Co je to?
Definice výrazu, termínu Bulimie. Co znamená odborný pojem Bulimie z kategorie Nemoce?

Co je to Bulimie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bulimie?

Bulimie patří do skupiny poruch příjmu potravy. Jedná se o záchvaty chorobného přejídání, kterému postižený jedinec zkouší čelit tím, že snědenou potravu úmyslně vyvrhuje nebo se snaží vyvolat průjem. Proti tloustnutí používá takový člověk různé látky určené na hubnutí.
Touto poruchou trpí především dívky, ale není vyloučena ani u starších žen a mužů. Léčbou bulimie bývá psychoterapie, protože se jedná o psychické onemocnění. Bulimie je velmi nebezpečná.


Co je to Bulimie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bulimie. Co znamená odborný pojem Bulimie z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bulimie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: lexikon, co to je, terminus technicus, význam pojmu, co je to Bulimie?, slovo, definice pojmu, synonymum, heslo, význam, informace, Nemoce, definice, popis, odborný výraz, Nemoce, přesný výraz, význam slova


Pojem Bulimie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bulimie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bulimie (bulimia nervosa) je jedna z poruch příjmu potravy. Spočívá v záchvatovitém přejídání a snaze tomuto čelit – úmyslným vyvrhováním potravy, ale také vyvoláváním průjmu, užíváním anorektik či jiných látek k hubnutí se snahou, aby postižený netloustl. Projevuje se zejména u dívek (žen) ve věku 13–18 let, není však výjimkou ani ve vyšším věku a u mužů. Bulimie se léčí pomocí psychoterapie.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Bulimie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bulimie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Bulimie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bulimie na Youtube

Zkusit najít heslo Bulimie ve Wikizdrojích

Najít slovo Bulimie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulimie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Bulimie? resp. jaký je význam pojmu Bulimie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulimie, odpověď na dotaz co je to Bulimie?. Víte např. kdo to je Jan Svěrák? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.