Co je to?
Definice výrazu Loftový byt. Co znamená odborný pojem Loftový byt z kategorie Stavebnictví?

Co to je Loftový byt? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Loftový byt?

Loft je termín pocházející z angličtiny a označuje podkrovní byt, to znamená, že se nachází bezprostředně pod střechou. Zmíněný prostor byl tradičně využíván jako půda pro skladování věcí, ale v poslední době jsou v módě právě podkrovní byty. Mají svá specifika, protože sešikmené stěny vyžadují jiný typ nábytku, vnitřního uspořádání, oken atd. Určitou nevýhodu může představovat nutnost dobré tepelné izolace, která brání tepelným únikům v zimě a naopak zamezuje přehřívání v létě. Součástí loftů jsou někdy trámy. Někdy podkroví slouží jako umělecký ateliér apod.

Loftový byt také může označovat byt vzniklý přestavbou průmyslové budovy (továrny, skladiště apod.). Loftový byt je v tomto případě tvořen jednou velkou místností, kterou lze pomocí příček upravit dle přání majitele.


Co je to Loftový byt? Význam slova, termín, Definice výrazu Loftový byt. Co znamená odborný pojem Loftový byt z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Loftový byt s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Loftový byt je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, informace, Stavebnictví, lexikon, formulace, definice pojmu, heslo, význam, pojem, Stavebnictví, vysvětlení, slovník, wiki, Loftový byt, slovo, terminologie, přesný výraz


Pojem Loftový byt je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Loftový byt?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Loftové byty jsou byty, které jsou vestavěny do dříve průmyslových budov. Když se průmyslové stavby začnou přestavovat do podoby družstevních bytů, mohou se také nazývat družstevní lofty. Všeobecný výraz pro skladiště-do podoby loftu může být někdy používán právě pro toto přestavování budov do podoby loftových bytů.

Jiné zdroje informací o pojmu Loftový byt

Najít pojem Loftový byt na Google.cz

Hledat videa s názvem Loftový byt na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loftový byt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Loftový byt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Loftový byt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Loftový byt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Loftový byt například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Loftový byt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Loftový byt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loftový byt, odpověď na dotaz co je to Loftový byt?. Víte např. kdo to je Metrosexuál? Znáte a víte kdo je František Ringo Čech? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.