Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Devítiocasá kočka?

Devítiocasá kočka je označení pro zvláštní druh biče. Ten se používal v případě těžkých tělesných trestů. Byl využíván především armádou Spojeného království a britským Královským námořnictvem. Mrskání devítiocasou kočkou ukládaly i soudy v Británii a jiných zemích jako formu tělesného trestu. Tento bič se skládá z devíti lanek z bavlny. Ta jsou na konci opatřena uzlíky. Ty jsou tam proto, aby rozedřely kůži a zesílily bolest.
Název biče je odvozen ze způsobu spletení lanek. Tři lanka se splétají do tenkých provazců, tenké provazce pak také po třech do hlavního provazce. Jeho konec se pak rozplete na jednotlivá lanka. Devítiocasá kočka mže mít více variant, označení se používá i pro biče s různým počtem lanek.


Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Devítiocasá kočka se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, Devítiocasá kočka, definice pojmu, formulace, terminologie, přesný výraz, informace, Nástroje, termín, popis, názvosloví, slovník, synonymum, přesný význam, odborný výraz, heslo, pojem


Pojem Devítiocasá kočka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Devítiocasá kočka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Devítiocasá kočka je druh biče, který byl původně sestrojen pro těžší tělesné trestání, konkrétně u britského Královského námořnictva a v Armádě Spojeného království. Tento bič se používal také pro soudně ukládané tělesné tresty v Británii a některých dalších státech.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Devítiocasá kočka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devítiocasá kočka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Devítiocasá kočka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Devítiocasá kočka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Devítiocasá kočka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Devítiocasá kočka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Devítiocasá kočka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Devítiocasá kočka? resp. co se skrývá pod slovem Devítiocasá kočka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devítiocasá kočka, odpověď na dotaz co je to Devítiocasá kočka?. Víte např. kdo to je Grázl? Znáte a víte kdo je Daniel Nekonečný? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.