Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo GPS. Co znamená pojem GPS z kategorie Zkratky?

Co je GPS? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova GPS

GPS neboli Global Positioning System je zkratka pro globální družicový polohový systém. Jeho provozovatelem je ministerstvo obrany USA. Pomocí GPS je možné lokalizovat jakýkoliv bod na zemském povrchu s přesností na 10 metrů. Původně výhradně vojenský systém byl postupně zpřístupněn i běžným uživatelům (s výjimkou určitých funkcí). GPS je masově využíván v mnoha oborech lidské činnosti, například v navigacích, při hrách, jako je geocaching a podobně.


Co je to GPS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo GPS. Co znamená pojem GPS z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s ostatními na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo GPS se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: termín, přesný význam, formulace, názvosloví, wiki, odborný výraz, GPS, význam pojmu, informace, synonymum, co je to GPS?, definice pojmu, slovník, význam, pojem, přesný výraz, co to je, odborné názvosloví


Pojem GPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu GPS?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

GPS (anglicky Global Positioning System, česky globální polohový systém, hovorově džípíeska) je globální družicový polohový systém vlastněný USA a provozovaný Vesmírnými silami Spojených států amerických. GPS umožňuje pomocí elektronického přijímače určit přesnou polohu na povrchu země, nahrazuje tak starší metody založené na pozorování hvězd, Slunce, používání sextantu nebo triangulace. Označení GPS přešlo do obecné mluvy jako označení pro jakýkoliv elektronický systém zjišťování polohy, přestože existují další systémy (GLONASS, Galileo, BeiDou a další). V současné době je GPS systém využíván v mnoha oborech lidské činnosti.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem GPS ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi GPS ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem GPS na Youtube

Najít termín GPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo GPS například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je GPS? resp. co je to GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPS, odpověď na dotaz co je to GPS?. Víte např. kdo to je Petr Hladík? Znáte a víte kdo je Filozof? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz GPS i v jiné sekci než je kategorie zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.