Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dezertní víno. Co znamená pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Dezertní víno? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dezertní víno

Dezertní víno je druh vína, které má vyšší podíl alkoholu a cukru. Podíl obou složek může být v průběhu výroby uměle navyšován. Jako dezertní vína mohou být označovány různé druhy sladkých vín, například vermuty, likérová vína a další. Proto se jako dezertní víno označuje každé takové víno, které má vyšší obsah cukru a někdy i vyšší obsah alkoholu, což však není podmínkou.
Angličané označují pojmem dezertní víno taková sladká vína, která se servírují jako aperitiv. V USA jde o vína s obsahem alkoholu vyšším než 14 %. Dezertní vína bývají sladká, značně těžká a oblíbená jako aperitivy nebo jako vína podávaná k dezertům.


Co je to Dezertní víno? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dezertní víno. Co znamená pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dezertní víno? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dezertní víno je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, Nápoje, definice, pojem, heslo, informace, lexikon, slovník, definice pojmu, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, terminologie, co to je


Pojem Dezertní víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Dezertní víno?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dezertní víno je víno, které obsahuje vyšší podíl cukru či alkoholu. Cukr i alkohol může být uměle zvyšován během výroby.

Jiné zdroje informací o pojmu Dezertní víno

Najít heslo Dezertní víno ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dezertní víno ve Wikimedia Commons

Najít pojem Dezertní víno ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dezertní víno na Youtube

Hledat termín Dezertní víno ve Wikizdrojích

Hledat slovo Dezertní víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezertní víno například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dezertní víno? resp. co je to Dezertní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezertní víno, odpověď na dotaz co je to Dezertní víno?. Víte např. kdo to je Cyril Svoboda? Znáte a víte kdo je Cikán? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.