Co je to?
Výraz, termín, definice slova Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Co je Archeologie?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Archeologie?

Archeologie je slovo složené z dvou slov řeckých, archaios a logos, starý a slovo či řeč. Archeologie je disciplína, která zkoumá dávná lidská společenství prostřednictvím původních zachovaných hmotných dokladů. K nim se mohou řadit výtvory člověka, nebi přírodní výtvory, jejichž vznik člověk ovlivnil.
Archeologie studuje minulost člověka i z doby, o které nejsou písemné záznamy. Spolupracuje i s některými dalšími disciplínami, například s antropologií, geologií a podobně.


Co je to Archeologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Archeologie můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Archeologie je v kategorii věda

Klíčová slova: slovník, heslo, přesný význam, definice, terminologie, synonymum, wiki, terminus technicus, význam, věda, informace, pojem, věda, vysvětlení, co je to Archeologie?, odborný výraz, formulace, význam pojmu


Pojem Archeologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Archeologie píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archeologie (z řečtiny: αρχαίος (archaios) = starý, λόγος (logos) = slovo, řeč) je věda studující minulé lidské společnosti prostřednictvím archeologických pramenů. Mezi ně patří lidské výtvory (artefakty), ale i zbytky přírodního původu, které byly člověkem neúmyslně ovlivněné (ekofakty). V kontrastu k historiografii se tudíž jedná o hmotné, nikoliv písemné prameny.

Archeologické nálezy

Archeologické nálezy, vykopávky patří k důležitým pramenům archeologie. Ilustrační fotografie. Autor: Thanasis Papazacharias, zdroj: Pixabay
Archeologické nálezy, vykopávky patří k důležitým pramenům archeologie. Ilustrační fotografie. Autor: Thanasis Papazacharias, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Archeologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Archeologie na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Archeologie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Archeologie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archeologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Archeologie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Archeologie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Archeologie? resp. jaký je význam slova Archeologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archeologie, odpověď na dotaz co je to Archeologie?. Víte např. kdo to je Pozér? Znáte a víte kdo je Iveta Bartošová? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, mikroskop a kádinky, archeologie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.