Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílé zlato. Co znamená odborný pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Co je to Bílé zlato? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bílé zlato

Bílé zlato je jeden z druhů barevného zlata. Bílé zlato je slitina, zlato je kombinováno nejčastěji s manganem, niklem, palladiem nebo s mědí, stříbrem a platinou. Podle použitého kovu se liší vlastnosti výsledného bílého zlata. Slitina s niklem je pevná a tvrdá, kombinace palladium a zlato je měkčí a ohebnější, slitiny s dalšími kovy jsou trvanlivější. Bílé zlato se nejčastěji využívá ve šperkařství, obvykle se bílé zlato skládá z 90 % zlata a 10% kovu. Čistota bílého zlata je vyjádřena v karátech.


Co je to Bílé zlato? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílé zlato. Co znamená odborný pojem Bílé zlato z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bílé zlato? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Bílé zlato je v kategorii materiály

Klíčová slova: formulace, co je to Bílé zlato?, co znamená, materiály, slovník, popis, terminologie, heslo, význam, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, wiki, přesný výraz, materiály, definice, slovo, odborný výraz


Pojem Bílé zlato je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílé zlato? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílé zlato je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem. Stejně jako u žlutého zlata je čistota bílého zlata udávána v karátech.

Další informační zdroje o slovu Bílé zlato

Hledat heslo Bílé zlato na Google.cz

Vyhledat slovo Bílé zlato ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Bílé zlato ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílé zlato ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bílé zlato ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Bílé zlato ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílé zlato například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Bílé zlato? resp. jaká je definice termínu Bílé zlato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílé zlato, odpověď na dotaz co je to Bílé zlato?. Víte např. kdo to je Ekolog? Znáte a víte kdo je Šárka Grossová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.