Co je to?
Výraz, termín, definice slova Černý pátek. Co znamená odborný pojem Černý pátek z kategorie Různé?

Co je Černý pátek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Černý pátek?

1. Někdy se lze setkat i s označením Černý čtvrtek. Je to narážka na 24. říjen 1929, kdy došlo ke krachu newyorské burzy. To mělo za následek hlubokou a vleklou krizi známou jako velká hospodářská krize.
2. V USA a v Kanadě se jako Černý pátek označuje den, kdy většina velkých obchodních řetězců zahajuje velké výprodeje zboží za výrazně snížené ceny. V 2011 se označení Černý pátek poprvé objevilo i v České republice a to díky společnosti Apple.

Co je to Černý pátek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Černý pátek. Co znamená odborný pojem Černý pátek z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Černý pátek sdílejte s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Černý pátek je v kategorii různé

Klíčová slova: slovo, přesný význam, heslo, terminologie, význam, synonymum, co je to Černý pátek?, termín, informace, Černý pátek, odborný výraz, co to je, různé, názvosloví, popis, slovník, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Černý pátek je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Černý pátek?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Výraz Černý pátek může znamenat:

♦ Černý pátek (1869) – hospodářská krize v USA po pádu tržní ceny zlata 24. září 1869
♦ Černý pátek (1873) – hospodářská krize v Rakousku-Uhersku 8. května 1873
♦ Černý pátek (1929) – počátek krachu na newyorské burze následující po propadu cen ve čtvrtek 24. října 1929 – největšího burzovního krachu v dějinách
♦ Černý pátek (nakupování) – každoroční zahájení období výprodejů velkých obchodních řetězců na konci listopadu

Hledejte výraz Černý pátek v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černý pátek ve Wikimedia Commons

Najít termín Černý pátek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Černý pátek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Černý pátek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Černý pátek na Youtube

Zkusit najít heslo Černý pátek ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý pátek například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Černý pátek? resp. co se skrývá pod slovem Černý pátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý pátek, odpověď na dotaz co je to Černý pátek?. Víte např. kdo to je Gejša? Znáte a víte kdo je Sanitář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než různé). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?