Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Krédo. Co znamená pojem Krédo z kategorie Náboženství?

Co je Krédo?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krédo?

Krédo původně znamenalo v křesťanství vyznání víry. Používá se v přeneseném smyslu jako zásada nebo životní přesvědčení. Slovo krédo pochází z latinského credo, tedy věřím. V křesťanském náboženství sloužilo krédo k přihlášení se k obsahu křesťanské víry. Těchto vyznání víry bylo několik a byl v nich stručně shrnut obsah církevní víry. Nejstarší kréda byla novozákonní a byla velice jednoduchá, pozdější vývoj přinesl různé spory a nutnost složitějších vyznání.


Co je to Krédo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Krédo. Co znamená pojem Krédo z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Krédo se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, wiki, náboženství, Krédo, definice pojmu, terminologie, vysvětlení, význam, synonymum, odborný výraz, co to je, popis, názvosloví, přesný výraz, heslo, informace, odborné názvosloví


Pojem Krédo je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Krédo?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krédo (z lat. credo věřím) znamená vyznání víry, nejběžněji křesťanské vyznání víry a přeneseně i životní přesvědčení a zásady, např. osobní. Odpovídající řecký výraz je symbolon (σύμβολον, odtud lat. symbolum), což znamenalo "shrnutí", případně "shoda".

Další informační zdroje o slovu Krédo

Vyhledat termín Krédo na Google.cz

Najít termín Krédo ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Krédo ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Krédo na Google obrázcích

Hledat slovo Krédo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Krédo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Krédo například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Krédo? resp. co znamená výraz Krédo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krédo, odpověď na dotaz co je to Krédo?. Víte např. kdo to je Leoš Suchařípa? Znáte a víte kdo je Miroslav Mareš? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Krédo i v jiné sekci než v náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice bazén, krédo, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.