Co je to?
Definice výrazu Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Co to je Noční můra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Noční můra

Noční můra je jiný název pro takový sen, který děsí spícího člověka. Většinou se opakuje a spáč si ho pamatuje. Noční můra se objevuje v REM části spánku.
Často postihuje takové lidi, kteří za sebou mají traumatický zážitek. Trpí jimi jak dospělí, tak děti. Samo označení pochází z německého slova přízrak a takto byla noční můra také zobrazována – jako přízrak sedící spící osobě na hrudi a dusící ji.


Co je to Noční můra? Význam slova, termín, Definice výrazu Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Noční můra patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: význam, co znamená, Noční můra, termín, heslo, pojem, formulace, slovník, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, přesný význam, co to je, informace, terminus technicus, terminologie, synonymum, co je to Noční můra?


Pojem Noční můra je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Noční můra?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Noční můra se nazývá zlý sen, který sužuje spícího během noci. V lidové tradici ji zpodobňuje přízrak, který sedne spáči na hruď a ztěžuje mu tak spánek.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Noční můra ve Wikizdrojích

Najít výraz Noční můra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Noční můra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Noční můra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Noční můra na Youtube

Najít heslo Noční můra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Noční můra například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Noční můra? resp. jaký je význam slova Noční můra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noční můra, odpověď na dotaz co je to Noční můra?. Víte např. kdo to je Gynekolog? Znáte a víte kdo je Probošt? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?