Co je to?
Definice výrazu, termínu Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Co je to Mosaz? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mosaz

Mosaz je název pro slitinu zinku a mědi. Má dávnou historii, známa je již z období starověku, kdy však nebyla příliš rozšířena kvůli obtížné výrobě. Ta probíhala na dřevěném uhlí procesem žíhání mědi s oxidem zinečnatým. Ze zinku se stala pára, která se rozpouštěla v mědi.
Protože mosaz byla drahá, byla využívána na mince nebo jako materiál při výrobě šperků. Až v 18. století se produkce zjednodušila společným tavením mědi a zinku. Mosazi se využívá hlavně v průmyslu.


Co je to Mosaz? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mosaz s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mosaz je v kategorii Materiály

Klíčová slova: heslo, wiki, odborný výraz, význam slova, formulace, terminologie, co je to Mosaz?, Materiály, přesný výraz, význam pojmu, co to je, popis, definice, termín, synonymum, význam, přesný význam, Materiály


Pojem Mosaz je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mosaz?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mosaz je slitina mědi a zinku. Zvláštním druhem mosazi je tombak používaný k výrobě plášťů střel.
Mosaz se používá již od starověku (1000 př. n. l.), tehdy ale jen ve velmi omezeném množství, protože ji bylo těžké vyrobit. Vyráběla se žíháním mědi s oxidem zinečnatým na dřevěném uhlí. Zinek se vyredukoval jako pára a rozpouštěl se v mědi. Mosaz byla velmi drahá, používala se na výrobu mincí a šperků. Společným tavením zinku a mědi se ji podařilo vyrobit až roku 1781. Díky svým chemickým a fyzikálním vlastnostem se i dnes používá v mnoha průmyslových odvětvích.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mosaz ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Mosaz ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Mosaz ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Mosaz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Mosaz na Google.cz

Najít slovo Mosaz ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mosaz například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mosaz? resp. co znamená slovo Mosaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mosaz, odpověď na dotaz co je to Mosaz?. Víte např. kdo to je Ester Janečková? Znáte a víte kdo je Božena Němcová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.