Co je to?
Výraz, termín, definice slova Switch. Co znamená odborný pojem Switch z kategorie Hardware?

Co je to Switch? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Switch

Switch neboli česky přepínač je hardwarový prvek, který obsahuje různé množství portů (např. Ethernet portů) a tím umožňuje propojení různých zařízení nebo částí sítě.


Co je to Switch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Switch. Co znamená odborný pojem Switch z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Switch můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Switch je v sekci hardware

Klíčová slova: popis, wiki, formulace, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, hardware, přesný výraz, názvosloví, Switch, co znamená, význam slova, heslo, informace, vysvětlení, hardware, slovník, význam


Pojem Switch je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Switch? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Switch (česky přepínač) je v informatice aktivní prvek v počítačové síti, který propojuje jednotlivé prvky do hvězdicové topologie. Switch obsahuje větší či menší množství síťových portů (až několik stovek), na něž se připojují síťová zařízení nebo části sítě. Switch přeposílá síťový provoz jenom do těch směrů, do kterých je to potřeba, čímž se odlišuje od jednoduššího hubu.

Síťový switch

Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Switch

Zkusit najít termín Switch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Switch ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Switch ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Switch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Switch na Google.cz

Vyhledat termín Switch ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Switch například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Switch? resp. co znamená výraz Switch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Switch, odpověď na dotaz co je to Switch?. Víte např. kdo to je Giacomo Puccini? Znáte a víte kdo je Retard? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.