Co je to?
Výraz, termín, definice slova Altruismus. Co znamená odborný pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Co je to Altruismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Altruismus?

Altruismus je opakem sobectví. Jedná se o chování, při kterém jsou upřednostněny zájmy jiného tvora před zájmy vlastními. U člověka bývají takové postoje a jednání označovány jako morální, může se jednat o nesobeckost, nezištnost, dobročinnost apod. V biologii je altruismus přirozený způsob, jak se živočichové chovají. Upřednostňují prospěch rodiny nebo sociální skupiny. Příkladem může být chování matky vůči potomkům.


Co je to Altruismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Altruismus. Co znamená odborný pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Altruismus s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Altruismus patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu, informace, psychologie, význam, slovník, synonymum, formulace, terminologie, co je to Altruismus?, popis, odborné názvosloví, pojem, termín, definice, terminus technicus


Pojem Altruismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Altruismus můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Altruismus (z lat. alter, druhý, 3. pád altrui, druhému) je moderní označení pro postoje a jednání, která sledují prospěch druhého člověka (altruistické jednání, dobročinnost, nesobeckost, nezištnost). Protikladem altruismu je egoismus.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Altruismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Altruismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Altruismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Altruismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Altruismus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Altruismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Altruismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Altruismus? resp. jaký je přesný význam slova Altruismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altruismus, odpověď na dotaz co je to Altruismus?. Víte např. kdo to je Petr Smejkal? Znáte a víte kdo je Daniel Hůlka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.