Co je to?
Definice výrazu Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Co to je Jistotní účet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Jistotní účet

Vázaný účet, který slouží pro notářskou nebo také advokátní úschovu, vlastně supluje klasickou notářskou úschovu. S jeho pomocí dochází k vyřízení obchodu. Většinou jde o prodej či koupi nemovitosti. Postup je jednoduchý. V případě prodeje a koupi nemovitosti složí kupující dohodnutou finanční částku právě na jistotní účet. Banka sumu zablokuje a vyplatí prodávajícímu teprve ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky domluvené ve smlouvě. Například když předloží potvrzení z katastrálního úřadu, že došlo k převodu nemovitosti. Jde o ochranu pro obě strany transakce, prodávajícího i kupujícího. V případě, že nejsou splněny podmínky ve smlouvě, peníze dostane zpět kupující. Podobným způsobem, tedy s využitím jistotního účtu, se může provádět také vypořádání dědictví z jedné osoby na druhou. Tato ochrana formou notářské či advokátní úschovy je dnes povinná proto, aby se při větších finančních transakcí zabránilo podvodům. Banky si žádají za provedení této operace s jistotním účtem poplatky, které se většinou pohybují v rozmezí 0,2-0,5 %.


Definice výrazu Jistotní účet. Co znamená odborný pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Jistotní účet sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jistotní účet je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, wiki, terminus technicus, pojem, popis, slovo, význam, definice pojmu, co to je, Jistotní účet, přesný výraz, slovník, lexikon, termín, co znamená, Bankovnictví, informace


Pojem Jistotní účet je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Jistotní účet

Zkusit najít výraz Jistotní účet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jistotní účet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Jistotní účet ve Wikislovníku

Najít slovo Jistotní účet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jistotní účet ve Wikimedia Commons

Najít pojem Jistotní účet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistotní účet například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Jistotní účet? resp. co znamená slovo Jistotní účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistotní účet, odpověď na dotaz co je to Jistotní účet?. Víte např. kdo to je Lakomec? Znáte a víte kdo je Pecivál? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..