Co je to?
Definice výrazu, termínu Národ. Co znamená odborný pojem Národ z kategorie Kultura?

Co je to Národ? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Národ?

Společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti, se označuje jako národ. Je nutné rozlišování mezi politickým a etnickým národem. Národní příslušnost se formuje na základě důležitých faktorů, hlavně geografických, politických, jazykových, ekonomických či náboženských. Pojem národ se často může překrývat s pojmem etnikum. Jedním z nejzásadnějších znaků národa bývá jazyk.

Co je to Národ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Národ. Co znamená odborný pojem Národ z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Národ s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Národ se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: definice, terminus technicus, odborný výraz, synonymum, kultura, význam pojmu, význam, Národ, přesný význam, slovník, co to je, lexikon, termín, heslo, definice pojmu, slovo, wiki, terminologie


Pojem Národ je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Národ? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Národ (latinsky natio) je společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti. Přesná a všeobecně uznávaná definice pojmu národ neexistuje. Jazykově pojem odpovídá narození (latinsky natio), tedy společnému místu či společným předkům. Tímto pojmem se v různých zemích a jazycích odlišují zcela rozdílné sociální organismy. Rozlišuje se tak zejména mezi politickým a etnickým národem.Etnický národ stojí primárně na sdíleném jazyku, dále pak na historii a kultuře - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří hovoří stejným jazykem, sdílejí stejnou historii a kulturu. Politický národ stojí na občanství - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří jsou teritoriálně soustředěni ve státě, jsou jeho občany a mají oprávnění účastnit se politiky a uplatňovat svou suverenitu.

Pro další informace o termínu Národ zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Národ ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Národ ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Národ ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Národ na Youtube

Hledat výraz Národ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Národ ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Národ například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Národ? resp. co to je Národ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národ, odpověď na dotaz co je to Národ?. Víte např. kdo to je Projektant? Znáte a víte kdo je Pedofil? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Národ hledat i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.