Co je to?
Definice výrazu, termínu Australská hypotéka. Co znamená odborný pojem Australská hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je Australská hypotéka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Australská hypotéka?

Finanční produkt, který svým klientům poskytuje Hypoteční banka, a.s. Australská hypotéka je hypotéčním úvěrem, který má výpočet úrokové sazby degresivním způsobem. Znamená to, že jako klient banky při uzavření hypotéky získáte tím větší slevu na úrokové sazbě, čím více peněz si od ní půjčíte. Z logiky věci tedy vyplývá, že při uzavření australského hypotečního úvěru na vyšší částku splácíte na úrocích méně, máte nižší úrokovou sazbu. Z tohoto principu je odvozen také název této hypotéky, jedná se vlastně o systém splátek, který je proti standardnímu vzhůru nohama. Jde hypoteční úvěr pro fyzické i právnické osoby zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Většinou se zastavuje nemovitost, kterou tento úvěr zároveň financuje, nemusí to být ale vždy takto. Může být účelovým úvěrem na konkrétní nemovitost, ale také bezúčelovým určený na cokoliv. Hypoteční banka si nechala slovní spojení Australská hypotéka zapsat u Úřadu průmyslového vlastnictví v březnu roku 2013, s tím, že je platná již od 19.září 2012. Na podzim roku 2012 probíhala kampaň, další potom na konci ledna 2014. V angličtině pod pojmem Australian mortgage rozumíme flexibilní hypotéku, která umožňuje předčasné splacení.


Co je to Australská hypotéka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Australská hypotéka. Co znamená odborný pojem Australská hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Australská hypotéka s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Australská hypotéka je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, pojem, význam slova, termín, definice, Australská hypotéka, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, informace, význam, názvosloví, wiki, co je to Australská hypotéka?, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Australská hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Australská hypotéka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Australská hypotéka je specifický hypoteční úvěr, jenž se vyznačuje flexibilitou ve výši měsíčních splátek. Poprvé se objevila v Austrálii na počátku 90. let. Popularitu si flexibilní hypotéka získala především ve Spojených státech a Velké Británii v souvislosti s Americkou hypoteční krizí 2007. Klient má v případě zájmu možnost flexibilní hypotéku kdykoli předčasně splatit, změnit výši měsíčních splátek či požádat o jejich odklad. U standardních hypoték bývá naopak předčasné splacení či prodlení v platbách měsíčních splátek tvrdě sankcionováno.

Pro další informace o termínu Australská hypotéka zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Australská hypotéka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Australská hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Australská hypotéka ve Wikislovníku

Najít pojem Australská hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Australská hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Australská hypotéka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Australská hypotéka například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Australská hypotéka? resp. co vlastně znamená slovo Australská hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Australská hypotéka, odpověď na dotaz co je to Australská hypotéka?. Víte např. kdo to je Neomarxista? Znáte a víte kdo je Lucie Borhyová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Australská hypotéka i v jiné kategorii než v bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.