Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Emoční inteligence? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Emoční inteligence?

Emoční inteligence může být definována jako složka intelektu ukazující, nakolik má kdo schopnost empatie, tedy vcítění se do pocitů jiných osob. Lidé s vysokou emoční inteligencí by měli být schopni dokonale rozpoznávat a zvládat své vlastní pocity, umět dobře porozumět a pochopit pocity druhých lidí a měli by být díky tomu obratní v navazování a udržování mezilidských vztahů. Emoční inteligence je však pojem někdy zpochybňovaný vzhledem k určité nejednoznačnosti obsahu a obtížnosti ho nějak objektivně změřit.


Co je to Emoční inteligence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Emoční inteligence s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Emoční inteligence se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: wiki, slovo, definice pojmu, lexikon, názvosloví, Psychologie, termín, význam slova, terminologie, přesný výraz, co to je, informace, Emoční inteligence, Psychologie, vysvětlení, heslo, odborný výraz, synonymum


Pojem Emoční inteligence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emoční inteligence? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem emoční inteligence uvedli poprvé v roce 1990 P. Salovey a J. D. Mayer, rozšířil jej Daniel Goleman. Lze ji chápat jako schopnost zvládání svých emocí a umění vcítit se do emocí ostatních jedinců. Tento konstrukt je používán zejména v oborech blízkých psychologii, jako je personalistika či management, které používají například i „emoční kvocient“ jako číselný ukazatel hodnotící schopnost zacházet s vlastními emocemi a také schopnost spolupráce se svým sociálním okolím.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Emoční inteligence na Google.cz

Vyhledat pojem Emoční inteligence ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emoční inteligence ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Emoční inteligence ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Emoční inteligence ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Emoční inteligence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emoční inteligence například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Emoční inteligence? resp. co přesně znamená slovo Emoční inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emoční inteligence, odpověď na dotaz co je to Emoční inteligence?. Víte např. kdo to je Xena? Znáte a víte kdo je Gerard Butler? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.