Co je to?
Definice výrazu, termínu Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Co je to Degustace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Degustace

Degustace, jinak také ochutnávka, je aktivita, jejíž podstatou je zjišťování chutě různých nápojů a potravin. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme v oblasti vinařství, kde se degustuje víno. Degustátor, ochutnavač či sommelier je odborníkem v gastronomii, který je však často považován pouze za specialistu v oblasti ochutnávání vína, i když ve skutečnosti ochutnává i ostatní nápoje, jídla nebo potraviny.
Toto povolání vzniklo již začátkem 19. století a souvisí se vznikem vybraných restaurantů a velkých luxusních hotelů. Degustace je v současnosti označením pro ochutnávání vína, kombinací vín a různých pokrmů, dalších nápojů nebo delikátních pokrmů. Jeho hodnocení může být i značně subjektivní.


Co je to Degustace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Degustace? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Degustace je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, definice, odborné názvosloví, Nápoje, termín, heslo, lexikon, pojem, odborný výraz, popis, definice pojmu, přesný význam, co znamená, názvosloví, wiki, terminus technicus, slovo, slovník


Pojem Degustace je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Degustace dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Degustace neboli ochutnávka je činnost, při které se ochutnávají různé potraviny či nápoje. Mezi nejznámější patří degustace vín, při které víno degustuje tzv. sommelier (česky ochutnávač).

Degustrace piva

Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay
Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Degustace ve Wikislovníku

Hledat pojem Degustace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Degustace na Youtube

Vyhledat pojem Degustace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Degustace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Degustace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Degustace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Degustace? resp. co vlastně znamená slovo Degustace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Degustace, odpověď na dotaz co je to Degustace?. Víte např. kdo to je Jana Paulová? Znáte a víte kdo je Tom Cruise? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?