Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interní oddělení. Co znamená odborný pojem Interní oddělení z kategorie Lékařství?

Co je to Interní oddělení? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Interní oddělení?

Interní oddělení, jinak také lidově interna, je oddělení, které se zaměřuje především na diagnostikování a převážně na nechirurgickou léčbu různých onemocnění vnitřních orgánů u dospělých jedinců.
U dětí se nepoužívá pojem interní oddělení, jejich onemocněními – i těch na vnitřních orgánech – se zabývá pediatrie. Oddělení vnitřního lékařství se věnuje léčbě celého lidského organizmu, i když jeho specialitou jsou především vnitřní orgány.


Co je to Interní oddělení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interní oddělení. Co znamená odborný pojem Interní oddělení z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Interní oddělení je v kategorii lékařství

Klíčová slova: termín, slovník, lékařství, pojem, definice, definice pojmu, heslo, přesný význam, odborný výraz, terminus technicus, co znamená, synonymum, význam slova, co to je, názvosloví, lexikon, slovo, co je to Interní oddělení?


Pojem Interní oddělení je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Interní oddělení? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vnitřní lékařství (také interní medicína, hovorově též interna) je jeden ze základních oborů klinické medicíny. Zabývá se diagnózou a převážně nechirurgickou léčbou onemocnění vnitřních orgánů u dospělých. Interními chorobami dětí se zabývá pediatrie a proto může být považována také za obor vnitřního lékařství. Přestože termín vnitřní lékařství může svádět k domněnce, že se zabývá pouze onemocněními vnitřních orgánů, není tomu tak, internisté léčí celého člověka, nejen vnitřní orgány.

Pro více informací o heslu Interní oddělení zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Interní oddělení ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Interní oddělení ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interní oddělení ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Interní oddělení ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Interní oddělení ve Wikislovníku

Najít heslo Interní oddělení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interní oddělení například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Interní oddělení? resp. jaká je definice termínu Interní oddělení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interní oddělení, odpověď na dotaz co je to Interní oddělení?. Víte např. kdo to je Keškař? Znáte a víte kdo je Lobbista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.