Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moringa. Co znamená pojem Moringa z kategorie Rostliny?

Co je Moringa?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Moringa?

Moringa je jméno stromovité rostliny, která je obrovským zdrojem živin a také antioxidantů. Pochází z Indie, z oblasti Himalájí, a její účinky zaznamenali do svých spisů dávní Hindové již před 5000 let.
Celý název rostliny je moringa olejodárná. Strom dosahuje výše až deset metrů. Roste velice rychle, typické jsou jasně zelené oválné listy a také lusky. V Indii jsou listy moringy považovány za významnou potravinu, protože obsahují vlákninu, vitamíny, minerály a mnoho dalších prospěšných látek.


Co je to Moringa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Moringa. Co znamená pojem Moringa z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Moringa se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, terminologie, odborné názvosloví, pojem, synonymum, popis, co to je, slovo, vysvětlení, rostliny, význam pojmu, význam, wiki, definice, definice pojmu, rostliny, co znamená


Pojem Moringa je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Moringa?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Moringa (Moringa) je jediný rod teplomilných rostlin z monotypické čeledi moringovité (Moringaceae).
Velký význam pro obyvatelstvo tropických a subtropických oblastí třetího světa má druh moringa olejodárná, strom původem z podhůří Himálaje, který se nejčastěji pěstuje pro své listy a plody. Listy syrové i vařené jsou velmi vydatnou stravou, navíc se i suší pro období nedostatku. Obsahují velká množství vitamínů, minerálů i proteinů.[9] Stejně oblíbené a výživné jsou dozrávající plody ve tvaru zelených lusků, které se jí vařené, shodně jako květy. Semena z dozrálých plodů s velkým obsahem oleje se buďto praží a pak jsou pochoutkou, nebo se lisují a získává se nevysychavý olej vhodný v kuchyni, kosmetice i k mazání jemných strojních součástek. Využívá se i kořenů, které přestože obsahují toxický alkaloid, slouží pro svou ostrou chuť jako náhrada křenu.

Další informační zdroje

Hledat frázi Moringa ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moringa ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Moringa na Youtube

Zkusit najít heslo Moringa ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Moringa na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Moringa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Moringa například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teďka už zajisté víte co to je Moringa? resp. co vlastně znamená slovo Moringa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moringa, odpověď na dotaz co je to Moringa?. Víte např. kdo to je Venerolog? Znáte a víte kdo je Tereza Mátlová? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, bonsaj mlžný opar, moringa, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.