Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílé zlato. Co znamená odborný pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Co je to Bílé zlato? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bílé zlato

Bílé zlato je jeden z druhů barevného zlata. Bílé zlato je slitina, zlato je kombinováno nejčastěji s manganem, niklem, palladiem nebo s mědí, stříbrem a platinou. Podle použitého kovu se liší vlastnosti výsledného bílého zlata. Slitina s niklem je pevná a tvrdá, kombinace palladium a zlato je měkčí a ohebnější, slitiny s dalšími kovy jsou trvanlivější. Bílé zlato se nejčastěji využívá ve šperkařství, obvykle se bílé zlato skládá z 90 % zlata a 10% kovu. Čistota bílého zlata je vyjádřena v karátech.


Co je to Bílé zlato? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílé zlato. Co znamená odborný pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Bílé zlato můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Bílé zlato je v kategorii materiály

Klíčová slova: co je to Bílé zlato?, lexikon, terminologie, synonymum, pojem, informace, slovník, termín, materiály, definice pojmu, definice, význam pojmu, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, materiály, přesný výraz, Bílé zlato


Pojem Bílé zlato je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bílé zlato? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bílé zlato je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem. Stejně jako u žlutého zlata je čistota bílého zlata udávána v karátech.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Bílé zlato ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Bílé zlato ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Bílé zlato ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Bílé zlato ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bílé zlato ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílé zlato ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílé zlato například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice termínu Bílé zlato? resp. co je to Bílé zlato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílé zlato, odpověď na dotaz co je to Bílé zlato?. Víte např. kdo to je Stevie Nicks? Znáte a víte kdo je Vlasta Parkanová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.