Co je to?
Odborný výraz, definice slova Řopík. Co znamená pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Co je Řopík?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Řopík

Řopík je lidové označení objektů lehkého opevnění, které byly v Československu budovány před druhou světovou válkou. Slovo řopík pochází ze zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací), což byl úřad, který rozděloval zakázky na stavbu objektů externím stavebním firmám. Jako stavební materiál pro řopíky byl využíván železobeton. Pevnůstky byly budovány především v pohraničních oblastech a dodnes se jich mnoho dochovalo.


Co je to Řopík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Řopík. Co znamená pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Řopík doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Řopík se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: termín, přesný výraz, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, slovník, co je to Řopík?, definice, pojem, význam, Řopík, slovo, lexikon, popis, terminus technicus, formulace, informace


Pojem Řopík je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řopík? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lehké opevnění vzor 37 (dobově lehké opevnění nového typu, lidově řopík) je železobetonová pevnůstka lehkého opevnění budovaného v rámci výstavby československého opevnění. Lidové označení „řopík“ vzniklo již v druhé polovině třicátých let podle zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací). ŘOP výstavbu řídilo a zadávalo externím stavebním firmám.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Řopík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Řopík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Řopík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Řopík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Řopík na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řopík ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Řopík například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaký je význam slova Řopík? resp. co přesně označuje termín Řopík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řopík, odpověď na dotaz co je to Řopík?. Víte např. kdo to je Michael Schumacher? Znáte a víte kdo je Bodyguard? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Řopík i v jiných kategoriích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s balkony, Řopík, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.