Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dozimetr. Co znamená slovo Dozimetr z kategorie Nástroje?

Co je Dozimetr? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dozimetr?

Dozimetr je název zařízení sloužící k měření dávky ionizujícího záření. Používá se k monitorování expozice ionizujícího záření v pracovním prostředí, nebo v případě havárií v jaderných elektrárnách. Dozimetr obvykle obsahuje detektor, který měří množství dopadajícího ionizujícího záření. Dozimetry mohou být různých typů, záleží na konstrukci. V závislosti na konstrukci dozimetru může měřit dávku absorbovanou v tkáni (v jednotkách Gray) nebo efektivní dávku (v jednotkách Sievert), která zahrnuje různé faktory, například typ ionizujícího záření a jeho schopnost poškozovat tkáně.
Dozimetry se používají zejména v oblasti jaderné energetiky, lékařství a výzkumu, kde jsou zaměstnanci vystaveni ionizujícímu záření a je třeba sledovat jejich expozici. Dozimetry také pomáhají určovat úroveň expozice obyvatelstva při haváriích v jaderných elektrárnách a při jiných náhlých výskytech ionizujícího záření. Využívají se také k vojenským účelům.


Odborný výraz, definice slova Dozimetr. Co znamená slovo Dozimetr z kategorie Nástroje?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dozimetr s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Dozimetr patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: informace, definice pojmu, heslo, slovo, slovník, Dozimetr, co to je, význam, popis, odborné názvosloví, nástroje, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, termín, vysvětlení, terminus technicus, terminologie


Pojem Dozimetr je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Dozimetr hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Dozimetr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Dozimetr ve Wikislovníku

Hledat výraz Dozimetr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Dozimetr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Dozimetr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Dozimetr na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dozimetr například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dozimetr? resp. co znamená Dozimetr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dozimetr, odpověď na dotaz co je to Dozimetr?. Víte např. kdo to je František Němec? Znáte a víte kdo je Eva Zamrazilová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?