Co je to?
Definice odborného termínu, slova Luxfera. Co znamená pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Co je Luxfera?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Luxfera?

Luxfera čili skleněná tvárnice je pojmenování pro skleněný stavební díl, který se vyrábí ze dvou stejných částí. Ty se k sobě přikládají po nahřátí a vytvoří pak vzduchotěsný prostor, ve kterém je podtlak.
Dříve se používaly i neuzavřené tvárnice, které měly zesílené hrany a sloužily hlavně k umístění do stropních konstrukcí. Luxfery se takto používají i v současnosti, jsou součástí sklobetonu ve stropech, průhledných a průsvitných příčkách. Mohou být vertikální nebo horizontální.


Co je to Luxfera? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Luxfera. Co znamená pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Luxfera patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, co to je, Luxfera, informace, stavebnictví, názvosloví, slovo, co je to Luxfera?, slovník, heslo, terminologie, co znamená, přesný význam, pojem, přesný výraz


Pojem Luxfera je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Luxfera dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Luxfera (správně skleněná tvárnice, někdy luxfer) je stavební prvek obvykle vyráběný ze dvou shodných skleněných částí, které jsou k sobě za tepla přiloženy a tvoří uzavřený vzduchotěsný prostor s mírným podtlakem. Na starších stavbách (zejména u stropních konstrukcí) se můžeme setkat také s tvárnicemi neuzavřenými, pouze se zesílenými hranami.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Luxfera ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Luxfera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Luxfera na Youtube

Hledat výraz Luxfera ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Luxfera na Google obrázcích

Najít pojem Luxfera ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxfera například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Luxfera? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Luxfera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxfera, odpověď na dotaz co je to Luxfera?. Víte např. kdo to je Tom Jones? Znáte a víte kdo je Liu Wen? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, altán, luxfera, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.