Co je to?
Výraz, termín, definice slova Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Co je Degustace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Degustace

Degustace, jinak také ochutnávka, je aktivita, jejíž podstatou je zjišťování chutě různých nápojů a potravin. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme v oblasti vinařství, kde se degustuje víno. Degustátor, ochutnavač či sommelier je odborníkem v gastronomii, který je však často považován pouze za specialistu v oblasti ochutnávání vína, i když ve skutečnosti ochutnává i ostatní nápoje, jídla nebo potraviny.
Toto povolání vzniklo již začátkem 19. století a souvisí se vznikem vybraných restaurantů a velkých luxusních hotelů. Degustace je v současnosti označením pro ochutnávání vína, kombinací vín a různých pokrmů, dalších nápojů nebo delikátních pokrmů. Jeho hodnocení může být i značně subjektivní.


Co je to Degustace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Degustace můžete sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Degustace je v kategorii nápoje

Klíčová slova: pojem, definice, význam slova, odborný výraz, nápoje, heslo, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, přesný význam, terminus technicus, co je to Degustace?, formulace, názvosloví, přesný výraz, wiki, termín, co to je


Pojem Degustace je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Degustace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Degustace neboli ochutnávka je činnost, při které se ochutnávají různé potraviny či nápoje. Mezi nejznámější patří degustace vín, při které víno degustuje tzv. sommelier (česky ochutnávač).

Degustrace piva

Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay
Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Degustace v následujících zdrojích

Najít slovo Degustace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Degustace ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Degustace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Degustace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Degustace na Google obrázcích

Vyhledat heslo Degustace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Degustace například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Degustace? resp. jaký je přesný význam slova Degustace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Degustace, odpověď na dotaz co je to Degustace?. Víte např. kdo to je James Madison? Znáte a víte kdo je Alfred Strejček? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Degustace i v jiné části webu než je kategorie nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?