Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Co je Morbus perthes?

Co znamená pojem, definice termínu Morbus perthes?

Morbus perthes je jméno dětského onemocnění kyčelního kloubu. Při této nemoci se poruší prokrvení hlavy stehenní kosti a může dojít k její deformaci. Příčiny morbus perthes nejsou zcela jasné, postupně vedou k zástavě růstu hlavice a nekróze.
Onemocnění postihuje především věkovou skupinu 4 - 7 let. Začíná bolesti v tříslech, stehnech nebo kolenou, dítě kulhá a napadá na nohu. Potíže se postupně zhoršují, diagnostika se koná prostřednictvím RTG. Léčba je možná jak konzervativní, tak operační.


Co je to Morbus perthes? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Morbus perthes s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Morbus perthes se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, popis, terminologie, heslo, význam slova, slovo, co znamená, lexikon, terminus technicus, přesný význam, termín, formulace, informace, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, co je to Morbus perthes?, lékařství


Pojem Morbus perthes je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Morbus perthes v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Morbus perthes ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Morbus perthes ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Morbus perthes ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Morbus perthes ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Morbus perthes ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Morbus perthes ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Morbus perthes například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Morbus perthes? resp. jaký je význam slova Morbus perthes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morbus perthes, odpověď na dotaz co je to Morbus perthes?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Harry Truman? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Morbus perthes i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Nástroje, instrumentář, morbus perthes, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.