Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Co to je Bílé zlato? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bílé zlato?

Bílé zlato je jeden z druhů barevného zlata. Bílé zlato je slitina, zlato je kombinováno nejčastěji s manganem, niklem, palladiem nebo s mědí, stříbrem a platinou. Podle použitého kovu se liší vlastnosti výsledného bílého zlata. Slitina s niklem je pevná a tvrdá, kombinace palladium a zlato je měkčí a ohebnější, slitiny s dalšími kovy jsou trvanlivější. Bílé zlato se nejčastěji využívá ve šperkařství, obvykle se bílé zlato skládá z 90 % zlata a 10% kovu. Čistota bílého zlata je vyjádřena v karátech.


Co je to Bílé zlato? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bílé zlato s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bílé zlato patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: slovník, Bílé zlato, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, co znamená, lexikon, popis, co to je, pojem, význam slova, význam, názvosloví, heslo, odborný výraz, terminologie, co je to Bílé zlato?, termín


Pojem Bílé zlato je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílé zlato? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílé zlato je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem. Stejně jako u žlutého zlata je čistota bílého zlata udávána v karátech.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílé zlato ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Bílé zlato ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Bílé zlato ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Bílé zlato ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Bílé zlato ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Bílé zlato ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílé zlato například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Bílé zlato? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bílé zlato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílé zlato, odpověď na dotaz co je to Bílé zlato?. Víte např. kdo to je Glum? Znáte a víte kdo je Vlasta Parkanová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.