Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Altruismus. Co znamená pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Co to je Altruismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Altruismus?

Altruismus je opakem sobectví. Jedná se o chování, při kterém jsou upřednostněny zájmy jiného tvora před zájmy vlastními. U člověka bývají takové postoje a jednání označovány jako morální, může se jednat o nesobeckost, nezištnost, dobročinnost apod. V biologii je altruismus přirozený způsob, jak se živočichové chovají. Upřednostňují prospěch rodiny nebo sociální skupiny. Příkladem může být chování matky vůči potomkům.


Co je to Altruismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Altruismus. Co znamená pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Altruismus? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Altruismus patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, heslo, pojem, termín, přesný význam, definice pojmu, názvosloví, synonymum, význam, terminologie, lexikon, Altruismus, co znamená, význam pojmu, význam slova, slovník, vysvětlení


Pojem Altruismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Altruismus?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Altruismus (z lat. alter, druhý, 3. pád altrui, druhému) je moderní označení pro postoje a jednání, která sledují prospěch druhého člověka (altruistické jednání, dobročinnost, nesobeckost, nezištnost). Protikladem altruismu je egoismus.

Zkuste zjistit více informací o slovu Altruismus v následujících zdrojích

Hledat termín Altruismus ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Altruismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Altruismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Altruismus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Altruismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Altruismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Altruismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Altruismus? resp. jaký je význam pojmu Altruismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altruismus, odpověď na dotaz co je to Altruismus?. Víte např. kdo to je Prokurista? Znáte a víte kdo je Jakub Voráček? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.