Co je to?
Definice odborného termínu, slova Jistotní účet. Co znamená pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Co je Jistotní účet?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Jistotní účet

Vázaný účet, který slouží pro notářskou nebo také advokátní úschovu, vlastně supluje klasickou notářskou úschovu. S jeho pomocí dochází k vyřízení obchodu. Většinou jde o prodej či koupi nemovitosti. Postup je jednoduchý. V případě prodeje a koupi nemovitosti složí kupující dohodnutou finanční částku právě na jistotní účet. Banka sumu zablokuje a vyplatí prodávajícímu teprve ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky domluvené ve smlouvě. Například když předloží potvrzení z katastrálního úřadu, že došlo k převodu nemovitosti. Jde o ochranu pro obě strany transakce, prodávajícího i kupujícího. V případě, že nejsou splněny podmínky ve smlouvě, peníze dostane zpět kupující. Podobným způsobem, tedy s využitím jistotního účtu, se může provádět také vypořádání dědictví z jedné osoby na druhou. Tato ochrana formou notářské či advokátní úschovy je dnes povinná proto, aby se při větších finančních transakcí zabránilo podvodům. Banky si žádají za provedení této operace s jistotním účtem poplatky, které se většinou pohybují v rozmezí 0,2-0,5 %.


Co je to Jistotní účet? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Jistotní účet. Co znamená pojem Jistotní účet z kategorie Bankovnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Jistotní účet? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Jistotní účet patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, slovník, terminologie, co to je, pojem, co je to Jistotní účet?, lexikon, bankovnictví, význam slova, slovo, přesný výraz, informace, synonymum, přesný význam, terminus technicus, bankovnictví, význam pojmu


Pojem Jistotní účet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jistotní účet

Zkusit najít Jistotní účet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jistotní účet ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jistotní účet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Jistotní účet na Youtube

Zkusit najít slovo Jistotní účet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Jistotní účet ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jistotní účet například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Jistotní účet? resp. co je to Jistotní účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jistotní účet, odpověď na dotaz co je to Jistotní účet?. Víte např. kdo to je Jan Lacina? Znáte a víte kdo je Anna Wetlinská? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..