Co je to?
Definice odborného termínu, slova Národ. Co znamená pojem Národ z kategorie Kultura?

Co je Národ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Národ?

Společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti, se označuje jako národ. Je nutné rozlišování mezi politickým a etnickým národem. Národní příslušnost se formuje na základě důležitých faktorů, hlavně geografických, politických, jazykových, ekonomických či náboženských. Pojem národ se často může překrývat s pojmem etnikum. Jedním z nejzásadnějších znaků národa bývá jazyk.

Co je to Národ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Národ. Co znamená pojem Národ z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Národ sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Národ patří do sekce kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, kultura, terminus technicus, pojem, význam slova, synonymum, informace, odborný výraz, formulace, heslo, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, slovník, co to je, význam, definice pojmu, co znamená


Pojem Národ je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Národ? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Národ (latinsky natio) je společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti. Přesná a všeobecně uznávaná definice pojmu národ neexistuje. Jazykově pojem odpovídá narození (latinsky natio), tedy společnému místu či společným předkům. Tímto pojmem se v různých zemích a jazycích odlišují zcela rozdílné sociální organismy. Rozlišuje se tak zejména mezi politickým a etnickým národem.Etnický národ stojí primárně na sdíleném jazyku, dále pak na historii a kultuře - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří hovoří stejným jazykem, sdílejí stejnou historii a kulturu. Politický národ stojí na občanství - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří jsou teritoriálně soustředěni ve státě, jsou jeho občany a mají oprávnění účastnit se politiky a uplatňovat svou suverenitu.

Další informační zdroje o slovu Národ

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Národ ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Národ ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Národ na Google.cz

Hledat výraz Národ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Národ ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Národ na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Národ například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Národ? resp. co je to Národ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národ, odpověď na dotaz co je to Národ?. Víte např. kdo to je Sodomita? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.