Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Altruismus. Co znamená pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Co to je Altruismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Altruismus?

Altruismus je opakem sobectví. Jedná se o chování, při kterém jsou upřednostněny zájmy jiného tvora před zájmy vlastními. U člověka bývají takové postoje a jednání označovány jako morální, může se jednat o nesobeckost, nezištnost, dobročinnost apod. V biologii je altruismus přirozený způsob, jak se živočichové chovají. Upřednostňují prospěch rodiny nebo sociální skupiny. Příkladem může být chování matky vůči potomkům.


Co je to Altruismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Altruismus. Co znamená pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Altruismus s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Altruismus se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminologie, význam slova, formulace, přesný význam, pojem, lexikon, wiki, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, definice, Psychologie, termín, definice pojmu, co je to Altruismus?, informace, slovník


Pojem Altruismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Altruismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Altruismus (z lat. alter, druhý, 3. pád altrui, druhému) je moderní označení pro postoje a jednání, která sledují prospěch druhého člověka (altruistické jednání, dobročinnost, nesobeckost, nezištnost). Protikladem altruismu je egoismus.

Další zdroje informací

Najít termín Altruismus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Altruismus na Youtube

Hledat výraz Altruismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Altruismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Altruismus na Google.cz

Najít slovo Altruismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Altruismus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Altruismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Altruismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altruismus, odpověď na dotaz co je to Altruismus?. Víte např. kdo to je Žárlivec? Znáte a víte kdo je Steve Ballmer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.