Co je to?
Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Co to je Řopík? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Řopík

Řopík je lidové označení objektů lehkého opevnění, které byly v Československu budovány před druhou světovou válkou. Slovo řopík pochází ze zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací), což byl úřad, který rozděloval zakázky na stavbu objektů externím stavebním firmám. Jako stavební materiál pro řopíky byl využíván železobeton. Pevnůstky byly budovány především v pohraničních oblastech a dodnes se jich mnoho dochovalo.


Co je to Řopík? Význam slova, termín, Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Řopík doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Řopík se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, definice pojmu, pojem, slovo, informace, definice, terminus technicus, význam slova, wiki, Stavebnictví, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, význam, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, popis


Pojem Řopík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Řopík?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lehké opevnění vzor 37 (dobově lehké opevnění nového typu, lidově řopík) je železobetonová pevnůstka lehkého opevnění budovaného v rámci výstavby československého opevnění. Lidové označení „řopík“ vzniklo již v druhé polovině třicátých let podle zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací). ŘOP výstavbu řídilo a zadávalo externím stavebním firmám.

Pro další informace o termínu Řopík zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Řopík na Google.cz

Hledat termín Řopík ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řopík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Řopík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Řopík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Řopík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Řopík například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Řopík? resp. jaká je definice termínu Řopík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řopík, odpověď na dotaz co je to Řopík?. Víte např. kdo to je Doktorand? Znáte a víte kdo je Grázl? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Řopík hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.