Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vkladní knížka. Co znamená odborný pojem Vkladní knížka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Vkladní knížka? Význam slova

Co znamená termín Vkladní knížka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Knížka, respektive dokument vydaný peněžním ústavem. Eviduje, že byly na účet bankovní instituce složeny finanční prostředky v určité výši, dále se do ní zaznamenávají transakce související s účtem, tedy výběr hotovosti z účtu, ale také například připsání úroků. Pokud jde pouze o jednorázový vklad a nikoli pravidelné vkládání peněžních prostředků či výběry, není to vkladní knížka, ale pouze vkladní list. U nás patří vkladní knížky k nejstarší formě spoření. I v současnosti tento typ spoření nabízejí některé banky a spořitelny. Kdysi se jednalo o běžnou formu finančního produktu, dnes ale vkladní knížky vytlačily běžné účty, které nabízejí snazší možnost provádění operací včetně třeba internetového bankovnictví, a navíc není nutné chodit na pobočku. Dnes je populární hlavně dětská vkladní knížka, kdy zákonný zástupce spoří pro svoje dítě na jeho jméno. Existují různé druhy vkladních knížek. První je vkladní knížka na jméno, ze které může vybírat ten, na jehož jméno je uvedena. Další je vkladní knížka na doručitele, z níž si může nechat peníze vyplatit ten, kdo ji předloží. Vkladní knížky na doručitele ovšem byly zrušeny v roce 2003. Dále se vkladní knížky dělí na ty s výpovědní lhůtou a bez ní. Vyplácení peněz z vkladní knížky může být vázáno například sdělením hesla. Pokud jsou dodrženy určitá zákonem přesně stanovená pravidla, může výběr z vkladní knížky provést i někdo jiný než vkladatel. Většinou se vkladní knížky úročí 0,5-1 % ročně. Konkurenci vkladních knížek jsou také termínované vklady, které sice nabízejí vyšší úroky, ale zároveň podmínky pro disponování jsou složitější včetně velkých pokut při předčasných výběrech.


Co je to Vkladní knížka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vkladní knížka. Co znamená odborný pojem Vkladní knížka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vkladní knížka sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Vkladní knížka patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, definice, bankovnictví, význam, wiki, co to je, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, Vkladní knížka, význam pojmu, slovník, přesný význam, synonymum, bankovnictví, lexikon, termín, terminus technicus


Pojem Vkladní knížka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Vkladní knížka hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Vkladní knížka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Vkladní knížka ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vkladní knížka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vkladní knížka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Vkladní knížka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Vkladní knížka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vkladní knížka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vkladní knížka? resp. co znamená Vkladní knížka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vkladní knížka, odpověď na dotaz co je to Vkladní knížka?. Víte např. kdo to je Radikál? Znáte a víte kdo je Pravičák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.