Co je to?
Definice odborného termínu, slova Er-forma. Co znamená pojem Er-forma z kategorie Literatura?

Co je Er-forma? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Er-forma?

Er-forma je název pocházející zčásti z němčiny-er se překládá jako on. Jde o pojmenování vyprávění ve třetí osobě. Vypravěč se k ději staví jako nezaujatá osoba.
Někdy se může zaměřovat na psychiku postav, jejich prožitky, stav mysli a někdy se tak může přiblížit vypravování v první osobě. Vypravěč v er-formě se označuje také jako autorský vypravěč.


Co je to Er-forma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Er-forma. Co znamená pojem Er-forma z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Er-forma patří do sekce literatura

Klíčová slova: slovník, informace, definice, popis, co je to Er-forma?, slovo, přesný význam, literatura, význam, odborný výraz, termín, terminus technicus, synonymum, definice pojmu, wiki, názvosloví, co to je, pojem


Pojem Er-forma je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Er-forma? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Er-forma (er je německy on) je forma vypravování ve 3. osobě, v němž tzv. autorský vypravěč zaujímá postoj nezaujatého pozorovatele průběhu děje. Někdy také vypravěč er-formy zevrubně zaznamenává psychické prožívání postavy, stav jejího nitra a může se tak sbližovat s vypravěčem v 1. osobě – zároveň vyprávějícím i prožívajícím.

Další zdroje informací o slovu Er-forma

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Er-forma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Er-forma ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Er-forma na Youtube

Najít heslo Er-forma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Er-forma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Er-forma ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Er-forma například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Er-forma? resp. co přesně znamená slovo Er-forma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Er-forma, odpověď na dotaz co je to Er-forma?. Víte např. kdo to je Sylvester Stallone? Znáte a víte kdo je Primář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Er-forma i v jiné části webu než je kategorie literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.