Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Devítiocasá kočka?

Devítiocasá kočka je označení pro zvláštní druh biče. Ten se používal v případě těžkých tělesných trestů. Byl využíván především armádou Spojeného království a britským Královským námořnictvem. Mrskání devítiocasou kočkou ukládaly i soudy v Británii a jiných zemích jako formu tělesného trestu. Tento bič se skládá z devíti lanek z bavlny. Ta jsou na konci opatřena uzlíky. Ty jsou tam proto, aby rozedřely kůži a zesílily bolest.
Název biče je odvozen ze způsobu spletení lanek. Tři lanka se splétají do tenkých provazců, tenké provazce pak také po třech do hlavního provazce. Jeho konec se pak rozplete na jednotlivá lanka. Devítiocasá kočka mže mít více variant, označení se používá i pro biče s různým počtem lanek.


Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devítiocasá kočka. Co znamená odborný pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Devítiocasá kočka) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Devítiocasá kočka patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, co znamená, heslo, Nástroje, význam pojmu, Nástroje, termín, pojem, lexikon, popis, definice, odborný výraz, terminologie, Devítiocasá kočka, formulace, synonymum, slovo


Pojem Devítiocasá kočka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Devítiocasá kočka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Devítiocasá kočka je druh biče, který byl původně sestrojen pro těžší tělesné trestání, konkrétně u britského Královského námořnictva a v Armádě Spojeného království. Tento bič se používal také pro soudně ukládané tělesné tresty v Británii a některých dalších státech.

Další zdroje informací o slovu Devítiocasá kočka

Zkusit najít heslo Devítiocasá kočka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Devítiocasá kočka na Google.cz

Hledat pojem Devítiocasá kočka ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Devítiocasá kočka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devítiocasá kočka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Devítiocasá kočka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Devítiocasá kočka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Devítiocasá kočka? resp. co je to Devítiocasá kočka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devítiocasá kočka, odpověď na dotaz co je to Devítiocasá kočka?. Víte např. kdo to je Alzheimer? Znáte a víte kdo je Kristýna Leichtová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Devítiocasá kočka hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.