Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tanin. Co znamená odborný pojem Tanin z kategorie Chemie?

Co je to Tanin? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tanin?

Tanin neboli tříslovina je polyfenol rostlinného původu. Je příčinou srážení bílkovin. Má trpkou nebo hořkou chuť. Tanin se nachází v luštěninách, čaji, víně, dřevě nebo kůře, ořechových slupkách a podobně.
Lze ho použít pro léčbu hemoroidů, průjmu, k detoxikaci nebo ke zmírnění krvácení. Ve veterinární praxi je součástí výživových doplňků a antiparazitik. V chemii je užitečný při výrobě duběnkového inkoustu a detekci železa.


Co je to Tanin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tanin. Co znamená odborný pojem Tanin z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tanin můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tanin je v sekci Chemie

Klíčová slova: slovník, slovo, definice, přesný výraz, vysvětlení, terminologie, Chemie, termín, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, definice pojmu, co je to Tanin?, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, informace, Tanin


Pojem Tanin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tanin? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Taniny jsou sekundární metabolity rostlin patřící do skupiny polyfenolických látek, jejich molekulární hmotnost je v rozmezí 500-3000 g/mol. I přes svoji velkou molekulární hmotnost jsou rozpustné ve vodě. Fenolové skupiny tříslovin tvoří s bílkovinami nerozpustné komplexy. Třísloviny jsou hojně zastoupeny ve dvouděložných rostlinách čeledi růžovitých, bobovitých, rdesnovitých, vrbovitých, bukovitých, v jejich kořenech, listech, kůře a plodech. Zastoupení tříslovin v jednotlivých rostlinách se ovšem liší. Ve velké míře se nachází v kůře stromů, kde působí jako ochranná bariéra proti mikroorganismům. Předpokládá se, že zvýšená tvorba tříslovin v rostlině je způsob ochrany před infekcí, hmyzem a býložravci. Trpká, svíravá chuť je v dutině ústní dána interakcí proteinů slin s fenolovými sloučeninami. Trpkost je v ústech po konzumaci červeného vína, černého a zeleného čaje nebo nezralého ovoce, tedy potravin a nápojů obsahujících třísloviny, vnímána jako sucho a drsný pocit na jazyku.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tanin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tanin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tanin na Youtube

Vyhledat výraz Tanin ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Tanin na Google.cz

Najít slovo Tanin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tanin například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tanin? resp. jaký je význam slova Tanin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tanin, odpověď na dotaz co je to Tanin?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Šíita? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.