Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hygge. Co znamená odborný pojem Hygge z kategorie Filozofie?

Co je to Hygge? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hygge?

Moderní pojem "hygge" pochází z dánštiny a označuje "skandinávský" životní styl. Pod tím si můžeme představit takový způsob života, kdy se vyhýbáme zbytečnému stresu, žijeme pohodově, snad až trochu požitkářsky. Nedá se to úplně jednoznačně definovat, jde o to žít tak, abychom se cítili příjemně, byli šťastní a neměli žádné výčitky svědomí z toho, že někdy myslíme jen na sebe (ve smyslu odpočinku a relaxace). Zkrátka je to další "trendy" módní pojem, jehož obsah je poněkud vágní.


Co je to Hygge? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hygge. Co znamená odborný pojem Hygge z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hygge? Pak se o ní podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Hygge patří do sekce filozofie

Klíčová slova: co to je, synonymum, filozofie, termín, Hygge, vysvětlení, slovo, definice, lexikon, význam, slovník, odborný výraz, formulace, terminologie, význam slova, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Hygge je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hygge?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hygge je dánské a norské slovo, vyjadřující pohodový přístup k životu, spjatý s pohodlným bydlením a uměním najít si něco krásného v každém okamžiku. Tento způsob života je často spojován s tím, že Dánové jsou podle výzkumů jedním z nejšťastnějších národů na světě. Najít něco výjimečného v každém okamžiku, vytvořit si příjemnou atmosféru i ve zdánlivě obyčejných všedních dnech, užívat si chvilky se svými blízkými a radovat se ze života – to se dá považovat za hygge. Hygge jako součást dánské kultury je fenomén, který se datuje do konce 20. století. Nyní se umění hygge vyučuje například v Londýně na Morley College.

Více informací o slovu Hygge doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Hygge ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Hygge na Google.cz

Vyhledat slovo Hygge ve Wikislovníku

Hledat heslo Hygge ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hygge ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Hygge ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hygge například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Hygge? resp. co znamená Hygge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hygge, odpověď na dotaz co je to Hygge?. Víte např. kdo to je Hana Holišová? Znáte a víte kdo je Kybergroomer? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je filozofie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?