Co je to?
Odborný výraz, definice slova Switch. Co znamená pojem Switch z kategorie Hardware?

Co je to Switch? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Switch?

Switch neboli česky přepínač je hardwarový prvek, který obsahuje různé množství portů (např. Ethernet portů) a tím umožňuje propojení různých zařízení nebo částí sítě.


Co je to Switch? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Switch. Co znamená pojem Switch z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Switch? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Switch je v kategorii Hardware

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, co je to Switch?, heslo, wiki, synonymum, terminus technicus, odborný výraz, formulace, terminologie, co to je, význam pojmu, pojem, Hardware, význam slova, Hardware, vysvětlení, definice


Pojem Switch je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Switch?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Switch (česky přepínač) je v informatice aktivní prvek v počítačové síti, který propojuje jednotlivé prvky do hvězdicové topologie. Switch obsahuje větší či menší množství síťových portů (až několik stovek), na něž se připojují síťová zařízení nebo části sítě. Switch přeposílá síťový provoz jenom do těch směrů, do kterých je to potřeba, čímž se odlišuje od jednoduššího hubu.

Síťový switch

Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Switch

Zkusit najít výraz Switch ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Switch ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Switch ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Switch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Switch na Google.cz

Najít termín Switch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Switch například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Switch? resp. co se přesně ukrývá za slovem Switch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Switch, odpověď na dotaz co je to Switch?. Víte např. kdo to je Keira Knightley? Znáte a víte kdo je Nindža? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.