Co je to?
Definice odborného termínu, slova Řopík. Co znamená pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Co je Řopík? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Řopík

Řopík je lidové označení objektů lehkého opevnění, které byly v Československu budovány před druhou světovou válkou. Slovo řopík pochází ze zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací), což byl úřad, který rozděloval zakázky na stavbu objektů externím stavebním firmám. Jako stavební materiál pro řopíky byl využíván železobeton. Pevnůstky byly budovány především v pohraničních oblastech a dodnes se jich mnoho dochovalo.


Co je to Řopík? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Řopík. Co znamená pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Řopík sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Řopík patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, slovník, definice, význam pojmu, co to je, terminus technicus, synonymum, slovo, lexikon, stavebnictví, názvosloví, terminologie, heslo, wiki, co znamená, popis, odborný výraz, informace


Pojem Řopík je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řopík? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lehké opevnění vzor 37 (dobově lehké opevnění nového typu, lidově řopík) je železobetonová pevnůstka lehkého opevnění budovaného v rámci výstavby československého opevnění. Lidové označení „řopík“ vzniklo již v druhé polovině třicátých let podle zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací). ŘOP výstavbu řídilo a zadávalo externím stavebním firmám.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Řopík ve Wikizdrojích

Hledat frázi Řopík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Řopík ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řopík ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Řopík na Google.cz

Najít heslo Řopík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Řopík například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Řopík? resp. jaký je význam pojmu Řopík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řopík, odpověď na dotaz co je to Řopík?. Víte např. kdo to je Opat? Znáte a víte kdo je Bodyguard? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Řopík i v jiné sekci než je kategorie stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.