Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bulimie. Co znamená slovo Bulimie z kategorie Nemoce?

Co je Bulimie? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bulimie?

Bulimie patří do skupiny poruch příjmu potravy. Jedná se o záchvaty chorobného přejídání, kterému postižený jedinec zkouší čelit tím, že snědenou potravu úmyslně vyvrhuje nebo se snaží vyvolat průjem. Proti tloustnutí používá takový člověk různé látky určené na hubnutí.
Touto poruchou trpí především dívky, ale není vyloučena ani u starších žen a mužů. Léčbou bulimie bývá psychoterapie, protože se jedná o psychické onemocnění. Bulimie je velmi nebezpečná.


Co je to Bulimie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bulimie. Co znamená slovo Bulimie z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bulimie s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Bulimie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: co to je, pojem, termín, co znamená, informace, význam, význam pojmu, popis, Bulimie, význam slova, wiki, heslo, odborný výraz, přesný výraz, lexikon, slovo, definice, definice pojmu


Pojem Bulimie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bulimie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bulimie (bulimia nervosa) je jedna z poruch příjmu potravy. Spočívá v záchvatovitém přejídání a snaze tomuto čelit – úmyslným vyvrhováním potravy, ale také vyvoláváním průjmu, užíváním anorektik či jiných látek k hubnutí se snahou, aby postižený netloustl. Projevuje se zejména u dívek (žen) ve věku 13–18 let, není však výjimkou ani ve vyšším věku a u mužů. Bulimie se léčí pomocí psychoterapie.

Více informací o pojmu Bulimie lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Bulimie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Bulimie na Google.cz

Hledat videa s názvem Bulimie na Youtube

Hledat výraz Bulimie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Bulimie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Bulimie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulimie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bulimie? resp. co to je Bulimie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulimie, odpověď na dotaz co je to Bulimie?. Víte např. kdo to je Baxtrix? Znáte a víte kdo je Rudý John? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.