Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Co je to Skener? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Skener?

Skener (též scanner) je hardware, který umožňuje převedení fyzické předlohy do elektronické podoby, s níž lze v počítači dále pracovat například pomocí technologie OCR, která umožňuje digitalizaci textů. Běžné skenery dokáží převést obraz z papírové předlohy, speciální skenery dokáží převádět do elektronické podoby filmy a diapozitivy. V dnešní době bývají skenery součástí běžných tiskáren a pro běžnou práci je není většinou nutné zvlášť pořizovat.


Co je to Skener? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skener se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: Skener, přesný význam, heslo, odborný výraz, význam, slovník, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, co to je, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, definice, názvosloví, synonymum, co je to Skener?, definice pojmu


Pojem Skener je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Skener?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Scanner, skener (anglicky scanner, výslovnost [skenr], někdy též nesprávně [skener]; doslovný překlad snímač) je hardwarové vstupní zařízení umožňující převedení fyzické 2D nebo 3D předlohy do digitální podoby pro další využití, většinou pomocí počítače.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Skener na Google.cz

Zkusit najít pojem Skener ve Wikizdrojích

Najít pojem Skener ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skener ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Skener na Youtube

Vyhledat výraz Skener ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Skener například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Skener? resp. jaký je význam pojmu Skener? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skener, odpověď na dotaz co je to Skener?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Pegas? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.