Co je to?
Definice výrazu, termínu Moringa. Co znamená odborný pojem Moringa z kategorie Rostliny?

Co je to Moringa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Moringa?

Moringa je jméno stromovité rostliny, která je obrovským zdrojem živin a také antioxidantů. Pochází z Indie, z oblasti Himalájí, a její účinky zaznamenali do svých spisů dávní Hindové již před 5000 let.
Celý název rostliny je moringa olejodárná. Strom dosahuje výše až deset metrů. Roste velice rychle, typické jsou jasně zelené oválné listy a také lusky. V Indii jsou listy moringy považovány za významnou potravinu, protože obsahují vlákninu, vitamíny, minerály a mnoho dalších prospěšných látek.


Co je to Moringa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Moringa. Co znamená odborný pojem Moringa z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Moringa můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Moringa je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, wiki, co znamená, informace, co je to Moringa?, pojem, definice pojmu, význam slova, terminologie, Rostliny, slovník, formulace, vysvětlení, heslo, synonymum, odborné názvosloví, Rostliny


Pojem Moringa je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Moringa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Moringa (Moringa) je jediný rod teplomilných rostlin z monotypické čeledi moringovité (Moringaceae).
Velký význam pro obyvatelstvo tropických a subtropických oblastí třetího světa má druh moringa olejodárná, strom původem z podhůří Himálaje, který se nejčastěji pěstuje pro své listy a plody. Listy syrové i vařené jsou velmi vydatnou stravou, navíc se i suší pro období nedostatku. Obsahují velká množství vitamínů, minerálů i proteinů.[9] Stejně oblíbené a výživné jsou dozrávající plody ve tvaru zelených lusků, které se jí vařené, shodně jako květy. Semena z dozrálých plodů s velkým obsahem oleje se buďto praží a pak jsou pochoutkou, nebo se lisují a získává se nevysychavý olej vhodný v kuchyni, kosmetice i k mazání jemných strojních součástek. Využívá se i kořenů, které přestože obsahují toxický alkaloid, slouží pro svou ostrou chuť jako náhrada křenu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Moringa ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Moringa ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Moringa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moringa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Moringa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Moringa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Moringa například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Moringa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Moringa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moringa, odpověď na dotaz co je to Moringa?. Víte např. kdo to je Vojtěch Pikal? Znáte a víte kdo je Harry Potter? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.