Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Er-forma. Co znamená pojem Er-forma z kategorie Literatura?

Co to je Er-forma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Er-forma?

Er-forma je název pocházející zčásti z němčiny-er se překládá jako on. Jde o pojmenování vyprávění ve třetí osobě. Vypravěč se k ději staví jako nezaujatá osoba.
Někdy se může zaměřovat na psychiku postav, jejich prožitky, stav mysli a někdy se tak může přiblížit vypravování v první osobě. Vypravěč v er-formě se označuje také jako autorský vypravěč.


Co je to Er-forma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Er-forma. Co znamená pojem Er-forma z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Er-forma je v sekci Literatura

Klíčová slova: informace, co je to Er-forma?, definice, odborné názvosloví, terminologie, slovo, heslo, co to je, Literatura, odborný výraz, wiki, přesný význam, synonymum, pojem, význam pojmu, Literatura, Er-forma, význam slova


Pojem Er-forma je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Er-forma? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Er-forma (er je německy on) je forma vypravování ve 3. osobě, v němž tzv. autorský vypravěč zaujímá postoj nezaujatého pozorovatele průběhu děje. Někdy také vypravěč er-formy zevrubně zaznamenává psychické prožívání postavy, stav jejího nitra a může se tak sbližovat s vypravěčem v 1. osobě – zároveň vyprávějícím i prožívajícím.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Er-forma na Google.cz

Hledat videa s názvem Er-forma na Youtube

Najít výraz Er-forma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Er-forma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Er-forma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Er-forma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Er-forma například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Er-forma? resp. jaký je význam pojmu Er-forma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Er-forma, odpověď na dotaz co je to Er-forma?. Víte např. kdo to je Kustod? Znáte a víte kdo je Dacan? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.