Co je to?
Odborný výraz, definice slova Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Co je to Morbus perthes? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Morbus perthes?

Morbus perthes je jméno dětského onemocnění kyčelního kloubu. Při této nemoci se poruší prokrvení hlavy stehenní kosti a může dojít k její deformaci. Příčiny morbus perthes nejsou zcela jasné, postupně vedou k zástavě růstu hlavice a nekróze.
Onemocnění postihuje především věkovou skupinu 4 - 7 let. Začíná bolesti v tříslech, stehnech nebo kolenou, dítě kulhá a napadá na nohu. Potíže se postupně zhoršují, diagnostika se koná prostřednictvím RTG. Léčba je možná jak konzervativní, tak operační.


Co je to Morbus perthes? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Morbus perthes. Co znamená pojem Morbus perthes z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Morbus perthes patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, pojem, význam pojmu, význam slova, definice pojmu, popis, formulace, Lékařství, co je to Morbus perthes?, vysvětlení, slovník, význam, Morbus perthes, definice, slovo, terminologie, wiki, synonymum


Pojem Morbus perthes je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Morbus perthes lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Morbus perthes ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Morbus perthes ve Wikislovníku

Hledat výraz Morbus perthes ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Morbus perthes ve Wikipedii

Vyhledat slovo Morbus perthes na Google.cz

Hledat termín Morbus perthes ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Morbus perthes například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Morbus perthes? resp. jaká je definice slova Morbus perthes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morbus perthes, odpověď na dotaz co je to Morbus perthes?. Víte např. kdo to je Nacionalista? Znáte a víte kdo je Manažer kvality? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Morbus perthes i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.