Co je to?
Odborný výraz, definice slova Switch. Co znamená pojem Switch z kategorie Hardware?

Co je to Switch? Význam slova

Co znamená termín Switch? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Switch neboli česky přepínač je hardwarový prvek, který obsahuje různé množství portů (např. Ethernet portů) a tím umožňuje propojení různých zařízení nebo částí sítě.


Co je to Switch? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Switch. Co znamená pojem Switch z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Switch je v sekci Hardware

Klíčová slova: synonymum, wiki, slovník, přesný výraz, přesný význam, popis, definice, význam, význam slova, formulace, heslo, termín, co znamená, slovo, terminologie, pojem, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Switch je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Switch? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Switch (česky přepínač) je v informatice aktivní prvek v počítačové síti, který propojuje jednotlivé prvky do hvězdicové topologie. Switch obsahuje větší či menší množství síťových portů (až několik stovek), na něž se připojují síťová zařízení nebo části sítě. Switch přeposílá síťový provoz jenom do těch směrů, do kterých je to potřeba, čímž se odlišuje od jednoduššího hubu.

Síťový switch

Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Switch ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Switch ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Switch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Switch ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Switch ve Wikimedia Commons

Najít pojem Switch na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Switch například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Switch? resp. co se přesně ukrývá za slovem Switch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Switch, odpověď na dotaz co je to Switch?. Víte např. kdo to je Páže? Znáte a víte kdo je Ponocný? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Switch hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.