Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bulimie. Co znamená odborný pojem Bulimie z kategorie Nemoce?

Co je to Bulimie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bulimie

Bulimie patří do skupiny poruch příjmu potravy. Jedná se o záchvaty chorobného přejídání, kterému postižený jedinec zkouší čelit tím, že snědenou potravu úmyslně vyvrhuje nebo se snaží vyvolat průjem. Proti tloustnutí používá takový člověk různé látky určené na hubnutí.
Touto poruchou trpí především dívky, ale není vyloučena ani u starších žen a mužů. Léčbou bulimie bývá psychoterapie, protože se jedná o psychické onemocnění. Bulimie je velmi nebezpečná.


Co je to Bulimie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bulimie. Co znamená odborný pojem Bulimie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bulimie doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Bulimie se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: názvosloví, informace, co to je, popis, přesný význam, vysvětlení, heslo, co znamená, význam, wiki, terminologie, lexikon, formulace, definice pojmu, definice, nemoce, odborné názvosloví, termín


Pojem Bulimie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bulimie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bulimie (bulimia nervosa) je jedna z poruch příjmu potravy. Spočívá v záchvatovitém přejídání a snaze tomuto čelit – úmyslným vyvrhováním potravy, ale také vyvoláváním průjmu, užíváním anorektik či jiných látek k hubnutí se snahou, aby postižený netloustl. Projevuje se zejména u dívek (žen) ve věku 13–18 let, není však výjimkou ani ve vyšším věku a u mužů. Bulimie se léčí pomocí psychoterapie.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Bulimie na Google.cz

Hledat videa s názvem Bulimie na Youtube

Zkusit najít výraz Bulimie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Bulimie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bulimie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Bulimie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulimie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bulimie? resp. co je to Bulimie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulimie, odpověď na dotaz co je to Bulimie?. Víte např. kdo to je Vodník? Znáte a víte kdo je Rudý John? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.