Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dezertní víno. Co znamená pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Dezertní víno? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dezertní víno

Dezertní víno je druh vína, které má vyšší podíl alkoholu a cukru. Podíl obou složek může být v průběhu výroby uměle navyšován. Jako dezertní vína mohou být označovány různé druhy sladkých vín, například vermuty, likérová vína a další. Proto se jako dezertní víno označuje každé takové víno, které má vyšší obsah cukru a někdy i vyšší obsah alkoholu, což však není podmínkou.
Angličané označují pojmem dezertní víno taková sladká vína, která se servírují jako aperitiv. V USA jde o vína s obsahem alkoholu vyšším než 14 %. Dezertní vína bývají sladká, značně těžká a oblíbená jako aperitivy nebo jako vína podávaná k dezertům.


Co je to Dezertní víno? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dezertní víno. Co znamená pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dezertní víno patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: definice, formulace, slovník, termín, odborný výraz, význam, Dezertní víno, terminus technicus, přesný význam, popis, co znamená, definice pojmu, Nápoje, význam slova, lexikon, pojem, význam pojmu, co je to Dezertní víno?


Pojem Dezertní víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Dezertní víno na Youtube

Vyhledat heslo Dezertní víno ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Dezertní víno ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dezertní víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dezertní víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Dezertní víno ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezertní víno například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dezertní víno? resp. co přesně označuje termín Dezertní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezertní víno, odpověď na dotaz co je to Dezertní víno?. Víte např. kdo to je Ichtyolog? Znáte a víte kdo je Rarášek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.