Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Co je to Bílé zlato? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bílé zlato?

Bílé zlato je jeden z druhů barevného zlata. Bílé zlato je slitina, zlato je kombinováno nejčastěji s manganem, niklem, palladiem nebo s mědí, stříbrem a platinou. Podle použitého kovu se liší vlastnosti výsledného bílého zlata. Slitina s niklem je pevná a tvrdá, kombinace palladium a zlato je měkčí a ohebnější, slitiny s dalšími kovy jsou trvanlivější. Bílé zlato se nejčastěji využívá ve šperkařství, obvykle se bílé zlato skládá z 90 % zlata a 10 % kovu. Čistota bílého zlata je vyjádřena v karátech.


Co je to Bílé zlato? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bílé zlato. Co znamená pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bílé zlato doporučujeme sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Bílé zlato se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: informace, názvosloví, odborný výraz, přesný význam, Bílé zlato, definice, slovník, co to je, lexikon, heslo, co je to Bílé zlato?, pojem, význam slova, materiály, formulace, co znamená, význam, terminus technicus


Pojem Bílé zlato je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bílé zlato?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílé zlato je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem. Stejně jako u žlutého zlata je čistota bílého zlata udávána v karátech.

Více informací o slovu Bílé zlato doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Bílé zlato ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílé zlato ve Wikimedia Commons

Najít výraz Bílé zlato ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Bílé zlato ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Bílé zlato ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bílé zlato ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílé zlato například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bílé zlato? resp. co vlastně znamená slovo Bílé zlato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílé zlato, odpověď na dotaz co je to Bílé zlato?. Víte např. kdo to je Karel IV? Znáte a víte kdo je Barbora Seidlová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.