Co je to?
Definice výrazu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Co to je Masopust? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Masopust?

Masopust se slavil hlavně v minulosti, kdy se jednalo o poměrně důležitý křesťanský svátek. Zabíral období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou pak začíná postní období před Velikonocemi.
Vyvrcholením masopustu byla maškarní zábava, která probíhala většinou na masopustní úterý těsně před Popeleční středou. Pro vyznavače masopustu šlo hlavně o svátek spojený s hodováním, během něhož se bylo potřeba pořádně najíst, jelikož následoval poměrně dlouhý čtyřicetidenní půst.


Co je to Masopust? Význam slova, termín, Definice výrazu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Masopust patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: informace, terminologie, heslo, popis, co to je, význam, odborné názvosloví, termín, Kultura, definice pojmu, pojem, slovo, Masopust, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, slovník, terminus technicus


Pojem Masopust je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Masopust? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Pro další informace o termínu Masopust zkuste tyto odkazy

Najít výraz Masopust ve Wikizdrojích

Hledat pojem Masopust ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Masopust ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Masopust ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Masopust na Youtube

Najít heslo Masopust na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Masopust například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Masopust? resp. jaký je přesný význam slova Masopust? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Masopust, odpověď na dotaz co je to Masopust?. Víte např. kdo to je Vladimir 518? Znáte a víte kdo je Auditor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.