Co je to?
Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Co to je Archeologie? Význam slova

Co znamená termín Archeologie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Archeologie je slovo složené z dvou slov řeckých, archaios a logos, starý a slovo či řeč. Archeologie je disciplína, která zkoumá dávná lidská společenství prostřednictvím původních zachovaných hmotných dokladů. K nim se mohou řadit výtvory člověka, nebi přírodní výtvory, jejichž vznik člověk ovlivnil.
Archeologie studuje minulost člověka i z doby, o které nejsou písemné záznamy. Spolupracuje i s některými dalšími disciplínami, například s antropologií, geologií a podobně.


Co je to Archeologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Archeologie je v sekci Věda

Klíčová slova: lexikon, slovo, heslo, formulace, slovník, odborný výraz, informace, Věda, přesný výraz, popis, Archeologie, význam pojmu, definice, termín, wiki, pojem, synonymum, co znamená


Pojem Archeologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Archeologie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Archeologie (z řečtiny: αρχαίος (archaios) = starý, λόγος (logos) = slovo, řeč) je věda studující minulé lidské společnosti prostřednictvím archeologických pramenů. Mezi ně patří lidské výtvory (artefakty), ale i zbytky přírodního původu, které byly člověkem neúmyslně ovlivněné (ekofakty). V kontrastu k historiografii se tudíž jedná o hmotné, nikoliv písemné prameny.

Archeologické nálezy

Archeologické nálezy, vykopávky patří k důležitým pramenům archeologie. Ilustrační fotografie. Autor: Thanasis Papazacharias, zdroj: Pixabay
Archeologické nálezy, vykopávky patří k důležitým pramenům archeologie. Ilustrační fotografie. Autor: Thanasis Papazacharias, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Najít heslo Archeologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Archeologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Archeologie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archeologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Archeologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Archeologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Archeologie například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Archeologie? resp. co se skrývá pod slovem Archeologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archeologie, odpověď na dotaz co je to Archeologie?. Víte např. kdo to je Jack Frost? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Archeologie v jiné sekci než Věda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.