Co je to?
Definice výrazu Loftový byt. Co znamená odborný pojem Loftový byt z kategorie Stavebnictví?

Co to je Loftový byt? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Loftový byt?

Loft je termín pocházející z angličtiny a označuje podkrovní byt, to znamená, že se nachází bezprostředně pod střechou. Zmíněný prostor byl tradičně využíván jako půda pro skladování věcí, ale v poslední době jsou v módě právě podkrovní byty. Mají svá specifika, protože sešikmené stěny vyžadují jiný typ nábytku, vnitřního uspořádání, oken atd. Určitou nevýhodu může představovat nutnost dobré tepelné izolace, která brání tepelným únikům v zimě a naopak zamezuje přehřívání v létě. Součástí loftů jsou někdy trámy. Někdy podkroví slouží jako umělecký ateliér apod.

Loftový byt také může označovat byt vzniklý přestavbou průmyslové budovy (továrny, skladiště apod.). Loftový byt je v tomto případě tvořen jednou velkou místností, kterou lze pomocí příček upravit dle přání majitele.


Co je to Loftový byt? Význam slova, termín, Definice výrazu Loftový byt. Co znamená odborný pojem Loftový byt z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Loftový byt patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, Loftový byt, význam, význam slova, lexikon, slovo, heslo, Stavebnictví, pojem, co to je, názvosloví, terminologie, co znamená, terminus technicus, definice, wiki, vysvětlení


Pojem Loftový byt je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Loftový byt? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Loftové byty jsou byty, které jsou vestavěny do dříve průmyslových budov. Když se průmyslové stavby začnou přestavovat do podoby družstevních bytů, mohou se také nazývat družstevní lofty. Všeobecný výraz pro skladiště-do podoby loftu může být někdy používán právě pro toto přestavování budov do podoby loftových bytů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Loftový byt ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loftový byt ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Loftový byt na Youtube

Hledat termín Loftový byt ve Wikizdrojích

Najít heslo Loftový byt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Loftový byt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Loftový byt například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Loftový byt? resp. co označuje slovo Loftový byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loftový byt, odpověď na dotaz co je to Loftový byt?. Víte např. kdo to je Rihanna? Znáte a víte kdo je Martin Maxa? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.