Co je to?
Odborný výraz, definice slova Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Co je to Morbus perthes? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Morbus perthes?

Morbus perthes je jméno dětského onemocnění kyčelního kloubu. Při této nemoci se poruší prokrvení hlavy stehenní kosti a může dojít k její deformaci. Příčiny morbus perthes nejsou zcela jasné, postupně vedou k zástavě růstu hlavice a nekróze.
Onemocnění postihuje především věkovou skupinu 4 - 7 let. Začíná bolesti v tříslech, stehnech nebo kolenou, dítě kulhá a napadá na nohu. Potíže se postupně zhoršují, diagnostika se koná prostřednictvím RTG. Léčba je možná jak konzervativní, tak operační.


Co je to Morbus perthes? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Morbus perthes s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Morbus perthes patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, wiki, pojem, lexikon, Lékařství, heslo, synonymum, význam, informace, slovník, terminus technicus, termín, terminologie, význam pojmu, slovo, co znamená, popis


Pojem Morbus perthes je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Morbus perthes ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Morbus perthes na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Morbus perthes ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Morbus perthes na Google.cz

Zkusit najít slovo Morbus perthes ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Morbus perthes ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Morbus perthes například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Morbus perthes? resp. co znamená výraz Morbus perthes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morbus perthes, odpověď na dotaz co je to Morbus perthes?. Víte např. kdo to je Dalibor Dědek? Znáte a víte kdo je Dentální hygienistka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.