Co je to?
Definice výrazu, termínu Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Devítiocasá kočka?

Devítiocasá kočka je označení pro zvláštní druh biče. Ten se používal v případě těžkých tělesných trestů. Byl využíván především armádou Spojeného království a britským Královským námořnictvem. Mrskání devítiocasou kočkou ukládaly i soudy v Británii a jiných zemích jako formu tělesného trestu. Tento bič se skládá z devíti lanek z bavlny. Ta jsou na konci opatřena uzlíky. Ty jsou tam proto, aby rozedřely kůži a zesílily bolest.
Název biče je odvozen ze způsobu spletení lanek. Tři lanka se splétají do tenkých provazců, tenké provazce pak také po třech do hlavního provazce. Jeho konec se pak rozplete na jednotlivá lanka. Devítiocasá kočka může mít více variant, označení se používá i pro biče s různým počtem lanek.


Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Devítiocasá kočka s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Devítiocasá kočka se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, popis, význam slova, co to je, wiki, co znamená, termín, Devítiocasá kočka, slovník, terminus technicus, slovo, nástroje, odborné názvosloví, pojem, názvosloví, informace, přesný význam


Pojem Devítiocasá kočka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Devítiocasá kočka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Devítiocasá kočka je druh biče, který byl původně sestrojen pro těžší tělesné trestání, konkrétně u britského Královského námořnictva a v Armádě Spojeného království. Tento bič se používal také pro soudně ukládané tělesné tresty v Británii a některých dalších státech.

Pro více informací o heslu Devítiocasá kočka zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Devítiocasá kočka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Devítiocasá kočka na Youtube

Hledat slovo Devítiocasá kočka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Devítiocasá kočka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Devítiocasá kočka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devítiocasá kočka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Devítiocasá kočka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Devítiocasá kočka? resp. jaký je význam slova Devítiocasá kočka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devítiocasá kočka, odpověď na dotaz co je to Devítiocasá kočka?. Víte např. kdo to je Kateřina Veliká? Znáte a víte kdo je Trubadúr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.