Co je to?
Definice výrazu, termínu GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Co je GPS?

Co znamená pojem, definice termínu GPS?

GPS neboli Global Positioning System je zkratka pro globální družicový polohový systém. Jeho provozovatelem je ministerstvo obrany USA. Pomocí GPS je možné lokalizovat jakýkoliv bod na zemském povrchu s přesností na 10 metrů. Původně výhradně vojenský systém byl postupně zpřístupněn i běžným uživatelům (s výjimkou určitých funkcí). GPS je masově využíván v mnoha oborech lidské činnosti, například v navigacích, při hrách, jako je geocaching a podobně.


Co je to GPS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem GPS se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo GPS je v kategorii zkratky

Klíčová slova: popis, zkratky, terminus technicus, co to je, význam slova, termín, co je to GPS?, co znamená, GPS, synonymum, přesný výraz, zkratky, terminologie, slovník, heslo, formulace, odborné názvosloví, informace


Pojem GPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu GPS?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GPS (anglicky Global Positioning System, česky globální polohový systém, hovorově džípíeska) je globální družicový polohový systém vlastněný USA a provozovaný Vesmírnými silami Spojených států amerických. GPS umožňuje pomocí elektronického přijímače určit přesnou polohu na povrchu země, nahrazuje tak starší metody založené na pozorování hvězd, Slunce, používání sextantu nebo triangulace. Označení GPS přešlo do obecné mluvy jako označení pro jakýkoliv elektronický systém zjišťování polohy, přestože existují další systémy (GLONASS, Galileo, BeiDou a další). V současné době je GPS systém využíván v mnoha oborech lidské činnosti.

Pro další informace o termínu GPS zkuste tyto odkazy

Najít slovo GPS na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GPS ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi GPS ve Wikizdrojích

Hledat heslo GPS ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem GPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem GPS ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo GPS například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova GPS? resp. jaký je význam slova GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPS, odpověď na dotaz co je to GPS?. Víte např. kdo to je Paulo Coelho? Znáte a víte kdo je Filozof? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz GPS i v jiné sekci než je kategorie zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.