Co je to?
Definice odborného termínu, slova Devítiocasá kočka. Co znamená pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Co je Devítiocasá kočka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Devítiocasá kočka

Devítiocasá kočka je označení pro zvláštní druh biče. Ten se používal v případě těžkých tělesných trestů. Byl využíván především armádou Spojeného království a britským Královským námořnictvem. Mrskání devítiocasou kočkou ukládaly i soudy v Británii a jiných zemích jako formu tělesného trestu. Tento bič se skládá z devíti lanek z bavlny. Ta jsou na konci opatřena uzlíky. Ty jsou tam proto, aby rozedřely kůži a zesílily bolest.
Název biče je odvozen ze způsobu spletení lanek. Tři lanka se splétají do tenkých provazců, tenké provazce pak také po třech do hlavního provazce. Jeho konec se pak rozplete na jednotlivá lanka. Devítiocasá kočka může mít více variant, označení se používá i pro biče s různým počtem lanek.


Co je to Devítiocasá kočka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Devítiocasá kočka. Co znamená pojem Devítiocasá kočka z kategorie Nástroje?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Devítiocasá kočka? Pak se o ní podělte s ostatními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Devítiocasá kočka patří do sekce nástroje

Klíčová slova: popis, význam, co znamená, informace, přesný výraz, lexikon, vysvětlení, terminologie, heslo, slovo, význam slova, terminus technicus, přesný význam, slovník, nástroje, pojem, význam pojmu, názvosloví


Pojem Devítiocasá kočka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Devítiocasá kočka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Devítiocasá kočka je druh biče, který byl původně sestrojen pro těžší tělesné trestání, konkrétně u britského Královského námořnictva a v Armádě Spojeného království. Tento bič se používal také pro soudně ukládané tělesné tresty v Británii a některých dalších státech.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Devítiocasá kočka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devítiocasá kočka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Devítiocasá kočka na Google.cz

Zkusit najít heslo Devítiocasá kočka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Devítiocasá kočka na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Devítiocasá kočka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Devítiocasá kočka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte co to je Devítiocasá kočka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Devítiocasá kočka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devítiocasá kočka, odpověď na dotaz co je to Devítiocasá kočka?. Víte např. kdo to je Ladislav Štaidl? Znáte a víte kdo je Byznysmen? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.