Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Luxfera. Co znamená pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Co to je Luxfera? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Luxfera

Luxfera čili skleněná tvárnice je pojmenování pro skleněný stavební díl, který se vyrábí ze dvou stejných částí. Ty se k sobě přikládají po nahřátí a vytvoří pak vzduchotěsný prostor, ve kterém je podtlak.
Dříve se používaly i neuzavřené tvárnice, které měly zesílené hrany a sloužily hlavně k umístění do stropních konstrukcí. Luxfery se takto používají i v současnosti, jsou součástí sklobetonu ve stropech, průhledných a průsvitných příčkách. Mohou být vertikální nebo horizontální.


Co je to Luxfera? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Luxfera. Co znamená pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Luxfera? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Luxfera se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, stavebnictví, slovník, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, wiki, synonymum, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, popis, přesný výraz, definice, heslo, význam slova


Pojem Luxfera je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Luxfera?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Luxfera (správně skleněná tvárnice, někdy luxfer) je stavební prvek obvykle vyráběný ze dvou shodných skleněných částí, které jsou k sobě za tepla přiloženy a tvoří uzavřený vzduchotěsný prostor s mírným podtlakem. Na starších stavbách (zejména u stropních konstrukcí) se můžeme setkat také s tvárnicemi neuzavřenými, pouze se zesílenými hranami.

Více informací o pojmu Luxfera lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Luxfera ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Luxfera ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Luxfera ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Luxfera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Luxfera ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Luxfera ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxfera například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte co to je Luxfera? resp. jaký je přesný význam slova Luxfera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxfera, odpověď na dotaz co je to Luxfera?. Víte např. kdo to je David Krejčí? Znáte a víte kdo je Jurij Gagarin? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Luxfera hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.