Co je to?
Definice výrazu, termínu Oblévačka. Co znamená odborný pojem Oblévačka z kategorie Kultura?

Co je to Oblévačka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Oblévačka?

Oblévačka je pojmenování lidového zvyku vztahujícího se k období Velikonoc. Jde o polévání dívek o Velikonočním pondělí. V dávných dobách šlo o pohanský způsob požehnání, později o žert a trest za neobdarování koledníků nebo neochotu dávat dar.
Jde o převážně venkovský zvyk, který se traduje na Slovensku i v Čechách, zvláště pak v oblasti severovýchodní Moravy. Zde je oblévačka označována jako šmerkust.


Co je to Oblévačka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Oblévačka. Co znamená odborný pojem Oblévačka z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Oblévačka? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oblévačka se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: slovo, terminologie, synonymum, termín, co znamená, pojem, význam, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, význam slova, slovník, lexikon, definice, Oblévačka, formulace, co to je, odborné názvosloví


Pojem Oblévačka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Oblévačka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oblévačka ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Oblévačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Oblévačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Oblévačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Oblévačka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Oblévačka například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Oblévačka? resp. co přesně znamená slovo Oblévačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oblévačka, odpověď na dotaz co je to Oblévačka?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Freddie Mercury? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.