Co je to?
Definice výrazu, termínu Luxfera. Co znamená odborný pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Co je Luxfera? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Luxfera?

Luxfera čili skleněná tvárnice je pojmenování pro skleněný stavební díl, který se vyrábí ze dvou stejných částí. Ty se k sobě přikládají po nahřátí a vytvoří pak vzduchotěsný prostor, ve kterém je podtlak.
Dříve se používaly i neuzavřené tvárnice, které měly zesílené hrany a sloužily hlavně k umístění do stropních konstrukcí. Luxfery se takto používají i v současnosti, jsou součástí sklobetonu ve stropech, průhledných a průsvitných příčkách. Mohou být vertikální nebo horizontální.


Co je to Luxfera? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Luxfera. Co znamená odborný pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Luxfera? Pak se o tuto stránku podělte s jinými lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Luxfera je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, slovo, wiki, slovník, Luxfera, co je to Luxfera?, přesný význam, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví, stavebnictví, heslo, terminologie, informace, odborný výraz, význam, formulace


Pojem Luxfera je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Luxfera?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Luxfera (správně skleněná tvárnice, někdy luxfer) je stavební prvek obvykle vyráběný ze dvou shodných skleněných částí, které jsou k sobě za tepla přiloženy a tvoří uzavřený vzduchotěsný prostor s mírným podtlakem. Na starších stavbách (zejména u stropních konstrukcí) se můžeme setkat také s tvárnicemi neuzavřenými, pouze se zesílenými hranami.

Další informační zdroje o slovu Luxfera

Vyhledat termín Luxfera na Google.cz

Zkusit najít termín Luxfera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Luxfera ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Luxfera ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Luxfera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Luxfera ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxfera například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Luxfera? resp. co se skrývá pod slovem Luxfera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxfera, odpověď na dotaz co je to Luxfera?. Víte např. kdo to je Zombie? Znáte a víte kdo je Coco Rocha? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Luxfera i v jiné sekci než v stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.