Co je to?
Odborný výraz, definice slova Raspberry pi. Co znamená slovo Raspberry pi z kategorie Hardware?

Co je Raspberry pi? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Raspberry pi?

Raspberry pi je název jednodeskového počítače minimálních rozměrů, který vytvořila anglická nadace Raspberry pi Foundation v roce 2012. Nadace tak chtěla podpořit školní vyučování informatiky a chtěla ukázat studentům, jak se dají využít počítače při řízení dalších přístrojů, například domácích pomocníků. Počítač pracuje s operačním systémem raspbian. Tento minipočítač má desku plošných spojů, která velikostí připomíná platební kartu. Cena je minimální a lehce dostupná školákům i studentům, v korunách cca od 150 do 1600 Kč.
Název Raspberry pi je současně registrovanou ochrannou známkou. Počítač se dá přirovnat ke stolnímu počítači s velmi nízkým výkonem. Má vstup USB, přes který se dá připojit myš a klávesnice. Používat lze různé operační systémy, odpovídající verze Linux, RISC OS, Microsoft Windows. Počítač může sloužit i jako přehrávač hudby a videí, připojení k internetu nebo i pro vývoj aplikací. Raspberry pi se dále vyvíjí, v současnosti už jsou k dispozici 4 verze.


Co je to Raspberry pi? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Raspberry pi. Co znamená slovo Raspberry pi z kategorie Hardware?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Raspberry pi patří do kategorie hardware

Klíčová slova: význam slova, formulace, přesný význam, význam, Raspberry pi, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, popis, wiki, hardware, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, co je to Raspberry pi?, hardware


Pojem Raspberry pi je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Raspberry pi?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Raspberry Pi je malý jednodeskový počítač s deskou plošných spojů o velikosti zhruba platební karty. V roce 2012 byl vyvinut britskou nadací Raspberry Pi Foundantion s cílem podpořit výuku informatiky ve školách a seznámit studenty s tím, jak mohou počítače řídit různá zařízení (např. mikrovlnná trouba, automatická pračka). Primárním operačním systémem je Raspbian. Cena se v srpnu 2019 pohybuje v rozmezí 157–1 536 Kč (nejlevnější je Raspberry Pi Zero, nejdražší pak Raspberry Pi 4 Model B). Označení „Raspberry Pi“ je registrovanou ochrannou známkou, a proto mají podobně navržené počítače zdánlivě odvozené názvy (např. Banana Pi, Windows Iot)

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Raspberry pi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Raspberry pi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Raspberry pi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Raspberry pi ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Raspberry pi ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Raspberry pi na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Raspberry pi například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Raspberry pi? resp. co přesně znamená slovo Raspberry pi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Raspberry pi, odpověď na dotaz co je to Raspberry pi?. Víte např. kdo to je Živnostník? Znáte a víte kdo je Sergej Šojgu? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Raspberry pi i v jiné části webu než je kategorie hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.