Co je to?
Definice výrazu Loftový byt. Co znamená odborný pojem Loftový byt z kategorie Stavebnictví?

Co to je Loftový byt? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Loftový byt?

Loft je termín pocházející z angličtiny a označuje podkrovní byt, to znamená, že se nachází bezprostředně pod střechou. Zmíněný prostor byl tradičně využíván jako půda pro skladování věcí, ale v poslední době jsou v módě právě podkrovní byty. Mají svá specifika, protože sešikmené stěny vyžadují jiný typ nábytku, vnitřního uspořádání, oken atd. Určitou nevýhodu může představovat nutnost dobré tepelné izolace, která brání tepelným únikům v zimě a naopak zamezuje přehřívání v létě. Součástí loftů jsou někdy trámy. Někdy podkroví slouží jako umělecký ateliér apod.

Loftový byt také může označovat byt vzniklý přestavbou průmyslové budovy (továrny, skladiště apod.). Loftový byt je v tomto případě tvořen jednou velkou místností, kterou lze pomocí příček upravit dle přání majitele.


Co je to Loftový byt? Význam slova, termín, Definice výrazu Loftový byt. Co znamená odborný pojem Loftový byt z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Loftový byt doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Loftový byt se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: informace, slovník, co znamená, definice, termín, lexikon, vysvětlení, přesný význam, Stavebnictví, odborné názvosloví, synonymum, přesný výraz, wiki, co to je, heslo, význam pojmu, význam slova, definice pojmu


Pojem Loftový byt je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Loftový byt dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Loftové byty jsou byty, které jsou vestavěny do dříve průmyslových budov. Když se průmyslové stavby začnou přestavovat do podoby družstevních bytů, mohou se také nazývat družstevní lofty. Všeobecný výraz pro skladiště-do podoby loftu může být někdy používán právě pro toto přestavování budov do podoby loftových bytů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Loftový byt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Loftový byt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Loftový byt na Youtube

Hledat heslo Loftový byt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Loftový byt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Loftový byt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Loftový byt například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Loftový byt? resp. co to je Loftový byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loftový byt, odpověď na dotaz co je to Loftový byt?. Víte např. kdo to je Kuřbuřt? Znáte a víte kdo je Jan Svěrák? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Loftový byt v jiné sekci než Stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.