Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Co je to Skener? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Skener?

Skener (též scanner) je hardware, který umožňuje převedení fyzické předlohy do elektronické podoby, s níž lze v počítači dále pracovat například pomocí technologie OCR, která umožňuje digitalizaci textů. Běžné skenery dokáží převést obraz z papírové předlohy, speciální skenery dokáží převádět do elektronické podoby filmy a diapozitivy. V dnešní době bývají 2D plošné skenery součástí běžných multifunkčních tiskáren a pro běžnou práci je není většinou nutné zvlášť pořizovat.
Za skener považujeme i čtečky čárových kódů.
Existují i speciální filmové skenery, pomocí kterých lze skenovat jednotlivá políčka filmu a převádět je do elektronické podoby.


Co je to Skener? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Skener? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Skener patří do sekce Hardware

Klíčová slova: terminus technicus, termín, význam, vysvětlení, formulace, odborný výraz, synonymum, pojem, slovo, názvosloví, význam pojmu, informace, lexikon, heslo, wiki, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu


Pojem Skener je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Skener?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Scanner, skener (anglicky scanner, výslovnost [skenr], někdy též nesprávně [skener]; doslovný překlad snímač) je hardwarové vstupní zařízení umožňující převedení fyzické 2D nebo 3D předlohy do digitální podoby pro další využití, většinou pomocí počítače.

2D skener

Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Zkuste zjistit více informací o slovu Skener v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skener ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Skener ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Skener ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Skener ve Wikislovníku

Najít pojem Skener ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Skener ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skener například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Skener? resp. co to je Skener? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skener, odpověď na dotaz co je to Skener?. Víte např. kdo to je Fantomas? Znáte a víte kdo je Pegas? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.