Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hygge. Co znamená odborný pojem Hygge z kategorie Filozofie?

Co je to Hygge? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hygge?

Moderní pojem "hygge" pochází z dánštiny a označuje "skandinávský" životní styl. Pod tím si můžeme představit takový způsob života, kdy se vyhýbáme zbytečnému stresu, žijeme pohodově, snad až trochu požitkářsky. Nedá se to úplně jednoznačně definovat, jde o to žít tak, abychom se cítili příjemně, byli šťastní a neměli žádné výčitky svědomí z toho, že někdy myslíme jen na sebe (ve smyslu odpočinku a relaxace). Zkrátka je to další "trendy" módní pojem, jehož obsah je poněkud vágní.


Co je to Hygge? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hygge. Co znamená odborný pojem Hygge z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Hygge patří do sekce filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, heslo, slovo, slovník, informace, přesný význam, termín, popis, názvosloví, co je to Hygge?, terminologie, odborné názvosloví, lexikon, filozofie, synonymum, význam pojmu, definice


Pojem Hygge je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hygge?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hygge je dánské a norské slovo, vyjadřující pohodový přístup k životu, spjatý s pohodlným bydlením a uměním najít si něco krásného v každém okamžiku. Tento způsob života je často spojován s tím, že Dánové jsou podle výzkumů jedním z nejšťastnějších národů na světě. Najít něco výjimečného v každém okamžiku, vytvořit si příjemnou atmosféru i ve zdánlivě obyčejných všedních dnech, užívat si chvilky se svými blízkými a radovat se ze života – to se dá považovat za hygge. Hygge jako součást dánské kultury je fenomén, který se datuje do konce 20. století. Nyní se umění hygge vyučuje například v Londýně na Morley College.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hygge ve Wikimedia Commons

Najít pojem Hygge ve Wikizdrojích

Hledat heslo Hygge ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hygge na Youtube

Najít termín Hygge ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Hygge ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hygge například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hygge? resp. co označuje slovo Hygge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hygge, odpověď na dotaz co je to Hygge?. Víte např. kdo to je Signalista? Znáte a víte kdo je Dustin Hoffman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je filozofie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?