Co je to?
Odborný výraz, definice slova Er-forma. Co znamená slovo Er-forma z kategorie Literatura?

Co je Er-forma?

Co znamená termín Er-forma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Er-forma je název pocházející zčásti z němčiny-er se překládá jako on. Jde o pojmenování vyprávění ve třetí osobě. Vypravěč se k ději staví jako nezaujatá osoba.
Někdy se může zaměřovat na psychiku postav, jejich prožitky, stav mysli a někdy se tak může přiblížit vypravování v první osobě. Vypravěč v er-formě se označuje také jako autorský vypravěč.


Co je to Er-forma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Er-forma. Co znamená slovo Er-forma z kategorie Literatura?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Er-forma) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Er-forma patří do kategorie literatura

Klíčová slova: literatura, lexikon, slovo, význam pojmu, popis, co je to Er-forma?, synonymum, heslo, Er-forma, termín, terminus technicus, wiki, vysvětlení, přesný význam, význam, terminologie, slovník, názvosloví


Pojem Er-forma je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Er-forma? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Er-forma (er je německy on) je forma vypravování ve 3. osobě, v němž tzv. autorský vypravěč zaujímá postoj nezaujatého pozorovatele průběhu děje. Někdy také vypravěč er-formy zevrubně zaznamenává psychické prožívání postavy, stav jejího nitra a může se tak sbližovat s vypravěčem v 1. osobě – zároveň vyprávějícím i prožívajícím.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Er-forma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Er-forma na Google.cz

Najít výraz Er-forma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Er-forma ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Er-forma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Er-forma ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Er-forma například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Er-forma? resp. jaký je význam slova Er-forma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Er-forma, odpověď na dotaz co je to Er-forma?. Víte např. kdo to je Mrňous? Znáte a víte kdo je Misogyn? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Er-forma i jinde než v sekci než v literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Číst knihy, er-forma, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.