Co je to?
Výraz, termín, definice slova Er-forma. Co znamená odborný pojem Er-forma z kategorie Literatura?

Co je to Er-forma? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Er-forma?

Er-forma je název pocházející zčásti z němčiny-er se překládá jako on. Jde o pojmenování vyprávění ve třetí osobě. Vypravěč se k ději staví jako nezaujatá osoba.
Někdy se může zaměřovat na psychiku postav, jejich prožitky, stav mysli a někdy se tak může přiblížit vypravování v první osobě. Vypravěč v er-formě se označuje také jako autorský vypravěč.


Co je to Er-forma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Er-forma. Co znamená odborný pojem Er-forma z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Er-forma? s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Er-forma je v sekci literatura

Klíčová slova: wiki, terminologie, Er-forma, co znamená, definice, popis, lexikon, co to je, literatura, odborné názvosloví, význam pojmu, význam, formulace, názvosloví, pojem, slovo, terminus technicus, informace


Pojem Er-forma je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Er-forma můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Er-forma (er je německy on) je forma vypravování ve 3. osobě, v němž tzv. autorský vypravěč zaujímá postoj nezaujatého pozorovatele průběhu děje. Někdy také vypravěč er-formy zevrubně zaznamenává psychické prožívání postavy, stav jejího nitra a může se tak sbližovat s vypravěčem v 1. osobě – zároveň vyprávějícím i prožívajícím.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Er-forma ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Er-forma na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Er-forma ve Wikimedia Commons

Najít výraz Er-forma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Er-forma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Er-forma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Er-forma například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Er-forma? resp. co znamená výraz Er-forma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Er-forma, odpověď na dotaz co je to Er-forma?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Copywriter? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Er-forma v jiné sekci než literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.