Co je to?
Výraz, termín, definice slova Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Co je to Degustace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Degustace?

Degustace, jinak také ochutnávka, je aktivita, jejíž podstatou je zjišťování chutě různých nápojů a potravin. Nejčastěji se s tímto termínem setkáváme v oblasti vinařství, kde se degustuje víno. Degustátor, ochutnavač či sommelier je odborníkem v gastronomii, který je však často považován pouze za specialistu v oblasti ochutnávání vína, i když ve skutečnosti ochutnává i ostatní nápoje, jídla nebo potraviny.
Toto povolání vzniklo již začátkem 19. století a souvisí se vznikem vybraných restaurantů a velkých luxusních hotelů. Degustace je v současnosti označením pro ochutnávání vína, kombinací vín a různých pokrmů, dalších nápojů nebo delikátních pokrmů. Jeho hodnocení může být i značně subjektivní.


Co je to Degustace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Degustace. Co znamená odborný pojem Degustace z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Degustace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Degustace je v kategorii nápoje

Klíčová slova: nápoje, popis, Degustace, význam slova, slovo, informace, co znamená, formulace, vysvětlení, názvosloví, lexikon, wiki, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, nápoje


Pojem Degustace je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Degustace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Degustace neboli ochutnávka je činnost, při které se ochutnávají různé potraviny či nápoje. Mezi nejznámější patří degustace vín, při které víno degustuje tzv. sommelier (česky ochutnávač).

Degustrace piva

Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay
Malé skleničky s různými druhy piv připravené k degustaci. Autor: Rodrigo Rodrigo, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Degustace ve Wikizdrojích

Hledat termín Degustace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Degustace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Degustace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Degustace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Degustace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Degustace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Degustace? resp. jaký je význam slova Degustace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Degustace, odpověď na dotaz co je to Degustace?. Víte např. kdo to je Škrt? Znáte a víte kdo je Frikulín? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?