Co je to?
Výraz, termín, definice slova Luxfera. Co znamená odborný pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Co je to Luxfera? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Luxfera

Luxfera čili skleněná tvárnice je pojmenování pro skleněný stavební díl, který se vyrábí ze dvou stejných částí. Ty se k sobě přikládají po nahřátí a vytvoří pak vzduchotěsný prostor, ve kterém je podtlak.
Dříve se používaly i neuzavřené tvárnice, které měly zesílené hrany a sloužily hlavně k umístění do stropních konstrukcí. Luxfery se takto používají i v současnosti, jsou součástí sklobetonu ve stropech, průhledných a průsvitných příčkách. Mohou být vertikální nebo horizontální.


Co je to Luxfera? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Luxfera. Co znamená odborný pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Luxfera patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, stavebnictví, význam pojmu, popis, co je to Luxfera?, vysvětlení, termín, lexikon, odborný výraz, Luxfera, informace, formulace, definice, synonymum, heslo, názvosloví, slovník


Pojem Luxfera je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Luxfera? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Luxfera (správně skleněná tvárnice, někdy luxfer) je stavební prvek obvykle vyráběný ze dvou shodných skleněných částí, které jsou k sobě za tepla přiloženy a tvoří uzavřený vzduchotěsný prostor s mírným podtlakem. Na starších stavbách (zejména u stropních konstrukcí) se můžeme setkat také s tvárnicemi neuzavřenými, pouze se zesílenými hranami.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Luxfera ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Luxfera ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Luxfera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Luxfera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Luxfera na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Luxfera ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxfera například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Luxfera? resp. co označuje slovo Luxfera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxfera, odpověď na dotaz co je to Luxfera?. Víte např. kdo to je Pedagog? Znáte a víte kdo je David Suchařípa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.