Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Co je to Skener? Význam slova

Co znamená termín Skener? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Skener (též scanner) je hardware, který umožňuje převedení fyzické předlohy do elektronické podoby, s níž lze v počítači dále pracovat například pomocí technologie OCR, která umožňuje digitalizaci textů. Běžné skenery dokáží převést obraz z papírové předlohy, speciální skenery dokáží převádět do elektronické podoby filmy a diapozitivy. V dnešní době bývají 2D plošné skenery součástí běžných multifunkčních tiskáren a pro běžnou práci je není většinou nutné zvlášť pořizovat.
Za skener považujeme i čtečky čárových kódů.
Existují i speciální filmové skenery, pomocí kterých lze skenovat jednotlivá políčka filmu a převádět je do elektronické podoby.


Co je to Skener? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Skener? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Skener je v kategorii Hardware

Klíčová slova: názvosloví, Skener, definice, popis, lexikon, odborné názvosloví, vysvětlení, význam, slovník, termín, slovo, terminologie, Hardware, pojem, Hardware, význam slova, význam pojmu, co to je


Pojem Skener je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Skener?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Scanner, skener (anglicky scanner, výslovnost [skenr], někdy též nesprávně [skener]; doslovný překlad snímač) je hardwarové vstupní zařízení umožňující převedení fyzické 2D nebo 3D předlohy do digitální podoby pro další využití, většinou pomocí počítače.

2D skener

Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Linky na další online zdroje

Hledat slovo Skener ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Skener ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Skener ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skener ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Skener ve Wikislovníku

Vyhledat termín Skener ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Skener například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Skener? resp. jaký je přesný význam slova Skener? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skener, odpověď na dotaz co je to Skener?. Víte např. kdo to je Morfeus? Znáte a víte kdo je Chalupář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Skener v jiné sekci než Hardware. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.