Co je to?
Odborný výraz, definice slova Masopust. Co znamená slovo Masopust z kategorie Kultura?

Co je Masopust?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Masopust?

Masopust se slavil hlavně v minulosti, kdy se jednalo o poměrně důležitý křesťanský svátek. Zabíral období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou pak začíná postní období před Velikonocemi.
Vyvrcholením masopustu byla maškarní zábava, která probíhala většinou na masopustní úterý těsně před Popeleční středou. Pro vyznavače masopustu šlo hlavně o svátek spojený s hodováním, během něhož se bylo potřeba pořádně najíst, jelikož následoval poměrně dlouhý čtyřicetidenní půst.

Co je to Masopust? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Masopust. Co znamená slovo Masopust z kategorie Kultura?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Masopust s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Masopust patří do kategorie kultura

Klíčová slova: termín, popis, synonymum, odborný výraz, pojem, formulace, co je to Masopust?, heslo, co znamená, význam, názvosloví, slovo, Masopust, informace, přesný výraz, terminus technicus, definice, terminologie


Pojem Masopust je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Masopust? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Masopust ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Masopust ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Masopust ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Masopust ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Masopust ve Wikislovníku

Najít výraz Masopust na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Masopust například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Masopust? resp. co znamená Masopust? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Masopust, odpověď na dotaz co je to Masopust?. Víte např. kdo to je Houslista? Znáte a víte kdo je Jogín? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Masopust v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, socha, masopust, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.