Co je to?
Definice výrazu, termínu Altruismus. Co znamená odborný pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Co je Altruismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Altruismus?

Altruismus je opakem sobectví. Jedná se o chování, při kterém jsou upřednostněny zájmy jiného tvora před zájmy vlastními. U člověka bývají takové postoje a jednání označovány jako morální, může se jednat o nesobeckost, nezištnost, dobročinnost apod. V biologii je altruismus přirozený způsob, jak se živočichové chovají. Upřednostňují prospěch rodiny nebo sociální skupiny. Příkladem může být chování matky vůči potomkům.


Co je to Altruismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Altruismus. Co znamená odborný pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Altruismus s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Altruismus je v kategorii psychologie

Klíčová slova: synonymum, psychologie, přesný výraz, význam pojmu, psychologie, termín, pojem, vysvětlení, lexikon, terminologie, heslo, formulace, co znamená, význam, definice pojmu, popis, slovník, odborné názvosloví


Pojem Altruismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Altruismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Altruismus (z lat. alter, druhý, 3. pád altrui, druhému) je moderní označení pro postoje a jednání, která sledují prospěch druhého člověka (altruistické jednání, dobročinnost, nesobeckost, nezištnost). Protikladem altruismu je egoismus.

Pro další informace o termínu Altruismus zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Altruismus ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Altruismus ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Altruismus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Altruismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Altruismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Altruismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Altruismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Altruismus? resp. co znamená Altruismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altruismus, odpověď na dotaz co je to Altruismus?. Víte např. kdo to je Vejtaha? Znáte a víte kdo je Divokej Bill? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Altruismus i v jiné části webu než je kategorie psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.