Co je to?
Definice odborného termínu, slova Luxfera. Co znamená pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Co je to Luxfera? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Luxfera?

Luxfera čili skleněná tvárnice je pojmenování pro skleněný stavební díl, který se vyrábí ze dvou stejných částí. Ty se k sobě přikládají po nahřátí a vytvoří pak vzduchotěsný prostor, ve kterém je podtlak.
Dříve se používaly i neuzavřené tvárnice, které měly zesílené hrany a sloužily hlavně k umístění do stropních konstrukcí. Luxfery se takto používají i v současnosti, jsou součástí sklobetonu ve stropech, průhledných a průsvitných příčkách. Mohou být vertikální nebo horizontální.


Co je to Luxfera? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Luxfera. Co znamená pojem Luxfera z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Luxfera patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, co znamená, definice pojmu, slovo, informace, přesný význam, popis, formulace, Stavebnictví, význam, pojem, odborný výraz, definice, wiki, lexikon, co je to Luxfera?, odborné názvosloví


Pojem Luxfera je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Luxfera?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Luxfera (správně skleněná tvárnice, někdy luxfer) je stavební prvek obvykle vyráběný ze dvou shodných skleněných částí, které jsou k sobě za tepla přiloženy a tvoří uzavřený vzduchotěsný prostor s mírným podtlakem. Na starších stavbách (zejména u stropních konstrukcí) se můžeme setkat také s tvárnicemi neuzavřenými, pouze se zesílenými hranami.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Luxfera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Luxfera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Luxfera na Youtube

Vyhledat výraz Luxfera ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Luxfera ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Luxfera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxfera například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Luxfera? resp. co označuje slovo Luxfera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxfera, odpověď na dotaz co je to Luxfera?. Víte např. kdo to je Speleolog? Znáte a víte kdo je Ajznboňák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.