Co je to?
Definice odborného termínu, slova Luxfera. Co znamená pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Co je to Luxfera? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Luxfera

Luxfera čili skleněná tvárnice je pojmenování pro skleněný stavební díl, který se vyrábí ze dvou stejných částí. Ty se k sobě přikládají po nahřátí a vytvoří pak vzduchotěsný prostor, ve kterém je podtlak.
Dříve se používaly i neuzavřené tvárnice, které měly zesílené hrany a sloužily hlavně k umístění do stropních konstrukcí. Luxfery se takto používají i v současnosti, jsou součástí sklobetonu ve stropech, průhledných a průsvitných příčkách. Mohou být vertikální nebo horizontální.


Co je to Luxfera? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Luxfera. Co znamená pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Luxfera se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, co je to Luxfera?, termín, definice, formulace, význam slova, slovník, terminologie, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, slovo, co to je, Luxfera, heslo, lexikon, wiki


Pojem Luxfera je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Luxfera?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Luxfera (správně skleněná tvárnice, někdy luxfer) je stavební prvek obvykle vyráběný ze dvou shodných skleněných částí, které jsou k sobě za tepla přiloženy a tvoří uzavřený vzduchotěsný prostor s mírným podtlakem. Na starších stavbách (zejména u stropních konstrukcí) se můžeme setkat také s tvárnicemi neuzavřenými, pouze se zesílenými hranami.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Luxfera ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Luxfera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Luxfera ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Luxfera ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Luxfera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Luxfera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxfera například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Luxfera? resp. co znamená Luxfera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxfera, odpověď na dotaz co je to Luxfera?. Víte např. kdo to je Catherine Zeta-Jones? Znáte a víte kdo je Chanel Iman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Luxfera i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.