Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Jistotní účet? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Jistotní účet?

Vázaný účet, který slouží pro notářskou nebo také advokátní úschovu, vlastně supluje klasickou notářskou úschovu. S jeho pomocí dochází k vyřízení obchodu. Většinou jde o prodej či koupi nemovitosti. Postup je jednoduchý. V případě prodeje a koupi nemovitosti složí kupující dohodnutou finanční částku právě na jistotní účet. Banka sumu zablokuje a vyplatí prodávajícímu teprve ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky domluvené ve smlouvě. Například když předloží potvrzení z katastrálního úřadu, že došlo k převodu nemovitosti. Jde o ochranu pro obě strany transakce, prodávajícího i kupujícího. V případě, že nejsou splněny podmínky ve smlouvě, peníze dostane zpět kupující. Podobným způsobem, tedy s využitím jistotního účtu, se může provádět také vypořádání dědictví z jedné osoby na druhou. Tato ochrana formou notářské či advokátní úschovy je dnes povinná proto, aby se při větších finančních transakcí zabránilo podvodům. Banky si žádají za provedení této operace s jistotním účtem poplatky, které se většinou pohybují v rozmezí 0,2-0,5 %.


Co je to Jistotní účet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jistotní účet s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Jistotní účet se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: bankovnictví, slovník, názvosloví, co znamená, lexikon, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, bankovnictví, vysvětlení, formulace, termín, význam slova, Jistotní účet, co je to Jistotní účet?, terminologie, význam, definice


Pojem Jistotní účet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Jistotní účet ve Wikipedii

Hledat termín Jistotní účet na Google.cz

Zkusit najít výraz Jistotní účet ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jistotní účet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Jistotní účet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jistotní účet ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistotní účet například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Jistotní účet? resp. co znamená výraz Jistotní účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistotní účet, odpověď na dotaz co je to Jistotní účet?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček Borovský? Znáte a víte kdo je Filantrop? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Jistotní účet i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..