Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dezertní víno. Co znamená pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Dezertní víno? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dezertní víno

Dezertní víno je druh vína, které má vyšší podíl alkoholu a cukru. Podíl obou složek může být v průběhu výroby uměle navyšován. Jako dezertní vína mohou být označovány různé druhy sladkých vín, například vermuty, likérová vína a další. Proto se jako dezertní víno označuje každé takové víno, které má vyšší obsah cukru a někdy i vyšší obsah alkoholu, což však není podmínkou.
Angličané označují pojmem dezertní víno taková sladká vína, která se servírují jako aperitiv. V USA jde o vína s obsahem alkoholu vyšším než 14 %. Dezertní vína bývají sladká, značně těžká a oblíbená jako aperitivy nebo jako vína podávaná k dezertům.


Co je to Dezertní víno? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dezertní víno. Co znamená pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dezertní víno patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: Dezertní víno, vysvětlení, co znamená, terminologie, synonymum, slovník, terminus technicus, význam, formulace, definice, lexikon, odborný výraz, význam slova, názvosloví, pojem, odborné názvosloví, slovo, Nápoje


Pojem Dezertní víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dezertní víno? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dezertní víno je víno, které obsahuje vyšší podíl cukru či alkoholu. Cukr i alkohol může být uměle zvyšován během výroby.

Další informační zdroje o slovu Dezertní víno

Zkusit najít slovo Dezertní víno ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Dezertní víno na Google.cz

Vyhledat heslo Dezertní víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dezertní víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dezertní víno na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dezertní víno ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezertní víno například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dezertní víno? resp. co je to Dezertní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezertní víno, odpověď na dotaz co je to Dezertní víno?. Víte např. kdo to je Tomáš Baldýnský? Znáte a víte kdo je Rupert Murdoch? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dezertní víno i v jiných kategoriích (než Nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.