Co je to?
Výraz, termín, definice slova Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Co je Noční můra? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Noční můra?

Noční můra je jiný název pro takový sen, který děsí spícího člověka. Většinou se opakuje a spáč si ho pamatuje. Noční můra se objevuje v REM části spánku.
Často postihuje takové lidi, kteří za sebou mají traumatický zážitek. Trpí jimi jak dospělí, tak děti. Samo označení pochází z německého slova přízrak a takto byla noční můra také zobrazována – jako přízrak sedící spící osobě na hrudi a dusící ji.


Co je to Noční můra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Noční můra sdílejte s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Noční můra je v kategorii psychologie

Klíčová slova: wiki, přesný význam, popis, význam slova, slovo, co znamená, psychologie, definice, termín, lexikon, psychologie, definice pojmu, co to je, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, heslo


Pojem Noční můra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Noční můra? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Noční můra se nazývá zlý sen, který sužuje spícího během noci. V lidové tradici ji zpodobňuje přízrak, který sedne spáči na hruď a ztěžuje mu tak spánek.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Noční můra ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Noční můra na Youtube

Najít výraz Noční můra na Google.cz

Vyhledat heslo Noční můra ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Noční můra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Noční můra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Noční můra například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Noční můra? resp. co se přesně ukrývá za slovem Noční můra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noční můra, odpověď na dotaz co je to Noční můra?. Víte např. kdo to je Sharon Stone? Znáte a víte kdo je Kim Čong-il? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?