Co je to?
Odborný výraz, definice slova Interní oddělení. Co znamená pojem Interní oddělení z kategorie Lékařství?

Co je Interní oddělení? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Interní oddělení

Interní oddělení, jinak také lidově interna, je oddělení, které se zaměřuje především na diagnostikování a převážně na nechirurgickou léčbu různých onemocnění vnitřních orgánů u dospělých jedinců.
U dětí se nepoužívá pojem interní oddělení, jejich onemocněními – i těch na vnitřních orgánech – se zabývá pediatrie. Oddělení vnitřního lékařství se věnuje léčbě celého lidského organizmu, i když jeho specialitou jsou především vnitřní orgány.


Co je to Interní oddělení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Interní oddělení. Co znamená pojem Interní oddělení z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Interní oddělení doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Interní oddělení se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, terminologie, Interní oddělení, co je to Interní oddělení?, heslo, význam, slovo, pojem, význam pojmu, co to je, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, přesný význam, lékařství, slovník, formulace


Pojem Interní oddělení je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Interní oddělení?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vnitřní lékařství (také interní medicína, hovorově též interna) je jeden ze základních oborů klinické medicíny. Zabývá se diagnózou a převážně nechirurgickou léčbou onemocnění vnitřních orgánů u dospělých. Interními chorobami dětí se zabývá pediatrie a proto může být považována také za obor vnitřního lékařství. Přestože termín vnitřní lékařství může svádět k domněnce, že se zabývá pouze onemocněními vnitřních orgánů, není tomu tak, internisté léčí celého člověka, nejen vnitřní orgány.

Více informací o slovu Interní oddělení doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Interní oddělení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Interní oddělení ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Interní oddělení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Interní oddělení ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interní oddělení ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Interní oddělení ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Interní oddělení například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Interní oddělení? resp. co to je Interní oddělení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interní oddělení, odpověď na dotaz co je to Interní oddělení?. Víte např. kdo to je Dacan? Znáte a víte kdo je Pablo Escobar? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.