Co je to?
Definice odborného termínu, slova Národ. Co znamená pojem Národ z kategorie Kultura?

Co je to Národ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Národ?

Společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti, se označuje jako národ. Je nutné rozlišování mezi politickým a etnickým národem. Národní příslušnost se formuje na základě důležitých faktorů, hlavně geografických, politických, jazykových, ekonomických či náboženských. Pojem národ se často může překrývat s pojmem etnikum. Jedním z nejzásadnějších znaků národa bývá jazyk.

Co je to Národ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Národ. Co znamená pojem Národ z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Národ? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Národ se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, přesný význam, lexikon, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, definice, terminologie, přesný výraz, co znamená, informace, formulace, popis, pojem, odborný výraz, Kultura, význam pojmu


Pojem Národ je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Národ?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Národ (latinsky natio) je společenství lidí, kteří se hlásí ke stejné národnosti. Přesná a všeobecně uznávaná definice pojmu národ neexistuje. Jazykově pojem odpovídá narození (latinsky natio), tedy společnému místu či společným předkům. Tímto pojmem se v různých zemích a jazycích odlišují zcela rozdílné sociální organismy. Rozlišuje se tak zejména mezi politickým a etnickým národem.Etnický národ stojí primárně na sdíleném jazyku, dále pak na historii a kultuře - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří hovoří stejným jazykem, sdílejí stejnou historii a kulturu. Politický národ stojí na občanství - za příslušníky národa jsou považováni všichni jedinci, kteří jsou teritoriálně soustředěni ve státě, jsou jeho občany a mají oprávnění účastnit se politiky a uplatňovat svou suverenitu.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Národ ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Národ na Youtube

Zkusit najít pojem Národ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Národ ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Národ na Google.cz

Vyhledat pojem Národ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Národ například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Národ? resp. co znamená Národ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národ, odpověď na dotaz co je to Národ?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Sketa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.