Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bakuchiol. Co znamená pojem Bakuchiol z kategorie Chemie?

Co je Bakuchiol?

Co znamená pojem, definice termínu Bakuchiol?

Bakuchiol je přírodní produkt, který je populární v kosmetickém průmyslu jako možná alternativa k retinolu. Jedná se o rostlinný extrakt pocházející z rostliny nazývané Psoralea corylifolia, známé též jako "babchi" nebo "bakuchiolový bob". Tato rostlina je tradičně používána v asijské medicíně, zejména v tradiční indické medicíně známé jako ajurveda. Bakuchiol je zajímavý zejména díky svým potenciálním dermatologickým vlastnostem, které jsou podobné retinolu, ale s méně známými vedlejšími účinky. Bakuchiol je bohatý na antioxidanty, což jsou látky, které pomáhají chránit buňky před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály. To může pomoci zlepšit celkový vzhled pleti a minimalizovat poškození způsobené vnějšími faktory, jako je UV záření a znečištění. Byl také zkoumán pro své protizánětlivé a protilupenkové vlastnosti. Může pomoci snížit zarudnutí, podráždění a svědění pokožky. Bakuchiol bývá také spojován s podporou regenerace a růstu nových kožních buněk. To může pomoci zlepšit texturu pleti, zmenšit póry a snížit vrásky.
Bakuchiol může podporovat tvorbu kolagenu, což je důležitá bílkovina pro udržení pružnosti a pevnosti pokožky. Jednou z hlavních výhod bakuchiolu je jeho dobrá snášenlivost ve srovnání s retinolem. Retinol může způsobit podráždění, suchost a olupování kůže, zejména u lidí s citlivou pletí. Bakuchiol má tendenci být lépe snášen citlivou pokožkou a může být vhodnější pro ty, kteří nemohou používat retinol.


Co je to Bakuchiol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bakuchiol. Co znamená pojem Bakuchiol z kategorie Chemie?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Bakuchiol patří do sekce chemie

Klíčová slova: význam, lexikon, vysvětlení, přesný výraz, popis, slovo, odborné názvosloví, formulace, definice, informace, chemie, slovník, přesný význam, co znamená, co je to Bakuchiol?, co to je, Bakuchiol, termín


Pojem Bakuchiol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bakuchiol v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Bakuchiol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bakuchiol ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bakuchiol ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Bakuchiol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bakuchiol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Bakuchiol ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bakuchiol například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Bakuchiol? resp. jaký je přesný význam slova Bakuchiol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bakuchiol, odpověď na dotaz co je to Bakuchiol?. Víte např. kdo to je Simona Chytrová? Znáte a víte kdo je Ursula von der Leyen? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Bakuchiol i v jiné sekci než je kategorie chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, kádinky, bakuchiol, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.