Co je to?
Výraz, termín, definice slova Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Co je to Archeologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Archeologie?

Archeologie je slovo složené z dvou slov řeckých, archaios a logos, starý a slovo či řeč. Archeologie je disciplína, která zkoumá dávná lidská společenství prostřednictvím původních zachovaných hmotných dokladů. K nim se mohou řadit výtvory člověka, nebi přírodní výtvory, jejichž vznik člověk ovlivnil.
Archeologie studuje minulost člověka i z doby, o které nejsou písemné záznamy. Spolupracuje i s některými dalšími disciplínami, například s antropologií, geologií a podobně.


Co je to Archeologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Archeologie s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Archeologie se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: přesný význam, heslo, lexikon, pojem, wiki, názvosloví, termín, definice, slovník, význam slova, vysvětlení, co to je, věda, formulace, slovo, věda, terminologie, terminus technicus


Pojem Archeologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Archeologie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archeologie (z řečtiny: αρχαίος (archaios) = starý, λόγος (logos) = slovo, řeč) je věda studující minulé lidské společnosti prostřednictvím archeologických pramenů. Mezi ně patří lidské výtvory (artefakty), ale i zbytky přírodního původu, které byly člověkem neúmyslně ovlivněné (ekofakty). V kontrastu k historiografii se tudíž jedná o hmotné, nikoliv písemné prameny.

Archeologické nálezy

Archeologické nálezy, vykopávky patří k důležitým pramenům archeologie. Ilustrační fotografie. Autor: Thanasis Papazacharias, zdroj: Pixabay
Archeologické nálezy, vykopávky patří k důležitým pramenům archeologie. Ilustrační fotografie. Autor: Thanasis Papazacharias, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Archeologie v následujících vyhledávačích

Najít termín Archeologie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Archeologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Archeologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Archeologie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Archeologie na Google.cz

Najít heslo Archeologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Archeologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Archeologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Archeologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archeologie, odpověď na dotaz co je to Archeologie?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Jitka Molavcová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.