Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Devítiocasá kočka?

Devítiocasá kočka je označení pro zvláštní druh biče. Ten se používal v případě těžkých tělesných trestů. Byl využíván především armádou Spojeného království a britským Královským námořnictvem. Mrskání devítiocasou kočkou ukládaly i soudy v Británii a jiných zemích jako formu tělesného trestu. Tento bič se skládá z devíti lanek z bavlny. Ta jsou na konci opatřena uzlíky. Ty jsou tam proto, aby rozedřely kůži a zesílily bolest.
Název biče je odvozen ze způsobu spletení lanek. Tři lanka se splétají do tenkých provazců, tenké provazce pak také po třech do hlavního provazce. Jeho konec se pak rozplete na jednotlivá lanka. Devítiocasá kočka může mít více variant, označení se používá i pro biče s různým počtem lanek.


Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Devítiocasá kočka? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Devítiocasá kočka se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: lexikon, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je, Devítiocasá kočka, definice, názvosloví, pojem, formulace, informace, přesný výraz, popis, terminologie, slovo, nástroje, význam slova, slovník


Pojem Devítiocasá kočka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Devítiocasá kočka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Devítiocasá kočka je druh biče, který byl původně sestrojen pro těžší tělesné trestání, konkrétně u britského Královského námořnictva a v Armádě Spojeného království. Tento bič se používal také pro soudně ukládané tělesné tresty v Británii a některých dalších státech.

Zkuste zjistit více informací o slovu Devítiocasá kočka v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devítiocasá kočka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Devítiocasá kočka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Devítiocasá kočka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Devítiocasá kočka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Devítiocasá kočka na Youtube

Zkusit najít termín Devítiocasá kočka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Devítiocasá kočka například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Devítiocasá kočka? resp. jaká je definice termínu Devítiocasá kočka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devítiocasá kočka, odpověď na dotaz co je to Devítiocasá kočka?. Víte např. kdo to je Synovec? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.