Co je to?
Definice odborného termínu, slova Národ. Co znamená pojem Národ z kategorie Kultura?

Co je to Národ? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Národ?

Společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti, se označuje jako národ. Je nutné rozlišování mezi politickým a etnickým národem. Národní příslušnost se formuje na základě důležitých faktorů, hlavně geografických, politických, jazykových, ekonomických či náboženských. Pojem národ se často může překrývat s pojmem etnikum. Jedním z nejzásadnějších znaků národa bývá jazyk.


Co je to Národ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Národ. Co znamená pojem Národ z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Národ můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Národ je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, definice, lexikon, význam, terminus technicus, přesný význam, slovník, synonymum, Národ, co je to Národ?, formulace, význam slova, termín, co to je, informace, wiki, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Národ je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Národ? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Národ (latinsky natio) je společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti. Přesná a všeobecně uznávaná definice pojmu národ neexistuje. Jazykově pojem odpovídá narození (latinsky natio), tedy společnému místu či společným předkům. Tímto pojmem se v různých zemích a jazycích odlišují zcela rozdílné sociální organismy. Rozlišuje se tak zejména mezi politickým a etnickým národem.Etnický národ stojí primárně na sdíleném jazyku, dále pak na historii a kultuře - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří hovoří stejným jazykem, sdílejí stejnou historii a kulturu. Politický národ stojí na občanství - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří jsou teritoriálně soustředěni ve státě, jsou jeho občany a mají oprávnění účastnit se politiky a uplatňovat svou suverenitu.

Další zdroje informací

Hledat termín Národ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Národ na Youtube

Hledat výraz Národ ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Národ ve Wikislovníku

Najít slovo Národ ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Národ ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Národ například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Národ? resp. co označuje slovo Národ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národ, odpověď na dotaz co je to Národ?. Víte např. kdo to je Bigamista? Znáte a víte kdo je Kastelán? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.