Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Co to je Bílé zlato? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bílé zlato?

Bílé zlato je jeden z druhů barevného zlata. Bílé zlato je slitina, zlato je kombinováno nejčastěji s manganem, niklem, palladiem nebo s mědí, stříbrem a platinou. Podle použitého kovu se liší vlastnosti výsledného bílého zlata. Slitina s niklem je pevná a tvrdá, kombinace palladium a zlato je měkčí a ohebnější, slitiny s dalšími kovy jsou trvanlivější. Bílé zlato se nejčastěji využívá ve šperkařství, obvykle se bílé zlato skládá z 90 % zlata a 10% kovu. Čistota bílého zlata je vyjádřena v karátech.


Co je to Bílé zlato? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bílé zlato s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bílé zlato se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: heslo, lexikon, terminus technicus, co znamená, názvosloví, přesný výraz, Bílé zlato, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, význam slova, pojem, synonymum, co to je, wiki, termín, definice, význam pojmu


Pojem Bílé zlato je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bílé zlato? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bílé zlato je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem. Stejně jako u žlutého zlata je čistota bílého zlata udávána v karátech.

Více informací o pojmu Bílé zlato lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Bílé zlato ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Bílé zlato ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bílé zlato na Youtube

Hledat termín Bílé zlato na Google.cz

Zkusit najít výraz Bílé zlato ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Bílé zlato ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílé zlato například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bílé zlato? resp. co přesně označuje termín Bílé zlato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílé zlato, odpověď na dotaz co je to Bílé zlato?. Víte např. kdo to je Pavel Poc? Znáte a víte kdo je Zdeněk Škromach? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.