Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dezertní víno. Co znamená odborný pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Dezertní víno? Význam slova

Co znamená termín Dezertní víno? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dezertní víno je druh vína, které má vyšší podíl alkoholu a cukru. Podíl obou složek může být v průběhu výroby uměle navyšován. Jako dezertní vína mohou být označovány různé druhy sladkých vín, například vermuty, likérová vína a další. Proto se jako dezertní víno označuje každé takové víno, které má vyšší obsah cukru a někdy i vyšší obsah alkoholu, což však není podmínkou.
Angličané označují pojmem dezertní víno taková sladká vína, která se servírují jako aperitiv. V USA jde o vína s obsahem alkoholu vyšším než 14 %. Dezertní vína bývají sladká, značně těžká a oblíbená jako aperitivy nebo jako vína podávaná k dezertům.


Co je to Dezertní víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dezertní víno. Co znamená odborný pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dezertní víno? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Dezertní víno je v kategorii nápoje

Klíčová slova: lexikon, význam slova, termín, význam pojmu, terminologie, přesný výraz, odborný výraz, co to je, vysvětlení, odborné názvosloví, definice, popis, terminus technicus, názvosloví, Dezertní víno, informace, slovník, význam


Pojem Dezertní víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dezertní víno?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Dezertní víno je víno, které obsahuje vyšší podíl cukru či alkoholu. Cukr i alkohol může být uměle zvyšován během výroby.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Dezertní víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dezertní víno na Youtube

Zkusit najít slovo Dezertní víno na Google.cz

Najít výraz Dezertní víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Dezertní víno ve Wikizdrojích

Najít pojem Dezertní víno ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezertní víno například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Dezertní víno? resp. co přesně znamená slovo Dezertní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezertní víno, odpověď na dotaz co je to Dezertní víno?. Víte např. kdo to je Administrátor? Znáte a víte kdo je Aleš Valenta? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Dezertní víno i v jiných kategoriích (než nápoje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.