Co je to?
Výraz, termín, definice slova Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Co je Noční můra?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Noční můra?

Noční můra je jiný název pro takový sen, který děsí spícího člověka. Většinou se opakuje a spáč si ho pamatuje. Noční můra se objevuje v REM části spánku.
Často postihuje takové lidi, kteří za sebou mají traumatický zážitek. Trpí jimi jak dospělí, tak děti. Samo označení pochází z německého slova přízrak a takto byla noční můra také zobrazována – jako přízrak sedící spící osobě na hrudi a dusící ji.


Co je to Noční můra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Noční můra? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Noční můra je v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam, psychologie, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, pojem, co to je, terminus technicus, význam pojmu, přesný význam, formulace, co znamená, wiki, psychologie, termín, význam slova, informace, slovo


Pojem Noční můra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Noční můra? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Noční můra se nazývá zlý sen, který sužuje spícího během noci. V lidové tradici ji zpodobňuje přízrak, který sedne spáči na hruď a ztěžuje mu tak spánek.

Další informační zdroje o slovu Noční můra

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Noční můra ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Noční můra ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Noční můra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Noční můra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Noční můra na Google obrázcích

Hledat výraz Noční můra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Noční můra například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Noční můra? resp. co přesně označuje termín Noční můra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noční můra, odpověď na dotaz co je to Noční můra?. Víte např. kdo to je Jan Petráň? Znáte a víte kdo je Alexandr Lukašenko? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, čakry, noční můra, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?