Co je to?
Definice výrazu Hygge. Co znamená odborný pojem Hygge z kategorie Filozofie?

Co to je Hygge? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hygge

Moderní pojem "hygge" pochází z dánštiny a označuje "skandinávský" životní styl. Pod tím si můžeme představit takový způsob života, kdy se vyhýbáme zbytečnému stresu, žijeme pohodově, snad až trochu požitkářsky. Nedá se to úplně jednoznačně definovat, jde o to žít tak, abychom se cítili příjemně, byli šťastní a neměli žádné výčitky svědomí z toho, že někdy myslíme jen na sebe (ve smyslu odpočinku a relaxace). Zkrátka je to další "trendy" módní pojem, jehož obsah je poněkud vágní.


Co je to Hygge? Význam slova, termín, Definice výrazu Hygge. Co znamená odborný pojem Hygge z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hygge je v sekci Filozofie

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, Filozofie, názvosloví, lexikon, synonymum, definice, formulace, slovo, terminus technicus, termín, Filozofie, přesný výraz, heslo, co znamená, terminologie, co je to Hygge?, wiki


Pojem Hygge je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hygge?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hygge je dánské a norské slovo, vyjadřující pohodový přístup k životu, spjatý s pohodlným bydlením a uměním najít si něco krásného v každém okamžiku. Tento způsob života je často spojován s tím, že Dánové jsou podle výzkumů jedním z nejšťastnějších národů na světě. Najít něco výjimečného v každém okamžiku, vytvořit si příjemnou atmosféru i ve zdánlivě obyčejných všedních dnech, užívat si chvilky se svými blízkými a radovat se ze života – to se dá považovat za hygge. Hygge jako součást dánské kultury je fenomén, který se datuje do konce 20. století. Nyní se umění hygge vyučuje například v Londýně na Morley College.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hygge v následujících zdrojích

Hledat výraz Hygge ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Hygge ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hygge ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hygge na Youtube

Zkusit najít heslo Hygge ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hygge ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hygge například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hygge? resp. co znamená slovo Hygge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hygge, odpověď na dotaz co je to Hygge?. Víte např. kdo to je Jiří Čunek? Znáte a víte kdo je Bača? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Hygge hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?