Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bulimie. Co znamená pojem Bulimie z kategorie Nemoce?

Co je Bulimie?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bulimie?

Bulimie patří do skupiny poruch příjmu potravy. Jedná se o záchvaty chorobného přejídání, kterému postižený jedinec zkouší čelit tím, že snědenou potravu úmyslně vyvrhuje nebo se snaží vyvolat průjem. Proti tloustnutí používá takový člověk různé látky určené na hubnutí.
Touto poruchou trpí především dívky, ale není vyloučena ani u starších žen a mužů. Léčbou bulimie bývá psychoterapie, protože se jedná o psychické onemocnění. Bulimie je velmi nebezpečná.


Co je to Bulimie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bulimie. Co znamená pojem Bulimie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Bulimie se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: popis, co je to Bulimie?, přesný význam, synonymum, nemoce, heslo, význam slova, formulace, definice pojmu, wiki, odborný výraz, terminus technicus, co to je, přesný výraz, názvosloví, definice, vysvětlení, slovo


Pojem Bulimie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bulimie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bulimie (bulimia nervosa) je jedna z poruch příjmu potravy. Spočívá v záchvatovitém přejídání a snaze tomuto čelit – úmyslným vyvrhováním potravy, ale také vyvoláváním průjmu, užíváním anorektik či jiných látek k hubnutí se snahou, aby postižený netloustl. Projevuje se zejména u dívek (žen) ve věku 13–18 let, není však výjimkou ani ve vyšším věku a u mužů. Bulimie se léčí pomocí psychoterapie.

Zkuste zjistit více informací o slovu Bulimie v následujících zdrojích

Hledat slovo Bulimie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Bulimie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bulimie na Youtube

Hledat heslo Bulimie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Bulimie na Google obrázcích

Zkusit najít termín Bulimie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulimie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bulimie? resp. co je to Bulimie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulimie, odpověď na dotaz co je to Bulimie?. Víte např. kdo to je Jan Hrušínský? Znáte a víte kdo je Rudý John? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, infuze pacient, bulimie, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.