Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obstřik. Co znamená pojem Obstřik z kategorie Lékařství?

Co to je Obstřik? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Obstřik?

Obstřik je metoda používaná pro rychlou úlevu od bolesti. Jedná se o jednu či více injekcí do místa bolesti nebo jeho okolí. Často se využívá obstřik s kortikoidy, který snižuje akutní bolest pohybového aparátu nebo léčí záněty a otoky.
Obstřik může vydržet až několik týdnů. Injekce aplikuje specializovaný nebo rehabilitační lékař. Pacient se po aplikaci musí vyhýbat námaze a chladu. Mezi jednotlivými obstřiky by měly uběhnout alespoň 3 týdny a měly by být využívány maximálně 5x ročně.


Co je to Obstřik? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Obstřik. Co znamená pojem Obstřik z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Obstřik patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, wiki, přesný význam, co je to Obstřik?, Obstřik, význam, heslo, terminologie, Lékařství, odborné názvosloví, synonymum, terminus technicus, pojem, slovník, definice, popis, názvosloví


Pojem Obstřik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Obstřik v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obstřik ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Obstřik ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obstřik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Obstřik ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Obstřik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Obstřik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Obstřik například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Obstřik? resp. jaký je význam pojmu Obstřik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obstřik, odpověď na dotaz co je to Obstřik?. Víte např. kdo to je Inkvizitor? Znáte a víte kdo je Cukrouš? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.