Co je to?
Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Co to je Řopík? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Řopík

Řopík je lidové označení objektů lehkého opevnění, které byly v Československu budovány před druhou světovou válkou. Slovo řopík pochází ze zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací), což byl úřad, který rozděloval zakázky na stavbu objektů externím stavebním firmám. Jako stavební materiál pro řopíky byl využíván železobeton. Pevnůstky byly budovány především v pohraničních oblastech a dodnes se jich mnoho dochovalo.


Co je to Řopík? Význam slova, termín, Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Řopík? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Řopík patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: termín, odborný výraz, slovník, heslo, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, co je to Řopík?, synonymum, terminologie, co znamená, význam, odborné názvosloví, Řopík, lexikon, formulace, wiki, význam slova


Pojem Řopík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Řopík? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lehké opevnění vzor 37 (dobově lehké opevnění nového typu, lidově řopík) je železobetonová pevnůstka lehkého opevnění budovaného v rámci výstavby československého opevnění. Lidové označení „řopík“ vzniklo již v druhé polovině třicátých let podle zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací). ŘOP výstavbu řídilo a zadávalo externím stavebním firmám.

Další zdroje informací

Hledat výraz Řopík na Google.cz

Najít heslo Řopík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Řopík ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Řopík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Řopík ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řopík ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Řopík například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Řopík? resp. co znamená výraz Řopík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řopík, odpověď na dotaz co je to Řopík?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Sládek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.