Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Co je to Skener? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Skener

Skener (též scanner) je hardware, který umožňuje převedení fyzické předlohy do elektronické podoby, s níž lze v počítači dále pracovat například pomocí technologie OCR, která umožňuje digitalizaci textů. Běžné skenery dokáží převést obraz z papírové předlohy, speciální skenery dokáží převádět do elektronické podoby filmy a diapozitivy. V dnešní době bývají 2D plošné skenery součástí běžných multifunkčních tiskáren a pro běžnou práci je není většinou nutné zvlášť pořizovat.
Za skener považujeme i čtečky čárových kódů.
Existují i speciální filmové skenery, pomocí kterých lze skenovat jednotlivá políčka filmu a převádět je do elektronické podoby.


Co je to Skener? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Skener patří do sekce hardware

Klíčová slova: termín, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, co to je, heslo, hardware, slovník, informace, vysvětlení, co je to Skener?, přesný význam, terminologie, Skener, hardware, synonymum, formulace, význam slova


Pojem Skener je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skener? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Scanner, skener (anglicky scanner, výslovnost [skenr], někdy též nesprávně [skener]; doslovný překlad snímač) je hardwarové vstupní zařízení umožňující převedení fyzické 2D nebo 3D předlohy do digitální podoby pro další využití, většinou pomocí počítače.

2D skener

Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Další informační zdroje o slovu Skener

Hledat videa s názvem Skener na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skener ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Skener ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Skener ve Wikizdrojích

Najít pojem Skener na Google.cz

Najít slovo Skener ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Skener například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Skener? resp. co se skrývá pod slovem Skener? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skener, odpověď na dotaz co je to Skener?. Víte např. kdo to je Sagvan Tofi? Znáte a víte kdo je Tkadlec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.