Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Co je to GPS? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu GPS

GPS neboli Global Positioning System je zkratka pro globální družicový polohový systém. Jeho provozovatelem je ministerstvo obrany USA. Pomocí GPS je možné lokalizovat jakýkoliv bod na zemském povrchu s přesností na 10 metrů. Původně výhradně vojenský systém byl postupně zpřístupněn i běžným uživatelům (s výjimkou určitých funkcí). GPS je masově využíván v mnoha oborech lidské činnosti, například v navigacích, při hrách, jako je geocaching a podobně.


Co je to GPS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova GPS můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo GPS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: názvosloví, wiki, lexikon, co to je, definice, informace, popis, synonymum, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, GPS, význam, Zkratky, slovník, význam slova, terminologie, přesný význam


Pojem GPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu GPS lze najít v následujících zdrojích

Najít termín GPS ve Wikipedii

Hledat výraz GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem GPS na Youtube

Zkusit najít slovo GPS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo GPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo GPS například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je GPS? resp. jaká je definice slova GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPS, odpověď na dotaz co je to GPS?. Víte např. kdo to je Will Smith? Znáte a víte kdo je Sandman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.