Co je to?
Definice výrazu Krédo. Co znamená odborný pojem Krédo z kategorie Náboženství?

Co to je Krédo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Krédo?

Krédo původně znamenalo v křesťanství vyznání víry. Používá se v přeneseném smyslu jako zásada nebo životní přesvědčení. Slovo krédo pochází z latinského credo, tedy věřím. V křesťanském náboženství sloužilo krédo k přihlášení se k obsahu křesťanské víry. Těchto vyznání víry bylo několik a byl v nich stručně shrnut obsah církevní víry. Nejstarší kréda byla novozákonní a byla velice jednoduchá, pozdější vývoj přinesl různé spory a nutnost složitějších vyznání.


Co je to Krédo? Význam slova, termín, Definice výrazu Krédo. Co znamená odborný pojem Krédo z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Krédo s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krédo patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, co je to Krédo?, co to je, odborný výraz, synonymum, lexikon, termín, přesný výraz, slovník, slovo, co znamená, wiki, definice, pojem, formulace


Pojem Krédo je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Krédo dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krédo (z lat. credo věřím) znamená vyznání víry, nejběžněji křesťanské vyznání víry a přeneseně i životní přesvědčení a zásady, např. osobní. Odpovídající řecký výraz je symbolon (σύμβολον, odtud lat. symbolum), což znamenalo "shrnutí", případně "shoda".

Více informací o slovu Krédo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Krédo ve Wikizdrojích

Najít pojem Krédo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Krédo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Krédo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Krédo ve Wikislovníku

Hledat výraz Krédo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krédo například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Krédo? resp. co znamená výraz Krédo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krédo, odpověď na dotaz co je to Krédo?. Víte např. kdo to je Kapsář? Znáte a víte kdo je Tatiana Vilhelmová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.