Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vkladní knížka. Co znamená odborný pojem Vkladní knížka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Vkladní knížka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vkladní knížka?

Knížka, respektive dokument vydaný peněžním ústavem. Eviduje, že byly na účet bankovní instituce složeny finanční prostředky v určité výši, dále se do ní zaznamenávají transakce související s účtem, tedy výběr hotovosti z účtu, ale také například připsání úroků. Pokud jde pouze o jednorázový vklad a nikoli pravidelné vkládání peněžních prostředků či výběry, není to vkladní knížka, ale pouze vkladní list. U nás patří vkladní knížky k nejstarší formě spoření. I v současnosti tento typ spoření nabízejí některé banky a spořitelny. Kdysi se jednalo o běžnou formu finančního produktu, dnes ale vkladní knížky vytlačily běžné účty, které nabízejí snazší možnost provádění operací včetně třeba internetového bankovnictví, a navíc není nutné chodit na pobočku. Dnes je populární hlavně dětská vkladní knížka, kdy zákonný zástupce spoří pro svoje dítě na jeho jméno. Existují různé druhy vkladních knížek. První je vkladní knížka na jméno, ze které může vybírat ten, na jehož jméno je uvedena. Další je vkladní knížka na doručitele, z níž si může nechat peníze vyplatit ten, kdo ji předloží. Vkladní knížky na doručitele ovšem byly zrušeny v roce 2003. Dále se vkladní knížky dělí na ty s výpovědní lhůtou a bez ní. Vyplácení peněz z vkladní knížky může být vázáno například sdělením hesla. Pokud jsou dodrženy určitá zákonem přesně stanovená pravidla, může výběr z vkladní knížky provést i někdo jiný než vkladatel. Většinou se vkladní knížky úročí 0,5-1 % ročně. Konkurenci vkladních knížek jsou také termínované vklady, které sice nabízejí vyšší úroky, ale zároveň podmínky pro disponování jsou složitější včetně velkých pokut při předčasných výběrech.


Výraz, termín, definice slova Vkladní knížka. Co znamená odborný pojem Vkladní knížka z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vkladní knížka můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vkladní knížka je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: význam, lexikon, formulace, definice, co znamená, heslo, definice pojmu, pojem, Vkladní knížka, termín, popis, názvosloví, synonymum, přesný význam, význam slova, co je to Vkladní knížka?, co to je, přesný výraz


Pojem Vkladní knížka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Vkladní knížka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Vkladní knížka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Vkladní knížka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Vkladní knížka ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Vkladní knížka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vkladní knížka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Vkladní knížka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vkladní knížka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Vkladní knížka? resp. jaký je význam slova Vkladní knížka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vkladní knížka, odpověď na dotaz co je to Vkladní knížka?. Víte např. kdo to je Drzoun? Znáte a víte kdo je Nadutec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.