Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Emoční inteligence? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Emoční inteligence?

Emoční inteligence může být definována jako složka intelektu ukazující, nakolik má kdo schopnost empatie, tedy vcítění se do pocitů jiných osob. Lidé s vysokou emoční inteligencí by měli být schopni dokonale rozpoznávat a zvládat své vlastní pocity, umět dobře porozumět a pochopit pocity druhých lidí a měli by být díky tomu obratní v navazování a udržování mezilidských vztahů. Emoční inteligence je však pojem někdy zpochybňovaný vzhledem k určité nejednoznačnosti obsahu a obtížnosti ho nějak objektivně změřit.


Co je to Emoční inteligence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Emoční inteligence sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Emoční inteligence je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, definice, přesný výraz, wiki, význam pojmu, slovník, synonymum, termín, heslo, význam slova, pojem, význam, Psychologie, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, Emoční inteligence, co znamená


Pojem Emoční inteligence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Emoční inteligence dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pojem emoční inteligence uvedli poprvé v roce 1990 P. Salovey a J. D. Mayer, rozšířil jej Daniel Goleman. Lze ji chápat jako schopnost zvládání svých emocí a umění vcítit se do emocí ostatních jedinců. Tento konstrukt je používán zejména v oborech blízkých psychologii, jako je personalistika či management, které používají například i „emoční kvocient“ jako číselný ukazatel hodnotící schopnost zacházet s vlastními emocemi a také schopnost spolupráce se svým sociálním okolím.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Emoční inteligence ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Emoční inteligence ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emoční inteligence ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Emoční inteligence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Emoční inteligence ve Wikislovníku

Hledat výraz Emoční inteligence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Emoční inteligence například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Emoční inteligence? resp. co označuje slovo Emoční inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emoční inteligence, odpověď na dotaz co je to Emoční inteligence?. Víte např. kdo to je Cobie Smulders? Znáte a víte kdo je Eva Hrušková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Emoční inteligence i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.