Co je to?
Výraz, termín, definice slova Australská hypotéka. Co znamená odborný pojem Australská hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Australská hypotéka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Australská hypotéka?

Finanční produkt, který svým klientům poskytuje Hypoteční banka, a.s. Australská hypotéka je hypotéčním úvěrem, který má výpočet úrokové sazby degresivním způsobem. Znamená to, že jako klient banky při uzavření hypotéky získáte tím větší slevu na úrokové sazbě, čím více peněz si od ní půjčíte. Z logiky věci tedy vyplývá, že při uzavření australského hypotečního úvěru na vyšší částku splácíte na úrocích méně, máte nižší úrokovou sazbu. Z tohoto principu je odvozen také název této hypotéky, jedná se vlastně o systém splátek, který je proti standardnímu vzhůru nohama. Jde hypoteční úvěr pro fyzické i právnické osoby zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Většinou se zastavuje nemovitost, kterou tento úvěr zároveň financuje, nemusí to být ale vždy takto. Může být účelovým úvěrem na konkrétní nemovitost, ale také bezúčelovým určený na cokoliv. Hypoteční banka si nechala slovní spojení Australská hypotéka zapsat u Úřadu průmyslového vlastnictví v březnu roku 2013, s tím, že je platná již od 19.září 2012. Na podzim roku 2012 probíhala kampaň, další potom na konci ledna 2014. V angličtině pod pojmem Australian mortgage rozumíme flexibilní hypotéku, která umožňuje předčasné splacení.


Co je to Australská hypotéka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Australská hypotéka. Co znamená odborný pojem Australská hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Australská hypotéka se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: význam, slovo, bankovnictví, definice pojmu, popis, co je to Australská hypotéka?, co znamená, terminologie, definice, co to je, názvosloví, formulace, termín, význam pojmu, přesný význam, bankovnictví, lexikon, slovník


Pojem Australská hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Australská hypotéka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Australská hypotéka je specifický hypoteční úvěr, jenž se vyznačuje flexibilitou ve výši měsíčních splátek. Poprvé se objevila v Austrálii na počátku 90. let. Popularitu si flexibilní hypotéka získala především ve Spojených státech a Velké Británii v souvislosti s Americkou hypoteční krizí 2007. Klient má v případě zájmu možnost flexibilní hypotéku kdykoli předčasně splatit, změnit výši měsíčních splátek či požádat o jejich odklad. U standardních hypoték bývá naopak předčasné splacení či prodlení v platbách měsíčních splátek tvrdě sankcionováno.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Australská hypotéka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Australská hypotéka ve Wikislovníku

Najít termín Australská hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Australská hypotéka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Australská hypotéka ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Australská hypotéka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Australská hypotéka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Australská hypotéka? resp. co přesně označuje termín Australská hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Australská hypotéka, odpověď na dotaz co je to Australská hypotéka?. Víte např. kdo to je Jiří Macháček? Znáte a víte kdo je Cheater? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než bankovnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.