Co je to?
Definice výrazu Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Co to je Jistotní účet? Význam slova

Co znamená termín Jistotní účet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vázaný účet, který slouží pro notářskou nebo také advokátní úschovu, vlastně supluje klasickou notářskou úschovu. S jeho pomocí dochází k vyřízení obchodu. Většinou jde o prodej či koupi nemovitosti. Postup je jednoduchý. V případě prodeje a koupi nemovitosti složí kupující dohodnutou finanční částku právě na jistotní účet. Banka sumu zablokuje a vyplatí prodávajícímu teprve ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky domluvené ve smlouvě. Například když předloží potvrzení z katastrálního úřadu, že došlo k převodu nemovitosti. Jde o ochranu pro obě strany transakce, prodávajícího i kupujícího. V případě, že nejsou splněny podmínky ve smlouvě, peníze dostane zpět kupující. Podobným způsobem, tedy s využitím jistotního účtu, se může provádět také vypořádání dědictví z jedné osoby na druhou. Tato ochrana formou notářské či advokátní úschovy je dnes povinná proto, aby se při větších finančních transakcí zabránilo podvodům. Banky si žádají za provedení této operace s jistotním účtem poplatky, které se většinou pohybují v rozmezí 0,2-0,5 %.


Definice výrazu Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jistotní účet se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: co je to Jistotní účet?, slovo, odborný výraz, význam, přesný význam, odborné názvosloví, termín, terminus technicus, přesný výraz, definice, pojem, Bankovnictví, formulace, názvosloví, vysvětlení, informace, co to je, Jistotní účet


Pojem Jistotní účet je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jistotní účet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Jistotní účet ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jistotní účet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Jistotní účet ve Wikipedii

Najít pojem Jistotní účet ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Jistotní účet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistotní účet například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Jistotní účet? resp. co to je Jistotní účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistotní účet, odpověď na dotaz co je to Jistotní účet?. Víte např. kdo to je Jan Hřebejk? Znáte a víte kdo je Karbaník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Jistotní účet hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..