Co je to?
Výraz, termín, definice slova Morbus perthes. Co znamená odborný pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Co je to Morbus perthes? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Morbus perthes?

Morbus perthes je jméno dětského onemocnění kyčelního kloubu. Při této nemoci se poruší prokrvení hlavy stehenní kosti a může dojít k její deformaci. Příčiny morbus perthes nejsou zcela jasné, postupně vedou k zástavě růstu hlavice a nekróze.
Onemocnění postihuje především věkovou skupinu 4 - 7 let. Začíná bolesti v tříslech, stehnech nebo kolenou, dítě kulhá a napadá na nohu. Potíže se postupně zhoršují, diagnostika se koná prostřednictvím RTG. Léčba je možná jak konzervativní, tak operační.


Co je to Morbus perthes? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Morbus perthes. Co znamená odborný pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Morbus perthes sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Morbus perthes patří do sekce lékařství

Klíčová slova: definice, termín, význam slova, co znamená, formulace, synonymum, co to je, přesný výraz, slovo, informace, Morbus perthes, terminus technicus, definice pojmu, význam, slovník, názvosloví, lékařství, lexikon


Pojem Morbus perthes je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Morbus perthes ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Morbus perthes ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Morbus perthes ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Morbus perthes ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Morbus perthes ve Wikislovníku

Hledat slovo Morbus perthes ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Morbus perthes například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Morbus perthes? resp. jaký je přesný význam slova Morbus perthes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morbus perthes, odpověď na dotaz co je to Morbus perthes?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Gynekolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.