Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Emoční inteligence? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Emoční inteligence?

Emoční inteligence může být definována jako složka intelektu ukazující, nakolik má kdo schopnost empatie, tedy vcítění se do pocitů jiných osob. Lidé s vysokou emoční inteligencí by měli být schopni dokonale rozpoznávat a zvládat své vlastní pocity, umět dobře porozumět a pochopit pocity druhých lidí a měli by být díky tomu obratní v navazování a udržování mezilidských vztahů. Emoční inteligence je však pojem někdy zpochybňovaný vzhledem k určité nejednoznačnosti obsahu a obtížnosti ho nějak objektivně změřit.


Co je to Emoční inteligence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Emoční inteligence? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Emoční inteligence je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, wiki, přesný význam, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, význam, Psychologie, význam slova, slovo, vysvětlení, formulace, informace, co znamená, heslo, termín, popis


Pojem Emoční inteligence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Emoční inteligence dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem emoční inteligence uvedli poprvé v roce 1990 P. Salovey a J. D. Mayer, rozšířil jej Daniel Goleman. Lze ji chápat jako schopnost zvládání svých emocí a umění vcítit se do emocí ostatních jedinců. Tento konstrukt je používán zejména v oborech blízkých psychologii, jako je personalistika či management, které používají například i „emoční kvocient“ jako číselný ukazatel hodnotící schopnost zacházet s vlastními emocemi a také schopnost spolupráce se svým sociálním okolím.

Další zdroje informací o slovu Emoční inteligence

Hledat videa s názvem Emoční inteligence na Youtube

Zkusit najít heslo Emoční inteligence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Emoční inteligence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Emoční inteligence na Google.cz

Vyhledat pojem Emoční inteligence ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Emoční inteligence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emoční inteligence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Emoční inteligence? resp. co se přesně ukrývá za slovem Emoční inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emoční inteligence, odpověď na dotaz co je to Emoční inteligence?. Víte např. kdo to je Smažka? Znáte a víte kdo je Eva Hrušková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Emoční inteligence v jiné sekci než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.