Co je to?
Definice výrazu, termínu Bulimie. Co znamená odborný pojem Bulimie z kategorie Nemoce?

Co je to Bulimie? Význam slova

Co znamená termín Bulimie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bulimie patří do skupiny poruch příjmu potravy. Jedná se o záchvaty chorobného přejídání, kterému postižený jedinec zkouší čelit tím, že snědenou potravu úmyslně vyvrhuje nebo se snaží vyvolat průjem. Proti tloustnutí používá takový člověk různé látky určené na hubnutí.
Touto poruchou trpí především dívky, ale není vyloučena ani u starších žen a mužů. Léčbou bulimie bývá psychoterapie, protože se jedná o psychické onemocnění. Bulimie je velmi nebezpečná.


Co je to Bulimie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bulimie. Co znamená odborný pojem Bulimie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bulimie? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bulimie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: synonymum, informace, přesný význam, význam pojmu, Bulimie, lexikon, terminologie, co je to Bulimie?, pojem, slovo, definice pojmu, význam, význam slova, terminus technicus, termín, Nemoce, názvosloví, vysvětlení


Pojem Bulimie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bulimie můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bulimie (bulimia nervosa) je jedna z poruch příjmu potravy. Spočívá v záchvatovitém přejídání a snaze tomuto čelit – úmyslným vyvrhováním potravy, ale také vyvoláváním průjmu, užíváním anorektik či jiných látek k hubnutí se snahou, aby postižený netloustl. Projevuje se zejména u dívek (žen) ve věku 13–18 let, není však výjimkou ani ve vyšším věku a u mužů. Bulimie se léčí pomocí psychoterapie.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Bulimie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Bulimie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bulimie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bulimie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bulimie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Bulimie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulimie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bulimie? resp. jaký je význam slova Bulimie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulimie, odpověď na dotaz co je to Bulimie?. Víte např. kdo to je Abbé? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.