Co je to?
Definice výrazu, termínu Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Co je to Degustace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Degustace

Degustace, jinak také ochutnávka, je aktivita, jejíž podstatou je zjišťování chutě různých nápojů a potravin. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme v oblasti vinařství, kde se degustuje víno. Degustátor, ochutnavač či sommelier je odborníkem v gastronomii, který je však často považován pouze za specialistu v oblasti ochutnávání vína, i když ve skutečnosti ochutnává i ostatní nápoje, jídla nebo potraviny.
Toto povolání vzniklo již začátkem 19. století a souvisí se vznikem vybraných restaurantů a velkých luxusních hotelů. Degustace je v současnosti označením pro ochutnávání vína, kombinací vín a různých pokrmů, dalších nápojů nebo delikátních pokrmů. Jeho hodnocení může být i značně subjektivní.


Co je to Degustace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Degustace? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Degustace se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: heslo, pojem, co je to Degustace?, synonymum, formulace, Nápoje, definice, wiki, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, informace, význam, význam slova, termín, co to je, slovník, Degustace


Pojem Degustace je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Degustace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Degustace neboli ochutnávka je činnost, při které se ochutnávají různé potraviny či nápoje. Mezi nejznámější patří degustace vín, při které víno degustuje tzv. sommelier (česky ochutnávač).

Degustrace piva

Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay
Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Degustace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Degustace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Degustace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Degustace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Degustace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Degustace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Degustace například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Degustace? resp. jaký je přesný význam slova Degustace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Degustace, odpověď na dotaz co je to Degustace?. Víte např. kdo to je Josef Mánes? Znáte a víte kdo je Tom Cruise? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?