Co je to?
Definice výrazu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Co to je Masopust? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Masopust?

Masopust se slavil hlavně v minulosti, kdy se jednalo o poměrně důležitý křesťanský svátek. Zabíral období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou pak začíná postní období před Velikonocemi.
Vyvrcholením masopustu byla maškarní zábava, která probíhala většinou na masopustní úterý těsně před Popeleční středou. Pro vyznavače masopustu šlo hlavně o svátek spojený s hodováním, během něhož se bylo potřeba pořádně najíst, jelikož následoval poměrně dlouhý čtyřicetidenní půst.


Co je to Masopust? Význam slova, termín, Definice výrazu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Masopust se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: co je to Masopust?, slovník, synonymum, heslo, Masopust, pojem, termín, wiki, co to je, názvosloví, terminologie, odborný výraz, lexikon, význam slova, informace, vysvětlení, přesný význam, slovo


Pojem Masopust je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Masopust? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Hledejte pojem Masopust v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Masopust ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Masopust ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Masopust ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Masopust ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Masopust na Google.cz

Zkusit najít heslo Masopust ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Masopust například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Masopust? resp. co vlastně znamená slovo Masopust? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Masopust, odpověď na dotaz co je to Masopust?. Víte např. kdo to je Samorost? Znáte a víte kdo je Auditor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.