Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hygge. Co znamená pojem Hygge z kategorie Filozofie?

Co je Hygge? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hygge?

Moderní pojem "hygge" pochází z dánštiny a označuje "skandinávský" životní styl. Pod tím si můžeme představit takový způsob života, kdy se vyhýbáme zbytečnému stresu, žijeme pohodově, snad až trochu požitkářsky. Nedá se to úplně jednoznačně definovat, jde o to žít tak, abychom se cítili příjemně, byli šťastní a neměli žádné výčitky svědomí z toho, že někdy myslíme jen na sebe (ve smyslu odpočinku a relaxace). Zkrátka je to další "trendy" módní pojem, jehož obsah je poněkud vágní.


Co je to Hygge? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hygge. Co znamená pojem Hygge z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Hygge se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: filozofie, význam pojmu, wiki, vysvětlení, definice pojmu, co znamená, význam slova, synonymum, lexikon, přesný význam, pojem, definice, terminus technicus, Hygge, slovník, přesný výraz, termín, názvosloví


Pojem Hygge je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hygge? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hygge je dánské a norské slovo, vyjadřující pohodový přístup k životu, spjatý s pohodlným bydlením a uměním najít si něco krásného v každém okamžiku. Tento způsob života je často spojován s tím, že Dánové jsou podle výzkumů jedním z nejšťastnějších národů na světě. Najít něco výjimečného v každém okamžiku, vytvořit si příjemnou atmosféru i ve zdánlivě obyčejných všedních dnech, užívat si chvilky se svými blízkými a radovat se ze života – to se dá považovat za hygge. Hygge jako součást dánské kultury je fenomén, který se datuje do konce 20. století. Nyní se umění hygge vyučuje například v Londýně na Morley College.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hygge ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hygge na Youtube

Zkusit najít výraz Hygge ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Hygge ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Hygge ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Hygge ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hygge například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hygge? resp. co označuje slovo Hygge? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hygge, odpověď na dotaz co je to Hygge?. Víte např. kdo to je Tomáš Pitr? Znáte a víte kdo je Jude Law? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v filozofie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?