Co je to?
Výraz, termín, definice slova MDF deska. Co znamená odborný pojem MDF deska z kategorie Materiály?

Co je to MDF deska? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu MDF deska

MDF deska ( Medium Density Fibreboards) je náhrada masivního dřeva, která může splňovat větší množství funkcí. Česky lze MDF desku označit jako polotvrdou dřevovláknitou desku. Využívá se nejvíce v nábytkířském průmyslu, kde se z MDF desek vyrábí nábytek, především jeho konstrukce nebo vnitřní členící prvky.
MDF deska se dále upravuje laminiváním, lakováním, dýhováním či pomocí rlzných frézek. MDF deska je pevná a dobře se upravuje na běžných dřevoobráběcích strojích, automatických výrobních linkách nebo ručně.


Co je to MDF deska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova MDF deska. Co znamená odborný pojem MDF deska z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín MDF deska? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem MDF deska se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: termín, terminus technicus, slovník, popis, vysvětlení, materiály, odborný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, informace, význam pojmu, wiki, formulace, co to je, význam, synonymum, slovo, definice


Pojem MDF deska je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín MDF deska? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polotvrdá dřevovláknitá deska (anglicky medium-density fibreboard, MDF) je multifunkční alternativou masivního dřeva. Používá se na konstrukce nábytků a vnitřního vybavení. Je vhodná pro povrchovou úpravu laminací, vysokotlakým laminátem, lakováním, dýhováním, frézováním v ploše i hraně.

Další zdroje informací

Najít termín MDF deska ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MDF deska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo MDF deska ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MDF deska ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo MDF deska na Google.cz

Zkusit najít termín MDF deska ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo MDF deska například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova MDF deska? resp. co označuje slovo MDF deska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MDF deska, odpověď na dotaz co je to MDF deska?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín MDF deska hledat i v jiných kategoriích (než materiály) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.