Co je to?
Definice výrazu, termínu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Co je Masopust? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Masopust

Masopust se slavil hlavně v minulosti, kdy se jednalo o poměrně důležitý křesťanský svátek. Zabíral období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou pak začíná postní období před Velikonocemi.
Vyvrcholením masopustu byla maškarní zábava, která probíhala většinou na masopustní úterý těsně před Popeleční středou. Pro vyznavače masopustu šlo hlavně o svátek spojený s hodováním, během něhož se bylo potřeba pořádně najíst, jelikož následoval poměrně dlouhý čtyřicetidenní půst.

Co je to Masopust? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Masopust? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Masopust je v kategorii kultura

Klíčová slova: informace, wiki, vysvětlení, co je to Masopust?, lexikon, definice pojmu, termín, co znamená, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, formulace, synonymum, kultura, význam, slovník, odborný výraz, pojem


Pojem Masopust je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Masopust? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Masopust ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Masopust ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Masopust na Youtube

Zkusit najít slovo Masopust ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Masopust ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Masopust ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Masopust například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Masopust? resp. co označuje slovo Masopust? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Masopust, odpověď na dotaz co je to Masopust?. Víte např. kdo to je Karel Kavina? Znáte a víte kdo je Jogín? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Masopust i v jiné sekci než je kategorie kultura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.