Co je to?
Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Co to je Řopík? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Řopík?

Řopík je lidové označení objektů lehkého opevnění, které byly v Československu budovány před druhou světovou válkou. Slovo řopík pochází ze zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací), což byl úřad, který rozděloval zakázky na stavbu objektů externím stavebním firmám. Jako stavební materiál pro řopíky byl využíván železobeton. Pevnůstky byly budovány především v pohraničních oblastech a dodnes se jich mnoho dochovalo.


Co je to Řopík? Význam slova, termín, Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Řopík? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Řopík je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, terminologie, odborný výraz, pojem, Stavebnictví, názvosloví, přesný význam, význam slova, popis, terminus technicus, slovník, význam, formulace, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Řopík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Řopík? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lehké opevnění vzor 37 (dobově lehké opevnění nového typu, lidově řopík) je železobetonová pevnůstka lehkého opevnění budovaného v rámci výstavby československého opevnění. Lidové označení „řopík“ vzniklo již v druhé polovině třicátých let podle zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací). ŘOP výstavbu řídilo a zadávalo externím stavebním firmám.

Více informací o pojmu Řopík lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Řopík na Google.cz

Zkusit najít výraz Řopík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Řopík ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Řopík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Řopík ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Řopík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Řopík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Řopík? resp. co znamená slovo Řopík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řopík, odpověď na dotaz co je to Řopík?. Víte např. kdo to je Radek Faksa? Znáte a víte kdo je Páže? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Řopík hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.