Co je to?
Definice výrazu, termínu Oblévačka. Co znamená odborný pojem Oblévačka z kategorie Kultura?

Co je to Oblévačka? Význam slova

Co znamená termín Oblévačka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Oblévačka je pojmenování lidového zvyku vztahujícího se k období Velikonoc. Jde o polévání dívek o Velikonočním pondělí. V dávných dobách šlo o pohanský způsob požehnání, později o žert a trest za neobdarování koledníků nebo neochotu dávat dar.
Jde o převážně venkovský zvyk, který se traduje na Slovensku i v Čechách, zvláště pak v oblasti severovýchodní Moravy. Zde je oblévačka označována jako šmerkust.


Co je to Oblévačka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Oblévačka. Co znamená odborný pojem Oblévačka z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Oblévačka doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oblévačka se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, vysvětlení, význam, názvosloví, terminologie, wiki, co to je, informace, Kultura, odborný výraz, co je to Oblévačka?, Kultura, formulace, definice, terminus technicus, termín, slovník


Pojem Oblévačka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Oblévačka můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oblévačka znamená polévání děvčat na Velikonoční pondělí (Červené pondělí). Původně snad spolu s pomlázkou šlo o formu pohanského požehnání, později asi o žertovný trest za lakotu a neochotu obdarovávání obcházejících koledníků kraslicemi nebo jinými dary.

Další informační zdroje o slovu Oblévačka

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oblévačka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Oblévačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Oblévačka na Youtube

Zkusit najít výraz Oblévačka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Oblévačka na Google.cz

Najít heslo Oblévačka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oblévačka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Oblévačka? resp. co to je Oblévačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oblévačka, odpověď na dotaz co je to Oblévačka?. Víte např. kdo to je Perfekcionalista? Znáte a víte kdo je Freddie Mercury? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.