Co je to?
Definice výrazu, termínu Krédo. Co znamená odborný pojem Krédo z kategorie Náboženství?

Co je to Krédo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Krédo?

Krédo původně znamenalo v křesťanství vyznání víry. Používá se v přeneseném smyslu jako zásada nebo životní přesvědčení. Slovo krédo pochází z latinského credo, tedy věřím. V křesťanském náboženství sloužilo krédo k přihlášení se k obsahu křesťanské víry. Těchto vyznání víry bylo několik a byl v nich stručně shrnut obsah církevní víry. Nejstarší kréda byla novozákonní a byla velice jednoduchá, pozdější vývoj přinesl různé spory a nutnost složitějších vyznání.


Co je to Krédo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Krédo. Co znamená odborný pojem Krédo z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Krédo patří do sekce náboženství

Klíčová slova: co je to Krédo?, terminologie, definice pojmu, slovník, odborné názvosloví, pojem, formulace, význam, definice, náboženství, slovo, popis, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, heslo, informace, wiki


Pojem Krédo je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Krédo?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Krédo (z lat. credo věřím) znamená vyznání víry, nejběžněji křesťanské vyznání víry a přeneseně i životní přesvědčení a zásady, např. osobní. Odpovídající řecký výraz je symbolon (σύμβολον, odtud lat. symbolum), což znamenalo "shrnutí", případně "shoda".

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Krédo na Google.cz

Najít heslo Krédo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Krédo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Krédo ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Krédo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Krédo ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Krédo například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Krédo? resp. jaká je definice termínu Krédo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krédo, odpověď na dotaz co je to Krédo?. Víte např. kdo to je Jiří Rusnok? Znáte a víte kdo je Glum? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.