Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Altruismus. Co znamená pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Co to je Altruismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Altruismus?

Altruismus je opakem sobectví. Jedná se o chování, při kterém jsou upřednostněny zájmy jiného tvora před zájmy vlastními. U člověka bývají takové postoje a jednání označovány jako morální, může se jednat o nesobeckost, nezištnost, dobročinnost apod. V biologii je altruismus přirozený způsob, jak se živočichové chovají. Upřednostňují prospěch rodiny nebo sociální skupiny. Příkladem může být chování matky vůči potomkům.


Co je to Altruismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Altruismus. Co znamená pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Altruismus můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Altruismus je v sekci Psychologie

Klíčová slova: formulace, Psychologie, popis, terminologie, terminus technicus, názvosloví, význam pojmu, co je to Altruismus?, slovo, informace, pojem, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, termín, synonymum, slovník, Altruismus


Pojem Altruismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Altruismus?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Altruismus (z lat. alter, druhý, 3. pád altrui, druhému) je moderní označení pro postoje a jednání, která sledují prospěch druhého člověka (altruistické jednání, dobročinnost, nesobeckost, nezištnost). Protikladem altruismu je egoismus.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Altruismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Altruismus na Youtube

Vyhledat termín Altruismus ve Wikislovníku

Hledat výraz Altruismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Altruismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Altruismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Altruismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Altruismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Altruismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altruismus, odpověď na dotaz co je to Altruismus?. Víte např. kdo to je Miluše Horská? Znáte a víte kdo je Barbora Špotáková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.