Co je to?
Definice výrazu Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Co to je Jistotní účet? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jistotní účet

Vázaný účet, který slouží pro notářskou nebo také advokátní úschovu, vlastně supluje klasickou notářskou úschovu. S jeho pomocí dochází k vyřízení obchodu. Většinou jde o prodej či koupi nemovitosti. Postup je jednoduchý. V případě prodeje a koupi nemovitosti složí kupující dohodnutou finanční částku právě na jistotní účet. Banka sumu zablokuje a vyplatí prodávajícímu teprve ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky domluvené ve smlouvě. Například když předloží potvrzení z katastrálního úřadu, že došlo k převodu nemovitosti. Jde o ochranu pro obě strany transakce, prodávajícího i kupujícího. V případě, že nejsou splněny podmínky ve smlouvě, peníze dostane zpět kupující. Podobným způsobem, tedy s využitím jistotního účtu, se může provádět také vypořádání dědictví z jedné osoby na druhou. Tato ochrana formou notářské či advokátní úschovy je dnes povinná proto, aby se při větších finančních transakcí zabránilo podvodům. Banky si žádají za provedení této operace s jistotním účtem poplatky, které se většinou pohybují v rozmezí 0,2-0,5 %.


Definice výrazu Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Jistotní účet) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jistotní účet patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: popis, terminus technicus, co je to Jistotní účet?, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, vysvětlení, slovo, co znamená, termín, Jistotní účet, definice, synonymum, formulace, přesný význam, co to je, definice pojmu, pojem


Pojem Jistotní účet je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat pojem Jistotní účet ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jistotní účet ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Jistotní účet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Jistotní účet na Google.cz

Hledat videa s názvem Jistotní účet na Youtube

Hledat heslo Jistotní účet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistotní účet například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Jistotní účet? resp. jaká je definice slova Jistotní účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistotní účet, odpověď na dotaz co je to Jistotní účet?. Víte např. kdo to je Mohel? Znáte a víte kdo je Ťaman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..