Co je to?
Odborný výraz, definice slova Australská hypotéka. Co znamená slovo Australská hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je Australská hypotéka?

Co znamená termín Australská hypotéka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Finanční produkt, který svým klientům poskytuje Hypoteční banka, a.s. Australská hypotéka je hypotéčním úvěrem, který má výpočet úrokové sazby degresivním způsobem. Znamená to, že jako klient banky při uzavření hypotéky získáte tím větší slevu na úrokové sazbě, čím více peněz si od ní půjčíte. Z logiky věci tedy vyplývá, že při uzavření australského hypotečního úvěru na vyšší částku splácíte na úrocích méně, máte nižší úrokovou sazbu. Z tohoto principu je odvozen také název této hypotéky, jedná se vlastně o systém splátek, který je proti standardnímu vzhůru nohama. Jde hypoteční úvěr pro fyzické i právnické osoby zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Většinou se zastavuje nemovitost, kterou tento úvěr zároveň financuje, nemusí to být ale vždy takto. Může být účelovým úvěrem na konkrétní nemovitost, ale také bezúčelovým určený na cokoliv. Hypoteční banka si nechala slovní spojení Australská hypotéka zapsat u Úřadu průmyslového vlastnictví v březnu roku 2013, s tím, že je platná již od 19.září 2012. Na podzim roku 2012 probíhala kampaň, další potom na konci ledna 2014. V angličtině pod pojmem Australian mortgage rozumíme flexibilní hypotéku, která umožňuje předčasné splacení.


Co je to Australská hypotéka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Australská hypotéka. Co znamená slovo Australská hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Australská hypotéka) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Australská hypotéka patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, co je to Australská hypotéka?, definice pojmu, bankovnictví, názvosloví, slovo, popis, přesný význam, lexikon, formulace, význam pojmu, wiki, význam, heslo, bankovnictví, vysvětlení, informace


Pojem Australská hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Australská hypotéka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Australská hypotéka je specifický hypoteční úvěr, jenž se vyznačuje flexibilitou ve výši měsíčních splátek. Poprvé se objevila v Austrálii na počátku 90. let. Popularitu si flexibilní hypotéka získala především ve Spojených státech a Velké Británii v souvislosti s Americkou hypoteční krizí 2007. Klient má v případě zájmu možnost flexibilní hypotéku kdykoli předčasně splatit, změnit výši měsíčních splátek či požádat o jejich odklad. U standardních hypoték bývá naopak předčasné splacení či prodlení v platbách měsíčních splátek tvrdě sankcionováno.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Australská hypotéka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Australská hypotéka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Australská hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Australská hypotéka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Australská hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Australská hypotéka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Australská hypotéka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co je to Australská hypotéka? resp. co označuje slovo Australská hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Australská hypotéka, odpověď na dotaz co je to Australská hypotéka?. Víte např. kdo to je Rozvědčík? Znáte a víte kdo je Arnošt Goldflam? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Australská hypotéka v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.