Co je to?
Definice výrazu Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Co to je Noční můra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Noční můra

Noční můra je jiný název pro takový sen, který děsí spícího člověka. Většinou se opakuje a spáč si ho pamatuje. Noční můra se objevuje v REM části spánku.
Často postihuje takové lidi, kteří za sebou mají traumatický zážitek. Trpí jimi jak dospělí, tak děti. Samo označení pochází z německého slova přízrak a takto byla noční můra také zobrazována – jako přízrak sedící spící osobě na hrudi a dusící ji.


Co je to Noční můra? Význam slova, termín, Definice výrazu Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Noční můra se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, informace, Psychologie, co znamená, lexikon, Psychologie, co to je, odborné názvosloví, terminus technicus, heslo, význam pojmu, pojem, definice pojmu, Noční můra, definice, termín, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Noční můra je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Noční můra? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Noční můra se nazývá zlý sen, který sužuje spícího během noci. V lidové tradici ji zpodobňuje přízrak, který sedne spáči na hruď a ztěžuje mu tak spánek.

Pro více informací o heslu Noční můra zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Noční můra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Noční můra ve Wikimedia Commons

Hledat termín Noční můra ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Noční můra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Noční můra na Google.cz

Najít pojem Noční můra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Noční můra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Noční můra? resp. co označuje slovo Noční můra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noční můra, odpověď na dotaz co je to Noční můra?. Víte např. kdo to je Jan Sůra? Znáte a víte kdo je Probošt? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?