Co je to?
Definice výrazu Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Co to je Jistotní účet? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jistotní účet?

Vázaný účet, který slouží pro notářskou nebo také advokátní úschovu, vlastně supluje klasickou notářskou úschovu. S jeho pomocí dochází k vyřízení obchodu. Většinou jde o prodej či koupi nemovitosti. Postup je jednoduchý. V případě prodeje a koupi nemovitosti složí kupující dohodnutou finanční částku právě na jistotní účet. Banka sumu zablokuje a vyplatí prodávajícímu teprve ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky domluvené ve smlouvě. Například když předloží potvrzení z katastrálního úřadu, že došlo k převodu nemovitosti. Jde o ochranu pro obě strany transakce, prodávajícího i kupujícího. V případě, že nejsou splněny podmínky ve smlouvě, peníze dostane zpět kupující. Podobným způsobem, tedy s využitím jistotního účtu, se může provádět také vypořádání dědictví z jedné osoby na druhou. Tato ochrana formou notářské či advokátní úschovy je dnes povinná proto, aby se při větších finančních transakcí zabránilo podvodům. Banky si žádají za provedení této operace s jistotním účtem poplatky, které se většinou pohybují v rozmezí 0,2-0,5 %.


Definice výrazu Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jistotní účet je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: definice, synonymum, formulace, vysvětlení, Bankovnictví, popis, wiki, význam slova, co to je, co znamená, přesný výraz, lexikon, význam pojmu, názvosloví, co je to Jistotní účet?, informace, slovník, pojem


Pojem Jistotní účet je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jistotní účet

Vyhledat heslo Jistotní účet na Google.cz

Vyhledat termín Jistotní účet ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Jistotní účet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Jistotní účet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Jistotní účet ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jistotní účet na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistotní účet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Jistotní účet? resp. jaký je význam slova Jistotní účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistotní účet, odpověď na dotaz co je to Jistotní účet?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Ťaman? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..