Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Co to je Bílé zlato? Význam slova

Co znamená termín Bílé zlato? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bílé zlato je jeden z druhů barevného zlata. Bílé zlato je slitina, zlato je kombinováno nejčastěji s manganem, niklem, palladiem nebo s mědí, stříbrem a platinou. Podle použitého kovu se liší vlastnosti výsledného bílého zlata. Slitina s niklem je pevná a tvrdá, kombinace palladium a zlato je měkčí a ohebnější, slitiny s dalšími kovy jsou trvanlivější. Bílé zlato se nejčastěji využívá ve šperkařství, obvykle se bílé zlato skládá z 90 % zlata a 10% kovu. Čistota bílého zlata je vyjádřena v karátech.


Co je to Bílé zlato? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Bílé zlato) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bílé zlato patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: vysvětlení, Bílé zlato, formulace, wiki, co je to Bílé zlato?, pojem, slovník, heslo, definice, význam pojmu, Materiály, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, lexikon, terminologie, význam, popis


Pojem Bílé zlato je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bílé zlato můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílé zlato je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem. Stejně jako u žlutého zlata je čistota bílého zlata udávána v karátech.

Další informační zdroje o slovu Bílé zlato

Hledat výraz Bílé zlato ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílé zlato ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Bílé zlato ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Bílé zlato na Google.cz

Vyhledat výraz Bílé zlato ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Bílé zlato ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílé zlato například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bílé zlato? resp. co to je Bílé zlato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílé zlato, odpověď na dotaz co je to Bílé zlato?. Víte např. kdo to je Archanděl Michael? Znáte a víte kdo je Zdeněk Škromach? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.