Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Evaluace. Co znamená pojem Evaluace z kategorie Různé?

Co je Evaluace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Evaluace

Evaluace je pojem, který v obecné rovině znamená hodnocení kvality nebo úrovně buď nějaké činnosti, nebo instituce. Pojem se často používá ve vzdělávání, kde je evaluace hodnotícím procesem, podle kterého se posuzuje účinnost studia a přínos vzdělávacího zařízení.
Může jít také o proces, ve kterém se prověřuje hospodaření s prostředky veřejných rozpočtů, kdy se systematicky hodnotí různé programy, strategie a projekty.

Co je to Evaluace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Evaluace. Co znamená pojem Evaluace z kategorie Různé?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Evaluace se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, terminus technicus, termín, co to je, různé, význam pojmu, vysvětlení, definice pojmu, popis, různé, formulace, definice, co je to Evaluace?, význam, význam slova, slovo, slovník


Pojem Evaluace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Evaluace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Evaluace (z fr. évaluer, vyhodnotit), hodnocení, je systematické posouzení kvality a hodnoty, popř. významu určitého objektu. Obvykle se vztahuje k tzv. programové evaluaci jako sociálněvědní aktivitě zaměřené na sběr, analýzu, interpretaci, syntézu a sdělování informací o činnosti a efektivitě veřejných politik a programů. Evaluace však může mít také povahu evaluačního výzkumu, který je více orientovaný na samotný proces evaluace (je pro něj objektem studia), založený na teorii, často bývá iniciován samotným badatelem a může obsahovat cíle s hodnoceným programem nesouvisející.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evaluace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Evaluace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Evaluace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evaluace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Evaluace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Evaluace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Evaluace například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Evaluace? resp. co vlastně znamená slovo Evaluace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evaluace, odpověď na dotaz co je to Evaluace?. Víte např. kdo to je Garant? Znáte a víte kdo je Falco? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Evaluace i v jiné sekci než je kategorie různé. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.