Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dezertní víno. Co znamená pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Co to je Dezertní víno? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dezertní víno?

Dezertní víno je druh vína, které má vyšší podíl alkoholu a cukru. Podíl obou složek může být v průběhu výroby uměle navyšován. Jako dezertní vína mohou být označovány různé druhy sladkých vín, například vermuty, likérová vína a další. Proto se jako dezertní víno označuje každé takové víno, které má vyšší obsah cukru a někdy i vyšší obsah alkoholu, což však není podmínkou.
Angličané označují pojmem dezertní víno taková sladká vína, která se servírují jako aperitiv. V USA jde o vína s obsahem alkoholu vyšším než 14 %. Dezertní vína bývají sladká, značně těžká a oblíbená jako aperitivy nebo jako vína podávaná k dezertům.


Co je to Dezertní víno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dezertní víno. Co znamená pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dezertní víno? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dezertní víno se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: co to je, terminologie, popis, přesný výraz, synonymum, význam slova, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, pojem, nápoje, vysvětlení, význam, definice, co je to Dezertní víno?, přesný význam, wiki


Pojem Dezertní víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dezertní víno?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dezertní víno je víno, které obsahuje vyšší podíl cukru či alkoholu. Cukr i alkohol může být uměle zvyšován během výroby.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dezertní víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Dezertní víno ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Dezertní víno na Youtube

Hledat pojem Dezertní víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Dezertní víno na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dezertní víno ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezertní víno například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Dezertní víno? resp. co znamená Dezertní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezertní víno, odpověď na dotaz co je to Dezertní víno?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Šógun? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.