Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Co je to GPS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu GPS

GPS neboli Global Positioning System je zkratka pro globální družicový polohový systém. Jeho provozovatelem je ministerstvo obrany USA. Pomocí GPS je možné lokalizovat jakýkoliv bod na zemském povrchu s přesností na 10 metrů. Původně výhradně vojenský systém byl postupně zpřístupněn i běžným uživatelům (s výjimkou určitých funkcí). GPS je masově využíván v mnoha oborech lidské činnosti, například v navigacích, při hrách, jako je geocaching a podobně.


Co je to GPS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz GPS patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, slovo, názvosloví, pojem, GPS, odborný výraz, co je to GPS?, terminus technicus, zkratky, co to je, co znamená, odborné názvosloví, popis, přesný výraz, slovník, terminologie, význam


Pojem GPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín GPS? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

GPS (anglicky Global Positioning System, česky globální polohový systém, hovorově džípíeska) je globální družicový polohový systém vlastněný USA a provozovaný Vesmírnými silami Spojených států amerických. GPS umožňuje pomocí elektronického přijímače určit přesnou polohu na povrchu země, nahrazuje tak starší metody založené na pozorování hvězd, Slunce, používání sextantu nebo triangulace. Označení GPS přešlo do obecné mluvy jako označení pro jakýkoliv elektronický systém zjišťování polohy, přestože existují další systémy (GLONASS, Galileo, BeiDou a další). V současné době je GPS systém využíván v mnoha oborech lidské činnosti.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín GPS ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GPS ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín GPS ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem GPS ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GPS například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu GPS? resp. co vlastně znamená slovo GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPS, odpověď na dotaz co je to GPS?. Víte např. kdo to je Steve Yzerman? Znáte a víte kdo je Filozof? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.