Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Co to je Bílé zlato? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bílé zlato?

Bílé zlato je jeden z druhů barevného zlata. Bílé zlato je slitina, zlato je kombinováno nejčastěji s manganem, niklem, palladiem nebo s mědí, stříbrem a platinou. Podle použitého kovu se liší vlastnosti výsledného bílého zlata. Slitina s niklem je pevná a tvrdá, kombinace palladium a zlato je měkčí a ohebnější, slitiny s dalšími kovy jsou trvanlivější. Bílé zlato se nejčastěji využívá ve šperkařství, obvykle se bílé zlato skládá z 90 % zlata a 10% kovu. Čistota bílého zlata je vyjádřena v karátech.


Co je to Bílé zlato? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bílé zlato? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bílé zlato je v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, synonymum, přesný význam, Materiály, význam pojmu, co je to Bílé zlato?, heslo, co to je, Materiály, co znamená, názvosloví, wiki, lexikon, terminus technicus, slovník, definice, odborné názvosloví


Pojem Bílé zlato je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bílé zlato píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bílé zlato je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem. Stejně jako u žlutého zlata je čistota bílého zlata udávána v karátech.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Bílé zlato ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bílé zlato na Youtube

Hledat výraz Bílé zlato ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílé zlato ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Bílé zlato na Google.cz

Najít výraz Bílé zlato ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílé zlato například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bílé zlato? resp. jaká je definice slova Bílé zlato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílé zlato, odpověď na dotaz co je to Bílé zlato?. Víte např. kdo to je Nihilista? Znáte a víte kdo je Jaromír Nohavica? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Bílé zlato hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.