Co je to?
Definice výrazu, termínu Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Co je to Degustace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Degustace

Degustace, jinak také ochutnávka, je aktivita, jejíž podstatou je zjišťování chutě různých nápojů a potravin. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme v oblasti vinařství, kde se degustuje víno. Degustátor, ochutnavač či sommelier je odborníkem v gastronomii, který je však často považován pouze za specialistu v oblasti ochutnávání vína, i když ve skutečnosti ochutnává i ostatní nápoje, jídla nebo potraviny.
Toto povolání vzniklo již začátkem 19. století a souvisí se vznikem vybraných restaurantů a velkých luxusních hotelů. Degustace je v současnosti označením pro ochutnávání vína, kombinací vín a různých pokrmů, dalších nápojů nebo delikátních pokrmů. Jeho hodnocení může být i značně subjektivní.


Co je to Degustace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Degustace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Degustace je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: lexikon, Degustace, přesný výraz, heslo, informace, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, názvosloví, význam slova, co je to Degustace?, co to je, definice, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, terminologie, Nápoje


Pojem Degustace je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Degustace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Degustace neboli ochutnávka je činnost, při které se ochutnávají různé potraviny či nápoje. Mezi nejznámější patří degustace vín, při které víno degustuje tzv. sommelier (česky ochutnávač).

Degustrace piva

Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay
Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Degustace zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Degustace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Degustace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Degustace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Degustace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Degustace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Degustace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Degustace například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Degustace? resp. jaký je význam pojmu Degustace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Degustace, odpověď na dotaz co je to Degustace?. Víte např. kdo to je Karolína Plíšková? Znáte a víte kdo je Václav Neckář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?