Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dezertní víno. Co znamená odborný pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Dezertní víno? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dezertní víno?

Dezertní víno je druh vína, které má vyšší podíl alkoholu a cukru. Podíl obou složek může být v průběhu výroby uměle navyšován. Jako dezertní vína mohou být označovány různé druhy sladkých vín, například vermuty, likérová vína a další. Proto se jako dezertní víno označuje každé takové víno, které má vyšší obsah cukru a někdy i vyšší obsah alkoholu, což však není podmínkou.
Angličané označují pojmem dezertní víno taková sladká vína, která se servírují jako aperitiv. V USA jde o vína s obsahem alkoholu vyšším než 14 %. Dezertní vína bývají sladká, značně těžká a oblíbená jako aperitivy nebo jako vína podávaná k dezertům.


Co je to Dezertní víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dezertní víno. Co znamená odborný pojem Dezertní víno z kategorie Nápoje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dezertní víno se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Dezertní víno se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: definice, terminologie, co znamená, nápoje, nápoje, přesný význam, odborné názvosloví, význam slova, pojem, wiki, slovník, slovo, informace, vysvětlení, co je to Dezertní víno?, heslo, popis, význam pojmu


Pojem Dezertní víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Dezertní víno dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dezertní víno je víno, které obsahuje vyšší podíl cukru či alkoholu. Cukr i alkohol může být uměle zvyšován během výroby.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Dezertní víno na Youtube

Najít pojem Dezertní víno ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Dezertní víno ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Dezertní víno ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Dezertní víno ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dezertní víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dezertní víno například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dezertní víno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dezertní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dezertní víno, odpověď na dotaz co je to Dezertní víno?. Víte např. kdo to je Jan Cibulka? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Dezertní víno hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.