Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oblévačka. Co znamená odborný pojem Oblévačka z kategorie Kultura?

Co je to Oblévačka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Oblévačka

Oblévačka je pojmenování lidového zvyku vztahujícího se k období Velikonoc. Jde o polévání dívek o Velikonočním pondělí. V dávných dobách šlo o pohanský způsob požehnání, později o žert a trest za neobdarování koledníků nebo neochotu dávat dar.
Jde o převážně venkovský zvyk, který se traduje na Slovensku i v Čechách, zvláště pak v oblasti severovýchodní Moravy. Zde je oblévačka označována jako šmerkust.

Co je to Oblévačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oblévačka. Co znamená odborný pojem Oblévačka z kategorie Kultura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Oblévačka patří do kategorie kultura

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, synonymum, kultura, kultura, co to je, co je to Oblévačka?, odborný výraz, informace, Oblévačka, definice, význam pojmu, definice pojmu, co znamená, význam, pojem


Pojem Oblévačka je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oblévačka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oblévačka znamená polévání děvčat na Velikonoční pondělí (Červené pondělí). Původně snad spolu s pomlázkou šlo o formu pohanského požehnání, později asi o žertovný trest za lakotu a neochotu obdarovávání obcházejících koledníků kraslicemi nebo jinými dary.

Více informací o pojmu Oblévačka lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Oblévačka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Oblévačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Oblévačka na Youtube

Najít výraz Oblévačka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oblévačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Oblévačka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oblévačka například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Oblévačka? resp. co znamená Oblévačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oblévačka, odpověď na dotaz co je to Oblévačka?. Víte např. kdo to je Brian Johnson? Znáte a víte kdo je Podruh? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Oblévačka hledat i v jiných kategoriích (než kultura) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.