lékařství může svádět k domněnce, že se zabývá pouze onemocněními vnitřních orgánů, není tomu tak, internisté léčí celého člověka, nejen vnitřní orgány.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Interní oddělení ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Interní oddělení na Youtube

Najít heslo Interní oddělení ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Interní oddělení ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interní oddělení ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Interní oddělení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Interní oddělení například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Interní oddělení? resp. co znamená slovo Interní oddělení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interní oddělení, odpověď na dotaz co je to Interní oddělení?. Víte např. kdo to je Jan Komínek? Znáte a víte kdo je Miluše Voborníková? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, rentgen hlavy, interní oddělení, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.