Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bílé zlato. Co znamená slovo Bílé zlato z kategorie Materiály?

Co je Bílé zlato? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bílé zlato?

Bílé zlato je jeden z druhů barevného zlata. Bílé zlato je slitina, zlato je kombinováno nejčastěji s manganem, niklem, palladiem nebo s mědí, stříbrem a platinou. Podle použitého kovu se liší vlastnosti výsledného bílého zlata. Slitina s niklem je pevná a tvrdá, kombinace palladium a zlato je měkčí a ohebnější, slitiny s dalšími kovy jsou trvanlivější. Bílé zlato se nejčastěji využívá ve šperkařství, obvykle se bílé zlato skládá z 90 % zlata a 10 % kovu. Čistota bílého zlata je vyjádřena v karátech.


Co je to Bílé zlato? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bílé zlato. Co znamená slovo Bílé zlato z kategorie Materiály?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Bílé zlato patří do kategorie materiály

Klíčová slova: co to je, materiály, popis, synonymum, terminus technicus, význam pojmu, wiki, Bílé zlato, termín, formulace, přesný význam, vysvětlení, definice, odborný výraz, význam slova, význam, definice pojmu, heslo


Pojem Bílé zlato je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bílé zlato? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílé zlato je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem. Stejně jako u žlutého zlata je čistota bílého zlata udávána v karátech.

Pro více informací o heslu Bílé zlato zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Bílé zlato na Google.cz

Zkusit najít termín Bílé zlato ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Bílé zlato ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Bílé zlato ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Bílé zlato na Youtube

Zkusit najít frázi Bílé zlato ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílé zlato například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Bílé zlato? resp. co znamená výraz Bílé zlato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílé zlato, odpověď na dotaz co je to Bílé zlato?. Víte např. kdo to je Řiťopich? Znáte a víte kdo je Robert Fico? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Bílé zlato hledat i v jiných kategoriích (než materiály). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.