Co je to?
Odborný výraz, definice slova Switch. Co znamená pojem Switch z kategorie Hardware?

Co je to Switch? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Switch

Switch neboli česky přepínač je hardwarový prvek, který obsahuje různé množství portů (např. Ethernet portů) a tím umožňuje propojení různých zařízení nebo částí sítě.


Co je to Switch? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Switch. Co znamená pojem Switch z kategorie Hardware?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Switch s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Switch patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: přesný výraz, co je to Switch?, slovník, odborné názvosloví, význam pojmu, význam, vysvětlení, formulace, Hardware, Hardware, definice pojmu, přesný význam, terminologie, lexikon, co znamená, význam slova, názvosloví, definice


Pojem Switch je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Switch? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Switch (česky přepínač) je v informatice aktivní prvek v počítačové síti, který propojuje jednotlivé prvky do hvězdicové topologie. Switch obsahuje větší či menší množství síťových portů (až několik stovek), na něž se připojují síťová zařízení nebo části sítě. Switch přeposílá síťový provoz jenom do těch směrů, do kterých je to potřeba, čímž se odlišuje od jednoduššího hubu.

Síťový switch

Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dell Powerconnect 6248 Switch. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Switch na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Switch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Switch na Google.cz

Vyhledat heslo Switch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Switch ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Switch ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Switch například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Switch? resp. jaká je definice slova Switch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Switch, odpověď na dotaz co je to Switch?. Víte např. kdo to je Lempl? Znáte a víte kdo je Ponocný? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.