Co je to?
Definice výrazu, termínu Oblévačka. Co znamená odborný pojem Oblévačka z kategorie Kultura?

Co je to Oblévačka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Oblévačka

Oblévačka je pojmenování lidového zvyku vztahujícího se k období Velikonoc. Jde o polévání dívek o Velikonočním pondělí. V dávných dobách šlo o pohanský způsob požehnání, později o žert a trest za neobdarování koledníků nebo neochotu dávat dar.
Jde o převážně venkovský zvyk, který se traduje na Slovensku i v Čechách, zvláště pak v oblasti severovýchodní Moravy. Zde je oblévačka označována jako šmerkust.

Co je to Oblévačka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Oblévačka. Co znamená odborný pojem Oblévačka z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Oblévačka s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oblévačka se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: informace, wiki, synonymum, význam, definice, definice pojmu, odborný výraz, formulace, termín, přesný význam, slovník, význam pojmu, pojem, přesný výraz, názvosloví, Oblévačka, význam slova, slovo


Pojem Oblévačka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Oblévačka můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Oblévačka znamená polévání děvčat na Velikonoční pondělí (Červené pondělí). Původně snad spolu s pomlázkou šlo o formu pohanského požehnání, později asi o žertovný trest za lakotu a neochotu obdarovávání obcházejících koledníků kraslicemi nebo jinými dary.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Oblévačka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oblévačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Oblévačka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Oblévačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Oblévačka ve Wikizdrojích

Hledat pojem Oblévačka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oblévačka například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Oblévačka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Oblévačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oblévačka, odpověď na dotaz co je to Oblévačka?. Víte např. kdo to je Hajný? Znáte a víte kdo je Havíř? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.