Co je to?
Výraz, termín, definice slova Raspberry pi. Co znamená odborný pojem Raspberry pi z kategorie Hardware?

Co je to Raspberry pi? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Raspberry pi

Raspberry pi je název jednodeskového počítače minimálních rozměrů, který vytvořila anglická nadace Raspberry pi Foundation v roce 2012. Nadace tak chtěla podpořit školní vyučování informatiky a chtěla ukázat studentům, jak se dají využít počítače při řízení dalších přístrojů, například domácích pomocníků. Počítač pracuje s operačním systémem raspbian. Tento minipočítač má desku plošných spojů, která velikostí připomíná platební kartu. Cena je minimální a lehce dostupná školákům i studentům, v korunách cca od 150 do 1600 Kč.
Název Raspberry pi je současně registrovanou ochrannou známkou. Počítač se dá přirovnat ke stolnímu počítači s velmi nízkým výkonem. Má vstup USB, přes který se dá připojit myš a klávesnice. Používat lze různé operační systémy, odpovídající verze Linux, RISC OS, Microsoft Windows. Počítač může sloužit i jako přehrávač hudby a videí, připojení k internetu nebo i pro vývoj aplikací. Raspberry pi se dále vyvíjí, v současnosti už jsou k dispozici 4 verze.


Co je to Raspberry pi? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Raspberry pi. Co znamená odborný pojem Raspberry pi z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Raspberry pi doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Raspberry pi se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: popis, pojem, význam, hardware, synonymum, informace, wiki, přesný výraz, terminus technicus, heslo, slovo, lexikon, co je to Raspberry pi?, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, definice, Raspberry pi


Pojem Raspberry pi je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Raspberry pi?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Raspberry Pi je malý jednodeskový počítač s deskou plošných spojů o velikosti zhruba platební karty. V roce 2012 byl vyvinut britskou nadací Raspberry Pi Foundantion s cílem podpořit výuku informatiky ve školách a seznámit studenty s tím, jak mohou počítače řídit různá zařízení (např. mikrovlnná trouba, automatická pračka). Primárním operačním systémem je Raspbian. Cena se v srpnu 2019 pohybuje v rozmezí 157–1 536 Kč (nejlevnější je Raspberry Pi Zero, nejdražší pak Raspberry Pi 4 Model B). Označení „Raspberry Pi“ je registrovanou ochrannou známkou, a proto mají podobně navržené počítače zdánlivě odvozené názvy (např. Banana Pi, Windows Iot)

Hledejte pojem Raspberry pi v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Raspberry pi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Raspberry pi na Google.cz

Hledat videa s názvem Raspberry pi na Youtube

Najít heslo Raspberry pi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Raspberry pi ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Raspberry pi ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Raspberry pi například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Raspberry pi? resp. jaká je definice slova Raspberry pi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Raspberry pi, odpověď na dotaz co je to Raspberry pi?. Víte např. kdo to je Statistik? Znáte a víte kdo je Jiří Ovčáček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než hardware). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.