Co je to?
Výraz, termín, definice slova Altruismus. Co znamená odborný pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Co je Altruismus?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Altruismus

Altruismus je opakem sobectví. Jedná se o chování, při kterém jsou upřednostněny zájmy jiného tvora před zájmy vlastními. U člověka bývají takové postoje a jednání označovány jako morální, může se jednat o nesobeckost, nezištnost, dobročinnost apod. V biologii je altruismus přirozený způsob, jak se živočichové chovají. Upřednostňují prospěch rodiny nebo sociální skupiny. Příkladem může být chování matky vůči potomkům.


Co je to Altruismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Altruismus. Co znamená odborný pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Altruismus sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Altruismus je v kategorii psychologie

Klíčová slova: přesný význam, popis, co je to Altruismus?, terminologie, informace, pojem, význam, synonymum, co znamená, co to je, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, Altruismus, psychologie, odborný výraz, definice pojmu, lexikon


Pojem Altruismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Altruismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Altruismus (z lat. alter, druhý, 3. pád altrui, druhému) je moderní označení pro postoje a jednání, která sledují prospěch druhého člověka (altruistické jednání, dobročinnost, nesobeckost, nezištnost). Protikladem altruismu je egoismus.

Hledejte výraz Altruismus v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Altruismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Altruismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Altruismus ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Altruismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Altruismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Altruismus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Altruismus například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Altruismus? resp. co se skrývá pod slovem Altruismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altruismus, odpověď na dotaz co je to Altruismus?. Víte např. kdo to je Štěpán Kojan? Znáte a víte kdo je Jáchym Topol? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.