Co je to?
Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Co to je Archeologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Archeologie

Archeologie je slovo složené z dvou slov řeckých, archaios a logos, starý a slovo či řeč. Archeologie je disciplína, která zkoumá dávná lidská společenství prostřednictvím původních zachovaných hmotných dokladů. K nim se mohou řadit výtvory člověka, nebi přírodní výtvory, jejichž vznik člověk ovlivnil.
Archeologie studuje minulost člověka i z doby, o které nejsou písemné záznamy. Spolupracuje i s některými dalšími disciplínami, například s antropologií, geologií a podobně.


Co je to Archeologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Archeologie s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Archeologie patří do kategorie Věda

Klíčová slova: přesný výraz, význam, wiki, slovo, názvosloví, vysvětlení, Archeologie, termín, význam pojmu, lexikon, heslo, formulace, co to je, definice pojmu, pojem, definice, Věda, slovník


Pojem Archeologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Archeologie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archeologie (z řečtiny: αρχαίος (archaios) = starý, λόγος (logos) = slovo, řeč) je věda studující minulé lidské společnosti prostřednictvím archeologických pramenů. Mezi ně patří lidské výtvory (artefakty), ale i zbytky přírodního původu, které byly člověkem neúmyslně ovlivněné (ekofakty). V kontrastu k historiografii se tudíž jedná o hmotné, nikoliv písemné prameny.

Archeologické nálezy

Archeologické nálezy, vykopávky patří k důležitým pramenům archeologie. Ilustrační fotografie. Autor: Thanasis Papazacharias, zdroj: Pixabay
Archeologické nálezy, vykopávky patří k důležitým pramenům archeologie. Ilustrační fotografie. Autor: Thanasis Papazacharias, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Archeologie

Hledat termín Archeologie na Google.cz

Zkusit najít pojem Archeologie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Archeologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Archeologie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archeologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archeologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Archeologie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Archeologie? resp. jaký je přesný význam slova Archeologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archeologie, odpověď na dotaz co je to Archeologie?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Daniel Hůlka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.