Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Emoční inteligence? Význam slova

Co znamená termín Emoční inteligence? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Emoční inteligence může být definována jako složka intelektu ukazující, nakolik má kdo schopnost empatie, tedy vcítění se do pocitů jiných osob. Lidé s vysokou emoční inteligencí by měli být schopni dokonale rozpoznávat a zvládat své vlastní pocity, umět dobře porozumět a pochopit pocity druhých lidí a měli by být díky tomu obratní v navazování a udržování mezilidských vztahů. Emoční inteligence je však pojem někdy zpochybňovaný vzhledem k určité nejednoznačnosti obsahu a obtížnosti ho nějak objektivně změřit.


Co je to Emoční inteligence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Emoční inteligence doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Emoční inteligence se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, Emoční inteligence, význam slova, terminologie, pojem, vysvětlení, termín, terminus technicus, co to je, definice, význam, popis, definice pojmu, slovník, co znamená, slovo, co je to Emoční inteligence?


Pojem Emoční inteligence je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emoční inteligence? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pojem emoční inteligence uvedli poprvé v roce 1990 P. Salovey a J. D. Mayer, rozšířil jej Daniel Goleman. Lze ji chápat jako schopnost zvládání svých emocí a umění vcítit se do emocí ostatních jedinců. Tento konstrukt je používán zejména v oborech blízkých psychologii, jako je personalistika či management, které používají například i „emoční kvocient“ jako číselný ukazatel hodnotící schopnost zacházet s vlastními emocemi a také schopnost spolupráce se svým sociálním okolím.

Jiné zdroje informací o pojmu Emoční inteligence

Hledat termín Emoční inteligence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Emoční inteligence na Youtube

Vyhledat pojem Emoční inteligence na Google.cz

Hledat pojem Emoční inteligence ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Emoční inteligence ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emoční inteligence ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Emoční inteligence například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Emoční inteligence? resp. co znamená Emoční inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emoční inteligence, odpověď na dotaz co je to Emoční inteligence?. Víte např. kdo to je John Rawls? Znáte a víte kdo je Ryan Gosling? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.