Co je to?
Definice odborného termínu, slova Národ. Co znamená pojem Národ z kategorie Kultura?

Co je to Národ? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Národ

Společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti, se označuje jako národ. Je nutné rozlišování mezi politickým a etnickým národem. Národní příslušnost se formuje na základě důležitých faktorů, hlavně geografických, politických, jazykových, ekonomických či náboženských. Pojem národ se často může překrývat s pojmem etnikum. Jedním z nejzásadnějších znaků národa bývá jazyk.

Co je to Národ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Národ. Co znamená pojem Národ z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Národ můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Národ je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, termín, definice pojmu, názvosloví, synonymum, význam slova, lexikon, pojem, informace, heslo, formulace, co to je, Kultura, terminus technicus, co znamená, slovo, přesný význam, přesný výraz


Pojem Národ je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Národ můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Národ (latinsky natio) je společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti. Přesná a všeobecně uznávaná definice pojmu národ neexistuje. Jazykově pojem odpovídá narození (latinsky natio), tedy společnému místu či společným předkům. Tímto pojmem se v různých zemích a jazycích odlišují zcela rozdílné sociální organismy. Rozlišuje se tak zejména mezi politickým a etnickým národem.Etnický národ stojí primárně na sdíleném jazyku, dále pak na historii a kultuře - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří hovoří stejným jazykem, sdílejí stejnou historii a kulturu. Politický národ stojí na občanství - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří jsou teritoriálně soustředěni ve státě, jsou jeho občany a mají oprávnění účastnit se politiky a uplatňovat svou suverenitu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Národ ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Národ ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Národ ve Wikislovníku

Najít termín Národ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Národ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Národ ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Národ například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Národ? resp. co vlastně znamená slovo Národ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národ, odpověď na dotaz co je to Národ?. Víte např. kdo to je Mikuláš? Znáte a víte kdo je Kaplan? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.