Co je to?
Odborný výraz, definice slova Moringa. Co znamená pojem Moringa z kategorie Rostliny?

Co je to Moringa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Moringa

Moringa je jméno stromovité rostliny, která je obrovským zdrojem živin a také antioxidantů. Pochází z Indie, z oblasti Himalájí, a její účinky zaznamenali do svých spisů dávní Hindové již před 5000 let.
Celý název rostliny je moringa olejodárná. Strom dosahuje výše až deset metrů. Roste velice rychle, typické jsou jasně zelené oválné listy a také lusky. V Indii jsou listy moringy považovány za významnou potravinu, protože obsahují vlákninu, vitamíny, minerály a mnoho dalších prospěšných látek.


Co je to Moringa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Moringa. Co znamená pojem Moringa z kategorie Rostliny?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Moringa s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Moringa se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: co je to Moringa?, definice pojmu, přesný význam, synonymum, rostliny, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, heslo, odborný výraz, význam, význam slova, slovník, terminus technicus, definice, význam pojmu, terminologie, co to je


Pojem Moringa je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Moringa?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Moringa (Moringa) je jediný rod teplomilných rostlin z monotypické čeledi moringovité (Moringaceae).
Velký význam pro obyvatelstvo tropických a subtropických oblastí třetího světa má druh moringa olejodárná, strom původem z podhůří Himálaje, který se nejčastěji pěstuje pro své listy a plody. Listy syrové i vařené jsou velmi vydatnou stravou, navíc se i suší pro období nedostatku. Obsahují velká množství vitamínů, minerálů i proteinů.[9] Stejně oblíbené a výživné jsou dozrávající plody ve tvaru zelených lusků, které se jí vařené, shodně jako květy. Semena z dozrálých plodů s velkým obsahem oleje se buďto praží a pak jsou pochoutkou, nebo se lisují a získává se nevysychavý olej vhodný v kuchyni, kosmetice i k mazání jemných strojních součástek. Využívá se i kořenů, které přestože obsahují toxický alkaloid, slouží pro svou ostrou chuť jako náhrada křenu.

Další zdroje informací o slovu Moringa

Hledat výraz Moringa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Moringa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Moringa ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Moringa ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Moringa ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moringa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Moringa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Moringa? resp. co znamená slovo Moringa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moringa, odpověď na dotaz co je to Moringa?. Víte např. kdo to je Lubomír Nový? Znáte a víte kdo je Johannes Kepler? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.