Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Co je to GPS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu GPS

GPS neboli Global Positioning System je zkratka pro globální družicový polohový systém. Jeho provozovatelem je ministerstvo obrany USA. Pomocí GPS je možné lokalizovat jakýkoliv bod na zemském povrchu s přesností na 10 metrů. Původně výhradně vojenský systém byl postupně zpřístupněn i běžným uživatelům (s výjimkou určitých funkcí). GPS je masově využíván v mnoha oborech lidské činnosti, například v navigacích, při hrách, jako je geocaching a podobně.


Co je to GPS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín GPS patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, co to je, definice, informace, heslo, přesný výraz, terminologie, přesný význam, význam pojmu, synonymum, Zkratky, odborné názvosloví, termín, co znamená, GPS, co je to GPS?, lexikon


Pojem GPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo GPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz GPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo GPS na Google.cz

Hledat slovo GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz GPS ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo GPS například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená GPS? resp. co označuje slovo GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPS, odpověď na dotaz co je to GPS?. Víte např. kdo to je Emil Zátopek? Znáte a víte kdo je Sandman? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu GPS i v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.