Co je to?
Definice výrazu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Co to je Masopust? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Masopust?

Masopust se slavil hlavně v minulosti, kdy se jednalo o poměrně důležitý křesťanský svátek. Zabíral období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou pak začíná postní období před Velikonocemi.
Vyvrcholením masopustu byla maškarní zábava, která probíhala většinou na masopustní úterý těsně před Popeleční středou. Pro vyznavače masopustu šlo hlavně o svátek spojený s hodováním, během něhož se bylo potřeba pořádně najíst, jelikož následoval poměrně dlouhý čtyřicetidenní půst.


Co je to Masopust? Význam slova, termín, Definice výrazu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Masopust? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Masopust patří do sekce Kultura

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, Masopust, význam pojmu, formulace, synonymum, terminologie, heslo, popis, lexikon, informace, co to je, co je to Masopust?, Kultura, Kultura, slovo, názvosloví, slovník


Pojem Masopust je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Masopust? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Masopust ve Wikislovníku

Najít termín Masopust ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Masopust ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Masopust ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Masopust ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Masopust ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Masopust například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Masopust? resp. co znamená slovo Masopust? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Masopust, odpověď na dotaz co je to Masopust?. Víte např. kdo to je Jana Bobošíková? Znáte a víte kdo je Auditor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.