Co je to?
Odborný výraz, definice slova Switch. Co znamená pojem Switch z kategorie Hardware?

Co je to Switch? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Switch

Switch neboli česky přepínač je hardwarový prvek, který obsahuje různé množství portů (např. Ethernet portů) a tím umožňuje propojení různých zařízení nebo částí sítě.


Co je to Switch? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Switch. Co znamená pojem Switch z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Switch s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Switch se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: pojem, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, synonymum, co je to Switch?, Hardware, definice, terminus technicus, formulace, popis, přesný výraz, co znamená, Switch, význam slova, slovo, wiki


Pojem Switch je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Switch píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Switch (česky přepínač) je v informatice aktivní prvek v počítačové síti, který propojuje jednotlivé prvky do hvězdicové topologie. Switch obsahuje větší či menší množství síťových portů (až několik stovek), na něž se připojují síťová zařízení nebo části sítě. Switch přeposílá síťový provoz jenom do těch směrů, do kterých je to potřeba, čímž se odlišuje od jednoduššího hubu.

Síťový switch

Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Switch

Vyhledat výraz Switch ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Switch ve vyhledávači Qwant

Najít termín Switch ve Wikizdrojích

Hledat pojem Switch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Switch ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Switch ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Switch například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Switch? resp. jaký je význam pojmu Switch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Switch, odpověď na dotaz co je to Switch?. Víte např. kdo to je Petr Spálený? Znáte a víte kdo je Novinář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hardware). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.