Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Co je to Mosaz? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mosaz?

Mosaz je název pro slitinu zinku a mědi. Má dávnou historii, známa je již z období starověku, kdy však nebyla příliš rozšířena kvůli obtížné výrobě. Ta probíhala na dřevěném uhlí procesem žíhání mědi s oxidem zinečnatým. Ze zinku se stala pára, která se rozpouštěla v mědi.
Protože mosaz byla drahá, byla využívána na mince nebo jako materiál při výrobě šperků. Až v 18. století se produkce zjednodušila společným tavením mědi a zinku. Mosazi se využívá hlavně v průmyslu.


Co je to Mosaz? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mosaz se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Mosaz se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, význam slova, termín, heslo, synonymum, materiály, lexikon, popis, slovo, názvosloví, formulace, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, co to je, vysvětlení, co je to Mosaz?


Pojem Mosaz je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Mosaz dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Mosaz je slitina mědi a zinku. Zvláštním druhem mosazi je tombak používaný k výrobě plášťů střel.
Mosaz se používá již od starověku (1000 př. n. l.), tehdy ale jen ve velmi omezeném množství, protože ji bylo těžké vyrobit. Vyráběla se žíháním mědi s oxidem zinečnatým na dřevěném uhlí. Zinek se vyredukoval jako pára a rozpouštěl se v mědi. Mosaz byla velmi drahá, používala se na výrobu mincí a šperků. Společným tavením zinku a mědi se ji podařilo vyrobit až roku 1781. Díky svým chemickým a fyzikálním vlastnostem se i dnes používá v mnoha průmyslových odvětvích.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mosaz ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Mosaz ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Mosaz ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Mosaz na Google.cz

Vyhledat pojem Mosaz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Mosaz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mosaz například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Mosaz? resp. co znamená Mosaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mosaz, odpověď na dotaz co je to Mosaz?. Víte např. kdo to je Martin Uhlíř? Znáte a víte kdo je Lucifer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Mosaz i v jiných kategoriích (než materiály). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.