Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bakuchiol. Co znamená pojem Bakuchiol z kategorie Chemie?

Co je Bakuchiol? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bakuchiol

Bakuchiol je přírodní produkt, který je populární v kosmetickém průmyslu jako možná alternativa k retinolu. Jedná se o rostlinný extrakt pocházející z rostliny nazývané Psoralea corylifolia, známé též jako "babchi" nebo "bakuchiolový bob". Tato rostlina je tradičně používána v asijské medicíně, zejména v tradiční indické medicíně známé jako ajurveda. Bakuchiol je zajímavý zejména díky svým potenciálním dermatologickým vlastnostem, které jsou podobné retinolu, ale s méně známými vedlejšími účinky. Bakuchiol je bohatý na antioxidanty, což jsou látky, které pomáhají chránit buňky před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály. To může pomoci zlepšit celkový vzhled pleti a minimalizovat poškození způsobené vnějšími faktory, jako je UV záření a znečištění. Byl také zkoumán pro své protizánětlivé a protilupenkové vlastnosti. Může pomoci snížit zarudnutí, podráždění a svědění pokožky. Bakuchiol bývá také spojován s podporou regenerace a růstu nových kožních buněk. To může pomoci zlepšit texturu pleti, zmenšit póry a snížit vrásky.
Bakuchiol může podporovat tvorbu kolagenu, což je důležitá bílkovina pro udržení pružnosti a pevnosti pokožky. Jednou z hlavních výhod bakuchiolu je jeho dobrá snášenlivost ve srovnání s retinolem. Retinol může způsobit podráždění, suchost a olupování kůže, zejména u lidí s citlivou pletí. Bakuchiol má tendenci být lépe snášen citlivou pokožkou a může být vhodnější pro ty, kteří nemohou používat retinol.


Co je to Bakuchiol? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bakuchiol. Co znamená pojem Bakuchiol z kategorie Chemie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Bakuchiol se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: chemie, wiki, význam, heslo, význam slova, názvosloví, slovo, terminologie, popis, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, co je to Bakuchiol?, Bakuchiol, termín, pojem, definice


Pojem Bakuchiol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bakuchiol doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Bakuchiol ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bakuchiol ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Bakuchiol ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Bakuchiol ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bakuchiol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bakuchiol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bakuchiol například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Bakuchiol? resp. co je to Bakuchiol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bakuchiol, odpověď na dotaz co je to Bakuchiol?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Frank Zappa? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.