Co je to?
Definice výrazu, termínu Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Co je to Degustace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Degustace

Degustace, jinak také ochutnávka, je aktivita, jejíž podstatou je zjišťování chutě různých nápojů a potravin. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme v oblasti vinařství, kde se degustuje víno. Degustátor, ochutnavač či sommelier je odborníkem v gastronomii, který je však často považován pouze za specialistu v oblasti ochutnávání vína, i když ve skutečnosti ochutnává i ostatní nápoje, jídla nebo potraviny.
Toto povolání vzniklo již začátkem 19. století a souvisí se vznikem vybraných restaurantů a velkých luxusních hotelů. Degustace je v současnosti označením pro ochutnávání vína, kombinací vín a různých pokrmů, dalších nápojů nebo delikátních pokrmů. Jeho hodnocení může být i značně subjektivní.


Co je to Degustace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Degustace s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Degustace se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: Degustace, význam slova, přesný výraz, Nápoje, co znamená, informace, terminologie, pojem, slovník, názvosloví, synonymum, wiki, co je to Degustace?, terminus technicus, popis, odborný výraz, termín, definice pojmu


Pojem Degustace je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Degustace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Degustace neboli ochutnávka je činnost, při které se ochutnávají různé potraviny či nápoje. Mezi nejznámější patří degustace vín, při které víno degustuje tzv. sommelier (česky ochutnávač).

Degustrace piva

Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay
Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Degustace

Hledat termín Degustace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Degustace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Degustace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Degustace na Youtube

Zkusit najít termín Degustace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Degustace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Degustace například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Degustace? resp. co přesně znamená slovo Degustace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Degustace, odpověď na dotaz co je to Degustace?. Víte např. kdo to je Tichý blázen? Znáte a víte kdo je Václav Neckář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?