Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tanin. Co znamená odborný pojem Tanin z kategorie Chemie?

Co je to Tanin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tanin

Tanin neboli tříslovina je polyfenol rostlinného původu. Je příčinou srážení bílkovin. Má trpkou nebo hořkou chuť. Tanin se nachází v luštěninách, čaji, víně, dřevě nebo kůře, ořechových slupkách a podobně.
Lze ho použít pro léčbu hemoroidů, průjmu, k detoxikaci nebo ke zmírnění krvácení. Ve veterinární praxi je součástí výživových doplňků a antiparazitik. V chemii je užitečný při výrobě duběnkového inkoustu a detekci železa.


Co je to Tanin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tanin. Co znamená odborný pojem Tanin z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tanin patří do sekce Chemie

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, popis, názvosloví, slovo, co je to Tanin?, definice, definice pojmu, vysvětlení, informace, význam pojmu, terminus technicus, heslo, termín, co znamená, lexikon, Tanin, slovník


Pojem Tanin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tanin můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Taniny jsou sekundární metabolity rostlin patřící do skupiny polyfenolických látek, jejich molekulární hmotnost je v rozmezí 500-3000 g/mol. I přes svoji velkou molekulární hmotnost jsou rozpustné ve vodě. Fenolové skupiny tříslovin tvoří s bílkovinami nerozpustné komplexy. Třísloviny jsou hojně zastoupeny ve dvouděložných rostlinách čeledi růžovitých, bobovitých, rdesnovitých, vrbovitých, bukovitých, v jejich kořenech, listech, kůře a plodech. Zastoupení tříslovin v jednotlivých rostlinách se ovšem liší. Ve velké míře se nachází v kůře stromů, kde působí jako ochranná bariéra proti mikroorganismům. Předpokládá se, že zvýšená tvorba tříslovin v rostlině je způsob ochrany před infekcí, hmyzem a býložravci. Trpká, svíravá chuť je v dutině ústní dána interakcí proteinů slin s fenolovými sloučeninami. Trpkost je v ústech po konzumaci červeného vína, černého a zeleného čaje nebo nezralého ovoce, tedy potravin a nápojů obsahujících třísloviny, vnímána jako sucho a drsný pocit na jazyku.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Tanin ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Tanin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Tanin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tanin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Tanin na Google.cz

Najít slovo Tanin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tanin například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tanin? resp. co znamená slovo Tanin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tanin, odpověď na dotaz co je to Tanin?. Víte např. kdo to je Láma? Znáte a víte kdo je Šatnář? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.