Co je to?
Definice výrazu, termínu Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Co je to Mosaz? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mosaz?

Mosaz je název pro slitinu zinku a mědi. Má dávnou historii, známa je již z období starověku, kdy však nebyla příliš rozšířena kvůli obtížné výrobě. Ta probíhala na dřevěném uhlí procesem žíhání mědi s oxidem zinečnatým. Ze zinku se stala pára, která se rozpouštěla v mědi.
Protože mosaz byla drahá, byla využívána na mince nebo jako materiál při výrobě šperků. Až v 18. století se produkce zjednodušila společným tavením mědi a zinku. Mosazi se využívá hlavně v průmyslu.


Co je to Mosaz? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mosaz doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mosaz se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, definice, slovník, přesný význam, co znamená, Materiály, terminologie, synonymum, co to je, wiki, pojem, co je to Mosaz?, Materiály, vysvětlení, lexikon, názvosloví, význam


Pojem Mosaz je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Mosaz?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mosaz je slitina mědi a zinku. Zvláštním druhem mosazi je tombak používaný k výrobě plášťů střel.
Mosaz se používá již od starověku (1000 př. n. l.), tehdy ale jen ve velmi omezeném množství, protože ji bylo těžké vyrobit. Vyráběla se žíháním mědi s oxidem zinečnatým na dřevěném uhlí. Zinek se vyredukoval jako pára a rozpouštěl se v mědi. Mosaz byla velmi drahá, používala se na výrobu mincí a šperků. Společným tavením zinku a mědi se ji podařilo vyrobit až roku 1781. Díky svým chemickým a fyzikálním vlastnostem se i dnes používá v mnoha průmyslových odvětvích.

Hledejte pojem Mosaz v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mosaz ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Mosaz ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Mosaz ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Mosaz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Mosaz ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mosaz ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mosaz například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Mosaz? resp. co znamená Mosaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mosaz, odpověď na dotaz co je to Mosaz?. Víte např. kdo to je Michael Phelps? Znáte a víte kdo je Božena Němcová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.