Co je to?
Odborný výraz, definice slova Generace Z. Co znamená pojem Generace Z z kategorie Kultura?

Co je Generace Z?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Generace Z

Generace Z, někdy nazývána také Gen Z, je označení pro generaci následující po generaci Y. Přesné hranice, které určují, kdo spadá do generace Z, se mohou lišit, ale obvykle se tato generace narodila někdy mezi koncem 90. let a počátkem roku 2010. Generace Z je první generací, která vyrůstala prakticky s neustálým přístupem k technologiím a internetu. Mobilní telefony, sociální média, online hry a rychlý internet jsou pro ně běžnou součástí života. Generace Z se vyznačuje značnou závislostí na sociálních médiích. Mnoho z nich je aktivních na platformách jako Instagram, Snapchat, TikTok a dalších. To ovlivňuje jejich způsob komunikace, prezentace a vnímání světa. Díky rychlému a neustálému přístupu k informacím mají příslušníci této generace zkrácenou schopnost soustředění na jednu věc po delší dobu. Jsou zvyklí na rychlé střídání obsahu na internetu. Jsou považováni za pragmatické a zaujímající postoj k sociálním a environmentálním problémům. Aktivismus a zapojení do kampaní pro změnu jsou pro ně důležité.
Generace Z klade důraz na individuální projev a je otevřená různým formám sebeprezentace a identity. Většina z nich je více přijímajících k rozmanitosti v oblasti pohlaví, sexuality, rasy a kultur. Mnoho příslušníků generace Z projevuje zájem o podnikání a tvorbu obsahu online. Internetová ekonomika jim nabízí různé příležitosti k vytvoření vlastních značek a kariéry. Jsou i flexibilnější v přístupu ke vzdělání a k práci. Díky technologiím a online vzdělávání jsou schopni učit se nové dovednosti a pracovat z různých míst.

Co je to Generace Z? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Generace Z. Co znamená pojem Generace Z z kategorie Kultura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Generace Z s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Generace Z se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, terminologie, kultura, přesný význam, vysvětlení, kultura, Generace Z, odborný výraz, informace, význam slova, co je to Generace Z?, heslo, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, pojem, co znamená


Pojem Generace Z je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Generace Z zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Generace Z na Google obrázcích

Hledat pojem Generace Z ve Wikislovníku

Hledat frázi Generace Z ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Generace Z ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Generace Z na Google.cz

Zkusit najít Generace Z ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Generace Z například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Generace Z? resp. co se skrývá pod slovem Generace Z? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Generace Z, odpověď na dotaz co je to Generace Z?. Víte např. kdo to je Hubeňour? Znáte a víte kdo je Bernhard Riemann? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Generace Z v jiné sekci než kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, moderní galerie, generace Z, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.