Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vkladní knížka. Co znamená odborný pojem Vkladní knížka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Vkladní knížka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vkladní knížka

Knížka, respektive dokument vydaný peněžním ústavem. Eviduje, že byly na účet bankovní instituce složeny finanční prostředky v určité výši, dále se do ní zaznamenávají transakce související s účtem, tedy výběr hotovosti z účtu, ale také například připsání úroků. Pokud jde pouze o jednorázový vklad a nikoli pravidelné vkládání peněžních prostředků či výběry, není to vkladní knížka, ale pouze vkladní list. U nás patří vkladní knížky k nejstarší formě spoření. I v současnosti tento typ spoření nabízejí některé banky a spořitelny. Kdysi se jednalo o běžnou formu finančního produktu, dnes ale vkladní knížky vytlačily běžné účty, které nabízejí snazší možnost provádění operací včetně třeba internetového bankovnictví, a navíc není nutné chodit na pobočku. Dnes je populární hlavně dětská vkladní knížka, kdy zákonný zástupce spoří pro svoje dítě na jeho jméno. Existují různé druhy vkladních knížek. První je vkladní knížka na jméno, ze které může vybírat ten, na jehož jméno je uvedena. Další je vkladní knížka na doručitele, z níž si může nechat peníze vyplatit ten, kdo ji předloží. Vkladní knížky na doručitele ovšem byly zrušeny v roce 2003. Dále se vkladní knížky dělí na ty s výpovědní lhůtou a bez ní. Vyplácení peněz z vkladní knížky může být vázáno například sdělením hesla. Pokud jsou dodrženy určitá zákonem přesně stanovená pravidla, může výběr z vkladní knížky provést i někdo jiný než vkladatel. Většinou se vkladní knížky úročí 0,5-1 % ročně. Konkurenci vkladních knížek jsou také termínované vklady, které sice nabízejí vyšší úroky, ale zároveň podmínky pro disponování jsou složitější včetně velkých pokut při předčasných výběrech.


Výraz, termín, definice slova Vkladní knížka. Co znamená odborný pojem Vkladní knížka z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vkladní knížka? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vkladní knížka je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, slovník, formulace, definice, co znamená, Vkladní knížka, informace, odborné názvosloví, Bankovnictví, význam, termín, přesný význam, odborný výraz, Bankovnictví, co je to Vkladní knížka?, popis, slovo, význam pojmu


Pojem Vkladní knížka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Vkladní knížka na Youtube

Najít heslo Vkladní knížka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Vkladní knížka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vkladní knížka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Vkladní knížka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Vkladní knížka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vkladní knížka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vkladní knížka? resp. co je to Vkladní knížka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vkladní knížka, odpověď na dotaz co je to Vkladní knížka?. Víte např. kdo to je Recep Tayyip Erdogan? Znáte a víte kdo je Ťulpas? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.