Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Co je to Skener? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Skener

Skener (též scanner) je hardware, který umožňuje převedení fyzické předlohy do elektronické podoby, s níž lze v počítači dále pracovat například pomocí technologie OCR, která umožňuje digitalizaci textů. Běžné skenery dokáží převést obraz z papírové předlohy, speciální skenery dokáží převádět do elektronické podoby filmy a diapozitivy. V dnešní době bývají 2D plošné skenery součástí běžných multifunkčních tiskáren a pro běžnou práci je není většinou nutné zvlášť pořizovat.
Za skener považujeme i čtečky čárových kódů.
Existují i speciální filmové skenery, pomocí kterých lze skenovat jednotlivá políčka filmu a převádět je do elektronické podoby.


Co je to Skener? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skener. Co znamená odborný pojem Skener z kategorie Hardware?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Skener se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: termín, hardware, lexikon, formulace, definice pojmu, wiki, odborný výraz, Skener, slovo, co to je, heslo, synonymum, přesný výraz, popis, vysvětlení, význam, informace, co je to Skener?


Pojem Skener je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Skener?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Scanner, skener (anglicky scanner, výslovnost [skenr], někdy též nesprávně [skener]; doslovný překlad snímač) je hardwarové vstupní zařízení umožňující převedení fyzické 2D nebo 3D předlohy do digitální podoby pro další využití, většinou pomocí počítače.

2D skener

Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Otevřený 2D skener. Ilustrační fotografie. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Pro více informací o heslu Skener zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Skener ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Skener ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Skener ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skener ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Skener na Google.cz

Zkusit najít pojem Skener ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skener například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Skener? resp. co znamená Skener? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skener, odpověď na dotaz co je to Skener?. Víte např. kdo to je Helena Fibingerová? Znáte a víte kdo je Chalupář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.