Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Co je to GPS? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu GPS

GPS neboli Global Positioning System je zkratka pro globální družicový polohový systém. Jeho provozovatelem je ministerstvo obrany USA. Pomocí GPS je možné lokalizovat jakýkoliv bod na zemském povrchu s přesností na 10 metrů. Původně výhradně vojenský systém byl postupně zpřístupněn i běžným uživatelům (s výjimkou určitých funkcí). GPS je masově využíván v mnoha oborech lidské činnosti, například v navigacích, při hrách, jako je geocaching a podobně.


Co je to GPS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu GPS s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem GPS se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, Zkratky, lexikon, co je to GPS?, slovo, informace, Zkratky, názvosloví, GPS, význam slova, význam, terminologie, formulace, terminus technicus, slovník, wiki, přesný význam


Pojem GPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín GPS na Google.cz

Vyhledat slovo GPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo GPS ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo GPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GPS ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo GPS například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova GPS? resp. co znamená GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPS, odpověď na dotaz co je to GPS?. Víte např. kdo to je Dezertér? Znáte a víte kdo je Umělec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.