Co je to?
Definice výrazu, termínu Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Co je Skener? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Skener

Skener (též scanner) je hardware, který umožňuje převedení fyzické předlohy do elektronické podoby, s níž lze v počítači dále pracovat například pomocí technologie OCR, která umožňuje digitalizaci textů. Běžné skenery dokáží převést obraz z papírové předlohy, speciální skenery dokáží převádět do elektronické podoby filmy a diapozitivy. V dnešní době bývají 2D plošné skenery součástí běžných multifunkčních tiskáren a pro běžnou práci je není většinou nutné zvlášť pořizovat.
Za skener považujeme i čtečky čárových kódů.
Existují i speciální filmové skenery, pomocí kterých lze skenovat jednotlivá políčka filmu a převádět je do elektronické podoby.


Co je to Skener? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Skener s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Skener je v kategorii hardware

Klíčová slova: co znamená, termín, popis, wiki, přesný význam, terminus technicus, formulace, slovo, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, lexikon, význam slova, co to je, heslo, definice, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Skener je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skener? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Scanner, skener (anglicky scanner, výslovnost [skenr], někdy též nesprávně [skener]; doslovný překlad snímač) je hardwarové vstupní zařízení umožňující převedení fyzické 2D nebo 3D předlohy do digitální podoby pro další využití, většinou pomocí počítače.

2D skener

Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Další zdroje informací o slovu Skener

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skener ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Skener ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Skener ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Skener na Youtube

Zkusit najít pojem Skener na Google.cz

Hledat termín Skener ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skener například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Skener? resp. co znamená slovo Skener? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skener, odpověď na dotaz co je to Skener?. Víte např. kdo to je Brigitte Bardot? Znáte a víte kdo je Finanční poradce? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Skener i jinde než v sekci než v hardware. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.