Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Devítiocasá kočka?

Devítiocasá kočka je označení pro zvláštní druh biče. Ten se používal v případě těžkých tělesných trestů. Byl využíván především armádou Spojeného království a britským Královským námořnictvem. Mrskání devítiocasou kočkou ukládaly i soudy v Británii a jiných zemích jako formu tělesného trestu. Tento bič se skládá z devíti lanek z bavlny. Ta jsou na konci opatřena uzlíky. Ty jsou tam proto, aby rozedřely kůži a zesílily bolest.
Název biče je odvozen ze způsobu spletení lanek. Tři lanka se splétají do tenkých provazců, tenké provazce pak také po třech do hlavního provazce. Jeho konec se pak rozplete na jednotlivá lanka. Devítiocasá kočka mže mít více variant, označení se používá i pro biče s různým počtem lanek.


Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Devítiocasá kočka je v sekci Nástroje

Klíčová slova: význam, přesný význam, slovník, co znamená, Nástroje, význam slova, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, Nástroje, popis, význam pojmu, odborný výraz, terminologie, wiki, definice, Devítiocasá kočka, co to je


Pojem Devítiocasá kočka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devítiocasá kočka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Devítiocasá kočka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Devítiocasá kočka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Devítiocasá kočka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devítiocasá kočka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Devítiocasá kočka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Devítiocasá kočka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Devítiocasá kočka? resp. jaký je význam pojmu Devítiocasá kočka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devítiocasá kočka, odpověď na dotaz co je to Devítiocasá kočka?. Víte např. kdo to je Chalífa? Znáte a víte kdo je Supervizor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.